bugün

theres no plan.thats the fuckin plan!
tüm sevdiklerimi aynı şehire toplayacağım hatta aynı mahalleye.
bin parça oluyorum, yoruldum.
Mezun olup, işsiz kalıp kafayı bozmak.

Kaçınılmaz son.
Geçmişteki planlardan ders almayıp aynı planları geleceğe yansıtmaktır. On yıl önce zengin olmak gibi bir hayalim vardı bakıyorum hala aynı hayali kuruyorum, demek ki bir on yıl daha böyle devam edebilirim.
ilk önce kendimi sonra çevremi ve sonra dünyayı değiştirebilmek. Bunlar büyük ve en önemli planım. Evlenmek ise diğer planım.
parası ve tatili bol bir iş bulmak. böyle bir işi bulmuş bir de eş bulmak. onunla bir gezmek tozmak.
Parası iyi tatili bol olan bi işim var. Fakat gelecekle ilgili bi planım yok. Zaten sürekli gezen bi tipim.

Evlilik denen şey de planla olan bişey değil ki onu planlasam o da yok.

Ama şey var. Çocuğumu çok iyi yetiştirme planım var bu ara çok saçma bi şekilde. Sürekli zihnimden şöyle yetiştiricem şunu da öğretcem şöyle birisi de olsun falan gibi şeyler geçiyor.
Okulu bitirip güzel bir yere atanmak( hatta konum veriyim: Eğirdir ).

Mesleğimi elime alıp kendi paramı kazanmak ve kimseye muhtaç olmamak.

Aileme maddi destekte bulunmak özellikle anneme ve anneanneme. bir yandan da para biriktirmek.

Evimi, arabamı almak sonra güzel ve uzun bir tatile çıkmak.
Şehir şehir gezmek (özellikle tarihi yerler), yöresel yemekleri tatmak

Hindistan( kültür) ve mısır'a (piramitler) gitmek.

Maddi durumu iyi olmayan bir çocuk okutmak, her yıl onun kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamak.

Elimden geldiğince yine maddi durumu olmayan bir aileye yardımda bulunmak.

Kimsesi olmayan bir çocuğu sahiplenmek( bu henüz kesinleşmedi belki evlenmek gerekiyor olabilir, dursun bu şimdilik).
hayatın ne getireceği belli olmaz. şu an mühendislik okuyorum ama kitaplar ve plaklar sattığım bir dükkan açmayı düşünüyorum. en azından hayal ediyorum. tek düşündüğüm yazın hangi dövmeyi yaptırsam?
ev le ne cem.
Her şeyi bırakıp yeni bir hayat kurmayı planlamayan bizden değildir.
Çadırımızı , fotoğraf makinemizi , çantalarımızı alıp eşimle bir doğa kampına çıkmak.
Küçüklüğüne dönmek.
Kısa süre öncesine kadar vardı, artık yok...
Önüne çıkan engelleri yıkmak
Beklentisiz olmak
Küçük planlar dahi yapmamak.
(bkz: türkiyeden siktirip gitmek)

geçmişi unutturacak kadar büyüktürler.
Duygularımı insanlardan bağımsız hale getirebilmek.
Sorunsuz ve mümkün oldukça az insanla muhatap olup bana ayrılan süreyi doldurmak.
Bana akıl hocalığı yapan, yolumu gösterip 150 Watt'lık ışık tutan, merdiven olan, yetmeyip 4 şeritli köprüler diken canımıniçi arkadaşıma teşekkürler. Yolumu buldum senin bilgece öneri ve tavsiyelerinle.
görsel
Sayesinde gelecek planlarım biçimlendi. Artık ne yapacağımı biliyor, kendime güveniyorum. Başım dik, adımlarım sağlam.
Burada şöyle bir şey gözardı edilmiştir. Cocuk babasız büyürse belli bir eksiklik olur. Her cocuk sevgi dolu bir ortamda anne ve babayla büyütülmesi daha uygun olur. Bir de nafakayla ev geçinir mi bilemiyorum. Zengin biriyse olur belki.

Yine de yazar kardeşim bu tavsiye pek dost işi gibi görünmüyor. Sevgi ve emekle ve de iyi niyetle gelecek planları yapmak daha uygun olur.
Yaklaşık 1 ya da en fazla 2 sene içinde maddi ve manevi tüm borçlarımı ve yüklerimi sıfırlayıp, biraz birikim ve biraz da cesaretle başka bir şehirde her şeye sıfırdan başlayacağım.
Yakın mi uzak mi bu gelecek ?

Yakın ise başlayalım;

Samsung note 10 plus almak
MacBook Pro almak
40 bin tl seviyesinde bir araba almak
Çıkması muhtemel PlayStation 5 almak
Standart Evden işe işten eve bir hayat sürmek
Orta Avrupa Ve mağrip turu yapmak
Mutlu olmak.

Uzak gelecek ise;

Hayalimdeki arabayı (BMW 3.20) almak
2 daire almak
Fotoğrafçılık Ve piyanoda kendimi geliştirmek
Yalnızca kopegimle ilgilenmek
Mutlu olmak.
Cumhurbaşkanı olacağım. Evet. Teşekkürler.
Yeni telefon almak.
Şimdilik tek hedefim bu.
görsel