bugün

yasemin adının yabancılar tarafından telaffuzu.
bir pirinç türü.
(bkz: jasmine/#2552822)
diğer doğum kontol adı altındaki haplara göre kilo aldırmayan ve iştah kesen,pcos durumunda ve gebelik istenmediğinde,adetin ilk gününden itibaren 21 günlük süreyle kullanılan bir hormon hapıdır.
(bkz: yasmin levy)
sinir sahibi edici, asabiyet yaratıcı, yuva yıkabilitesi yüksek olan bir ilaçtır. kullan(dır)madan önce bunların ölçülüp tartılması gerekir...
adet düzensizliği sebebiyle alıp,hiçbir yan etkisini görmediğim ilaçtır. göğüsleri büyütmek gibi olumlu bir yanını da söylemeden edemeyeceğim.
adetin 2 .günü başlayıp, 21 gün kullandıktan sonra 7 gün ara verip tekrar kullanıma başlamanız gereken doğum kontrol hapı.. şu anki fiyatı 16,26 lira ve devlet karşılamıyor..hatta adet düzensizliğine iyi geldiği söyleniyor bir de akne problemine..
nadir de olsa mide bulandırdığı gözlenen ama onun dışında yan etkisi bulunmayan erkeklere her ay aldırılan marka olmuş doğum kontrol hapı.

bir erkeği doğum kontrol hapı hakkında bilgi sahibi yapar. ilginçtir.
Doğum kontrol hapları içerisinde zannederim en yaygın kullanılanıdır, yan etkileri nisbeten azdır. Aynı zamanda kistik oluşumlara karşı tedavi amaçla da kullanılır, hormonları ve en önemlisi âdeti düzenler, hormonal sebeplerden meydana gelmiş aşırı kıllanmaları kontrol altına alır.

En yaygın yan etkisi mide bulantısıdır, o da ilacı hemen uyumadan önce alınarak en aza indirgenebilir. Bazı bünyelerde daha fazla yan etkiye yol açabilir, o yüzden zaten başlamadan önce doktorla konuşup doğru seçimi yapmış olmak gerekir. 35 yaşını geçmiş ve sigara kullanan kadınlara önerilmez.

Kutuda 21 hap vardır, âdetin ilk birkaç günü içerisinde başlamak ve günün aynı saatlerinde almaya dikkat ederek kullanmak lazımdır. 21 hap bittiğinde 7 gün ara verilir, 8. gün yeni kutuya başlanır. ilacın koruyuculuğundan ikinci kutudan itibaren emin olunabilinir, o arada mutlaka başka koruma gerekir. Bu ara verilen 7 gün içinde âdet olunur. Ayrıca bu 7 günlük arada birliktelik olacaksa -7 gün boyunca âdet olunmaz- ek koruma gerekir.

Yasmin iyidir güzeldir de, ilaca yedi gün ara vermek hem kullanım alışkanlıkları açısından, hem de o arada ek koruma gerektirmesi açısından kötüdür. Neyse ki yazz 24+4 vardır...
premenstural sendromuda engelleyip bayanları daha doğrusu erkekleri rahatlatan bir ilaçmış kendileri.
kız arkadaşınızın kullanması ile cinsel hayatınızın daha rahat olmasını sağlayan bir ilaç. Kondom kullanmak istemeyen tabir-i caiz ise (bkz: et ete değecek) diyen ve de bebek sahibi olmayı düşünmeyenler için en ideal doğum kontrol hapı. Kadınlar için de yan etkileri minimize edildiği için rahatlıkla kullanabildiklerini duyuyorum ve de yukarıda da anlatılmış.
Teşekkürler schering.
görsel
bir sene boyunca miranova kullanarak 12 kilo aldıktan sonra doktor tavsiyesiyle geçtiğimiz ay geçiş yaptığım ilaçtır. ilk kutum daha yeni bitti. bir klasik haline gelmiş meşhur ilaç içmeyi unutmalarım miranova'da sıkıntı olmazken yasmin'de ayda 2 kere regl olmayla sonuçlandı. henüz kilo aldırmadı ve göğüslerde bir büyüme yok gibi.

bende olan yan etkiler:

mide bulantısı

ota boka ağlamak ve ağlamayı durduramamak.

bu arada kullandığım bir sene boyunca miranova'yı içmeyi günlerce unuttuğum oldu ve hamile kalmadan o günler atlattım ama yasmin kullanan bir arkadaşım ilacı almayı unuttuğu tek bir gün ilişkiye girdi ve hamile kaldı. ben bu ay 21 adet hapın sadece 14 adetini kullanmışım hesaplarıma göre. hamile olmadığımı umuyor ve kendimi allah'a havale ediyorum.
öldürmez süründürür.
Dağ gibi kolestrolle basladigim damar tikadigini duyubca tirstigim ilac. Felc olmak istemiyorum t.t diyete basladin ben de mecburen.
kullanan bir arkadasimin muhtemelen duzensiz kullanması sonucu hamile kalmasina sahit oldugum haplar.cildi muhtemelen guzellestiriyordur,bu memeler daha ne kadar buyucek yeter de falan kilo vs de nyse sorun degil de duzenli kullandigin takdirde hamilelik riski ne ? merak etmyorum degl hani,hem de cok!
adet düzensizliği ve akne tedavisinde kullanılan bir doğum kontrol hapı. daha.
kilo problemi olmaz. Tüylenmeyi düzenli kullanımda azaltır. ancak bazı bünyelerde kötü kolesterol ve trigliserid yükselmesine sebep olur.
bundan 14 ay önce bu ilacı kullanıyordum. şu an kucağımda beş aylık bir bebek var. *
dikkatli kullanılması gereken ilaçtır.
Saati saatine içmeyenlerin adını kötüye çıkardığı doğum kontrol hapıdır. Ayrıca yan etkisi olduğunu söyleyen bir çok arkadaşımız,1 ay dişini sıkamamıştır. ilacın yan etkileri 1-2 ay içerisinde kaybolmaktadır.bir çok doğum kontrol hapının aksine sigara içenlerin tek kullanabileceği hap olmasının yanı sıra regli düzene sokar. Cildi düzeltir. Pms yi minimuma indirir. 2 aydan sonra sinir bozukluğu durumu da kaybolur. Kendinizi güvende hissetmenizse cabası.
36 lira olan doğum kontrol hapıdır. Aynı zamanda adet düzensizliği, pcos, akne tedavisi için de kullanılır. Eğer korunmak için içen varsa bence bıraksın çocuk doğursun, daha az masrafı olur. 36 lira nedir ya?
yasemin isimli tanıdık eczaneciden istenilmemesi gereken ilaç.

+yasmin verir misin?
- ????
güncel fiyatı 50 tl olan doğum kontrol hapı. bu ülkeden hiçbir sik olmaz. yurtdışında bedavaya veriyorlar bunları.
(bkz: yasemin)
bı doğum kontrol hapı. sivilceler ve lekeler için de kullanılır. ewed
Yazz gibi stratejik öneme sahip bir oral kontraseptiftir.

Eksikliğini yaşamamamız dileğiyle.

Östrojen ve progesteron ile.