bugün

baktım gece gece kapının önünde bir keçi, etrafa baktım kimse yok. Bizim yan komşu bahçe de hayvan besliyor, onu olabilir diye düşündüm, keçiyi bir kucakladım.

Kafayı çevirdi bana baktı " taşşaklarımı ne elliyorsun lan" dedi.

o derece yani.
Bir çok kez yaşadığım olaylar silsilesidir...

Bir yaz günü...
yakın zamanlarda..
işten gelip duşumu aldım, sabahın erken saatlerinde bir ses ile irkildim...

- Kilitbahir, Kilitbahir ...
Gözümü açtım kapadım, açtım kapadım ve duydum, tekrar duydum...
Kalktım daha sonra tekrar duş alıp dolmuşa binip işe giderken Kilitbahir hakkında ilgili arama motorunda bilgi aradım...

Çanakkale ilçesinin Gelibolu yarım adasında bir yerleşim yeri köy gibi bir yer... Seyit onbaşından da gelip geçtiği yer...

Sonra düşündüm, bir hikaye vardır çanakkaleye sadece çağrılan gidermiş derler; amma yalan amma doğru... Belki de çağrıldım bilemedim...

Belki de sadece çanakkale ile ilgili konuşmalar yüzünden etkide kaldım...

Belki de dedem orada savaştı...

Çok gitmek istedim ama bir türlü nasip olmadı. ne Kilitbahir'i görebildim ne de Çanakkale yi...

Bir gün çıkıp gideceğim, umarım beni bekleyip orada karşılayan biri olur, umarım maneviyat dolar kalbim...
paranormal falan değil ama normal da değil.

bi telefoncuya gitmişim bakıyorum falan. bi görevli geldi. işte şu kaça bu kaça özellikleri ne falan diye soruyorum o da anlatıyor. bir ara ismimle hitap etti. haydaaa.
ya pardon dedim ben ismimi söylemedim ki sana nereden biliyorsun dedim.
o da afalladı. söyledim mi ismi mi dedim. hatırlayamadı. o benden daha çok şaşırdı. öylece kaldık. hadi ben söylediğimi hatırlamadım diyelim. o da sorduğunu hatırlamıyor. öylece apışıp kaldık. sonra o şaşkınlıkla daha fazla devam etirmedim olayı. çıktım ortamdan.
neydi biilemedim ama tanışmadığımız kesin.
kurdu kim kıpırdatıyor lan.

aynen coni.

görsel
Geçen gece tavanda yürüyen havuç gördüm.
Masanın üstüne rendeyi bıraktım ve kapıyı kapadım.
10 dakika sonra tekrar gittim havuç kendini rendelemişti, üzerine limon sıkıp salata ile birlikte yedim.
(bkz: 1978 Ali değirmeni olayı)
Bizzat yaşamadım tabi.
rüyalarımda rahmetli babamın hep fırça atması, öfkeli olması. bu adamin yaşarken müzmin bir şeydi.
yaşıyor olmam.
bundan yaklaşık 2 sene önce, gece saat 4te tuvaletin camı kırılmıştı. acaba sarhoşun veya delinin biri mi kırdı diye düşündük ama 5. katta oturuyoruz nasıl kırsınlar aq. değişik bir olaydı.
Çocukken kapım açık yatardım ve koridorda kırmızı bir ışık yanardı. Uyumadan önce hep tek sıra hâlinde, sırtlarında tüfekleri olan ve karikatürize boyutta ama köşeli kafa yapıları olan şapkalı asker silüetleri geçerdi. Böyle söyleyince hayal gücü gibi geliyor ama böyle bir şeyi bile isteye hayal etmediğime eminim. Sinerdim ve geçmelerini sessizce beklerdim. Yıllar sonra bile hâlâ hatırımda. Geçenlerde de shadow people Diye bir fenomenin olduğunu öğrendim.

Bir de 14 yaşımdayken benden 2 yaş büyük bir arkadaşım internette bana küfür edin anneme babama küfür edin diyen bir adama karşılıklı kamera açıp küfür etmişti, adam küfürlere doymuyordu, bir yandan da masada bir şeyler çiziyor gibiydi. Sonra bir anda bulunduğumuz odanın lambası patlamıştı ve bilgisayar siyah bir ekranda asla anlam verilemeyecek yazılar göstermeye başlamıştı. Tabii haliyle altımıza sıçtık. Evde tektik, onların evine geçtik falan. Garipti.

