bugün

sözlük yazarlarının yaptığı geleceğe dair planlardır.

okulum bitsin basıcam nikahı. o degilde hep hayalim microsoft ta yazılım geliştirme uzmanı olmak. nasip olur inş.
(bkz: yaşamak)
Siyasete atılıp ortalığı temizlemek
Ya da öyle Şeyler.
Nefes alıp vermeye çalışmaya çalışacağım.
Harbiden yok lan.
Unu eleyip eleği asmaktır efenim.
türkiye şartlarında alternatifsiz planlardır. mezun ol, iş bul, mümkün olursa ev ve araba al, fırsatın olursa evlen.
Burada yazıp vakit kaybetmektense, bir an önce uygulanması gereken planlardır.
yaşamaya değer bir şey bulup onun için yaşamak.
şu an için doğaçlama yaşıyorum, gelecek içinde doğaçlama olarak yaşamımı sürdürme niyeti içerisindeyim. lakin bu hayatın sisteminde doğaçlama gitsenizde belirlenen yol aynı, o yolu geçme yöntemleri farklı.
Zamanı gelince ölmek.
(bkz: ölmek)

başarı kaçınılmaz. % 100 garanti bir iş. yalnız ha deyince olmuyor. süreyi kısaltmak gerek.
tabi her insanın büyük yada küçük planları hayalleri vardır. benim planım ilk başta bölümümden mezun olmak ondan sonra yüksek lisans yapabilirim yani üniversitede öğretmenlik yapmak amacıyla tabi bundan sonra evlilik isterim 4 çocuğum olsun isterim ama bi tanesi kız evlat olsun. hayalim ise ülkeyi yönetmek öyle bir ülke haline getirirmki bu ülkeyi millet bana dua eder çünkü adalet herkes için olur ekonomi belli bir kesmin cebini değil bütün milletin cebini düşünmek için olurdu. ülkedeki terörü bitirmek için diplomasi yolunu seçerdim olmuyorsa şiddete başvururdum çünkü şiddet bazen tek seçeniktir ama planım tabikide güzel bir hayat yaşamak ailemle beraber. bakalım bi mezun olalımda.
Bi bardak daha çay içicem.
uzaya gideceğim kısmet olursa.

not: gidince editlerim burayı.
(bkz: hadi inşallah olucak olucak bi mucize olucak)
Daha çok içmek için gereken parayı kazanmak istiyorum hayat bazen çekilmiyor boş kafayla.
sıradan hayat, hayatı kavrayan insanları severim cidden, şu kısa ómrümde neden hedefim olsun ki, bana yapmacık geliyo, umrumda değil dünya.
dünyayı daha iyi bir hâle getirmek.
(bkz: amaçsızlık) tehlikelidir efenim.
Canının istediğini yapmak.
kendi işimin patronu olmak aklımda bir proje var.
ugandaya iltica etmeyi düşünüyorum yanlız rotu alırken sıkıntı çıkıyor kaçakta gidebiliriz emin olamadık.
5 yıl sonra elimde market poşetleriyle, telefondaki eşime;

-daha yeni çıktım ya. Az önce deseydin ya. Şimdi bi yoğurt için geri mi döneyim? Ne kızın bezi de mi yok? Tamam alıp geliyorum.

Diye söylenmek.

Kısaca evlenip çocuk yapmak.
güzel ölmek.
evli mutlu çocuklu.