bugün

Sözlük içerisinde yazarların yazmış olduğu yorumların, tanımların diğer yazarların, okuyucuların oylamaması durumudur. Sözlük içerisinde bulunan yazıların sağ alt kısmında bulunan artı, eh işte, eksi butonlarının çok sık kullanılmaması. Uygun durumda kullanılmamasından yakınılan uktedir.

Bu yazılsa bile uktecinin uktesi giderilmiş midir? Bilinemez.

Bununla birlikte; bu butonların çok sık sadece eksi ve eh işte butonları ile üst üste, seri şekilde cinayet işleyenlerde vardır.
(bkz: okuduğun tüm entryleri oyla kampanyası)
Gece açılan başlık yada entrylerin maruz kaldığı durumdur.
edit:Gece gece oy vere vere eksi oy verdin güzel kardeşim helal olsun ne diyelim.
(bkz: emeğe saygı)
okunması yeterlidir.
yazarların her 20 başlıkta en az bir kez oylama yapması zorunlu kılınarak az da olsa bir çözüm getirilebilir.
oylamamakda bir oy kullanmaktır.
oylamama butonunun konması yerinde bir karar olabilir.
ne demekse artık.
gereksiz bişey.
emek harcanıp yazılanların genel anlamda oylandığını görüyorum açıkçası. onun dışında ah ben de birşey yazmış olayım diye yazılan tek cümlelik entrynin oylanmasını beklemek de salakça geliyor bana. belki yazdığın tek cümlelik entry sana komik veya anlamlı gelmiş olabilir o an fakat bunun diğer yazarlarda da aynı hissiyatı yaratmasını beklemek de ayrı bir ahmaklık.
gerçekten emek harcayıp birşeyler yazın, parmaklarınızın ucuyla değil, beyninizi, yüreğinizi, düşüncenizi ortaya koyarak yazın, oylamayan en adidir! ama kıçıkırırık iki cümle kurup bunun üzerine beni niye oylamıyorsunuz diye de ağlamayın çok rica ediyorum.
gecenin bir vakti yazılması nedeniyle görülemeyen entry'nin durumudur
birde gülüp adama bak ya güzel yazmış denilip oylanılmıyosa daha da acıdır. özelden süperr.. gibi mesajlarda birlikte :) de hiç fena olmaz.
(bkz: kişi kendinden bilir işi)
uludağ sözlükte ne yazık ki sorun olarak karşımıza çıkan durumdur.

birçok kişinin serzenişlerinin yerinde olduğunu düşünüyorum. burda yazılan entrylerin oylanmaması, okur kısmının az olduğunu gösterebilir. tabi ki bu bir genelleme de olabilir. fakat, yazılan entrylerin neden oylanmadığı ise akılları kurcalayıcıdır ve bu tür tespitleri beraberinde getirir. sırf bu yüzden istatistik kısmında, en çok oylama yapanlar gibi bir durum söz konusu olduğunu düşünmeye başladım.

sevgili uludağ sözlük yazarları; entrylerimizi oylayalım lütfen. eksi oy, artı oy, eh işte hiç farketmez. en azından okunmuş olduğu kanısına varalım. diğer sözlüklerde girilen entryler en fazla 10-20 saniye içerisinde eksi veya artı oy olarak butonlarda yerini alırken, burdaki bir entry günler sonra oylanıyor. bilinçli bir yazar olarak oylama yapmamız şart. gelen oy durumuna göre yazıların kalitesinin artması için bir eylem olarak uygulayalım rica ediyorum.

yazarın notu: ne kadar kibar bir çağrı yaptım farkında mısınız?
Yerinde tespittir. Yazarın halinden yazar anlar anlayışına uymamaktadır. işaret parmağınızın üstünde sivilce mi çıktı da oylamıyorsunuz arkadaşlar? Lütfen oylayalım, önemli ve hassas bir konudur. Tüm sözlük yazarları da bu konuda hassasiyet göstermelidir. Uludağ sözlük yazarlarına da yakışan budur.
çözüm bulunması gereken durum. eğer 12 artı oyla dünün beğenilen entry'lerinde 1. olabiliyosam hakikaten yazık. sadece artı oy değil ekside de kıtız. 8 ya da 9 eksi oyla dünün en kötüleri arasına rahatlıkla girersiniz. ilk 5 banko.
(bkz: okuyom ben yaa)
Sözlüğün doğasına aykırıdır. Biz okumak ve yazmak için buradayız, yazma isteği için de insan okunduğunu bilmek istiyor. Oylar eksi de gelse "en azından okuyorlar" diyoruz (bkz: züğürt tesellisi).
iş bu yüzden okuduğumiz her şeyi oylamaya çalışmalıyız. En azından bir "eh işte" butonuna basıvermek o kadar da zor olmasa gerek.
Sözlükte pek yapılmayan olaydır, ayrıca bu tarz başlıkların altına yazılan her entry' de eksi veya artı olarak oylanması muhtemel entry' ler olduğundan ötürü, bu tarz başlıkların altında en az bir oy alabilirsiniz.*
Ben de soldaki iğrenç başlıkları görmemek için yazıp geçiyorum. Demek ki herkes böyle yapıyor
Daha çok görüntülenen entrylerdir.