bugün

Kış. Ama kara kış böyle ağır kar yağdığı zamanlar. Aksi takdirde böyle gereksiz bi' üşüme geliyo insana. Bol yağışlı havalar da harika oluyo.
adı ilkbahar olandır.
Sabahı akşamı bellidir, hafif sıcak bazen kapalı bir hava, yağmurun devamlı olarak yağı, yağmaması arasında kararsız olduğu mevsim.
yaz mevsimidir.
Kıştır her yerin huzur verecek şekilde bembeyaz olması , ne kadar üşüsekde üst Üstte giyinip çıkıp kar topu oynayıp sonra hasta olduğumuz halde tekrar dışarı çıkmak için iyileştiğimiz mevsimdir
cevap veriyorum muş.
(bkz: sözlük formatı nasıl dürtülür)
kış mevsimidir. yazın gündüz uyuyup gece çalışmak daha mantıklı.
ilkbaharr tabiiikii kuş cıvıltılarıı..
Sonbahar. Ve aylarından da Kasım.

Kasımpatı çiçeğinin açtığı ay. Aşkın başka olduğu rivayet edilen ay...
(bkz: kış)

(bkz: anketim bicim bicim anketlerle doldu icim)
kıştır. yılbaşı, kar, kestane, mandalina, portakal, sıcacık kıyafetler demek kış. aileyle, eşle, dostla çay eşliğinde huzurlu, bol sohbetli akşamlar demek.
sonbahardır, dğişik bir huzur verir bana.
Sonbahar insanı yani melankolik, karamsar bir insan olmama rağmen, yazları çok daha rahat geçiyor bu yüzden yaz demek istiyorum.
neden herkesin sonbahar dediğine anlam veremediğim ankettir. şahsen her an ne olacağı belli olmayan değişken bir hava içimi bayıyor.
kış. soğuk olunca giyin kap kalın hop ısınırsın sarıl battaniyelere ama yazın sıcaktan kaçmak çok zor, kliman olucak ya da yazlığın yoksa yaz bir işkence.
Sonbahar.
sonbahar. beni benden alıyor.
Lapa lapa kar en sevdiğim hadisedir.
(bkz: kış) (bkz: winter)
ilkbahar.
Çiçekler açar, güneş göz kırpar yavaştan, umutlar yeşerir yeniden.
Kış ilkbahar.
ilkbahar . Yaz gibi sıcak bunaltici değil ama kış gibi soğuk değil sonbahar gibi ölü değil .
Bir ilkbahar sabahı güneşle uyandın mı hiç? Çılgın gibi koşarak kırlara uzandın mı hiiiç?
ilkbahar mevsimidir. ne üşürsün ne terlersin tam ortasındadır. tatlı tatlı rüzgarlar eser özgürlüğü sonuna kadar hissedersin suratına vuran rüzgar ile. sokak canlıları içinde iyidir ne kışın ayazında donma tehlikesi geçirirler ne tüylerinden dolayı yazın girdikleri buhranlara girmezler.
yazarlara en güzel gelen mevsimlerdir.

bir adet sonbahar diyorum efendim.

https://youtube.com/watch?v=f0EyYXLF-oA
kış. zira: " kış müminin baharıdır; gece ibadet eder gunduz oruç tutar" (hadisi şerif).