Bir de enerjilerle kafayı bozduğum bir dönemde bilgisayarın başında otururken altı ıslak olmayan, sıcak ya da soğuk olmayan ve elimin ya da bir kablonun değmediğinden emin olduğum su bardağım ben ekrana bakarken olduğu yerden yaklaşık üç santimetre kadar kayarak hareket etmişti. * * *
geneli karabasan/uyku felci gibi şeylerden oluşan olaylardır.
Bir gün belgradda piknik yapılır gece olur yedikler sindirilmek için kardeşle birlikte yürüyüşe çıkılır. yeterince ilerledikten sonra karşımızda bir bebeğin ağlayarak bize doğru koşması. Işık hızından da hızlı annemlerin yanına dönmemiz.. kapanış & selamlama
Edit: arkadaşım halisünasyon gördüğünü anlayamazsın kendi başına çoğu kişi için halisünasyonu gerçektir gördüğün şeye dokunmadığın sürece yani sadece kendinden başkası anlayabilir, 2 kişinin gördüğü halisünasyon halisünasyon değildir.
Kardesim ben tam 10.5 aylık doğmuş insanim benden daha paranolmali olabilir mi.
Arkadaşlar olay tam 3 gün önce(perşembe günü) bu saatlerde yaşandı. Her zamanki gibi uyumadan önce odamda camı açtım sigaramı içiyorum sigara bitti aşağı attım. Aşağısı bahçe zemin toprak. Sigarayı attım yere indi tam 5 6 kere uzun bi mesafe bi ileri bi geri geldi ateş sonra noluyo amk dedim kapadım camı uyudum. Bu da böyle paranormal bi anımdır.
Edit: hava rüzgarlı değildi.
rüyamda samet adında birinin aradığını görüyordum hemen uyandım telefona baktığında samet adında birinin eklediği bildirimi geldi.kendimden korktum.
Evimde gece yatarken tüm ışıkları kapatmama rağmen sabah uyandığımda bazı odaların ışıklarının açık olması.
aklıma gelen yemeklerin komşular tarafından o gün içinde eve getirilmesi.
bir sabah, sabah namazına giderken elektrik direğinin altında araç içinde, elinde bir kağıt ile yazıları okuyan bir adam ve daktilo ile yazı yazan başka bir adam gördüm. korktum ama usulca caminin içine kaçtım. namazdan sonra gün ışıdı, camiden çıktım, şu aracın oraya bir bakayım dedim. baktım adamlar yok. araç da yok. yalnız elektrik direği de yok.
bazen bir şey yapıyorum, sonra unutuyorum ve unuttuğum şeyi gördüğümde yapmadığımı düşünüp şaşırıyorum. aklım benimle oyun oynuyor, taşak geçiyor.
aklımı sikeyim!
istanbul da yaşamak..
doritos mix ve peyman karışık kuruyemiş aldım eve.

doritos mix ilk defa denicektim. biraz yedim sevmedim. içinde baharatlı doritos var sevmedim. paprika çeşnili külah cips var onu da sevmedim. bir de acılı var. o biraz iyiydi ama genel olarak sevmedim.

biraz da kuruyemiş yiyeyim dedim. aldığım kuruyemişin içindeki kuruyemişler meğerse çeşniliymiş. (ben ne bileyim amk ilk defa karşılaşıyorum)
hem de baharat ve paprika çeşnili çoğu!! diğerleri de biryani ve isli barbekü çeşnili.

ulan sinirim bozuldu. bundan daha büyük paranormal olay mı var? siz siz olun aldığınız şeyin paketine ufaktan bakın içinde ne var diye...
Gece bir yarısı kalktığımda kardeşim odanın içinde donuk bir halde hızlı hızlı hareket ediyordu. Lan bir tırstım bir tırstım rüyayla karışık bir olaydı ama çok korkmuştum o ara.
olaya geçmeden önce, şimdi bilindiği üzere ortamdaki sesler insanın uyurken rüyasına dahil olabiliyor bazen. hani genelde uyanmaya yakın zamanda görülen rüyada veya çok yorgun olunca uyku ile uyanıklık arasında gidip gelme halinde görülen rüyalarda bu olabiliyor. mesela zil çalıyor o çalan zil sizi uyandırmıyor fakat sizin rüyanıza dahil olabiliyor. mesela rüyadaki ortamda kapının zili çalmış gibi zannedebilyorsunuz rüyada. bu normal bir şey. çoğu arkadaşımdan da duymuşumdur benzer şeyleri. buraya kadar normal... şimdi gelelim olaya. bugün uykumda rüya gördüm. rüyamda telefon çalıyor. (bildiğin benim telefonun zil sesi) çok net bir ses. o kadar baskın geliyor ki ses rüyadaki diyaloglar daha kısık kalıyor. bir müddet sonra aynı desibelde yine zil sesini duydum. bu sefer uyandım. telefonuma baktım. arkadaşım aramış. saat 09.15... arkadaşım iki kez aramış. ilk aramayı da 08.47'de yapmış. şimdi aklıma şu geldi. acaba 08.47'de aradığında hani o rüyada duyduğum ses aslında arkadaşın aramasıyla çalan ses miydi? bu ssoruya cevabım %99 "evet o sesti"... şimdi can alıcı nokta şurda. ben bugün kesintisiz olmakla beraber sadece bir tane rüya gördüm. yani ilk seste de son seste (beni uyandıran) de aynı rüyayı görüyordum. ee o zaman bu hesaba göre ben yaklaşık 30 dakika boyunca (hatta daha fazla) rüya gördüm demek ki... fakat bilinen şudur ki "bize çok uzun gelen rüyaları aslında 10-15 saniye gibi bir sürede görüyoruz". benim teorim doğruysa hiç de 10-15 saniye sürmüyor. saat bile sürebiliyor... neyse önümüzdeki rüyalara bakacağız. rüyamdan da bahsedeyim. özetle, arkadaşımlarımla ordan oraya ordan oraya macera yaşadık. mekanlar değişti ama kadro değişmedi. (swh).
yat arkadaşım zıbar artık geç oldu.
Bir keresinde dublaj için ses kaydediyorum. işte dinlemek için kaydı açtım ses yok, bi hışırtılar bi nefes sesleri garip bi uğultu birde evde bir ben uyanığım. Ölüyodum lan. kaç nas-felak okudum bilmiyorum. harekette edemiyorum. Sonra bilincim yerine geldi de kulaklıkta sorun olduğunu hışırtıların da hırkama sürten kulaklığın çıkarttığını, nefes seslerinin de benim olduğunu anladım. Ama niye hiç sesim çıkmamıştı. Garip olaydı.