bugün

şu anda sözlükte başlığı bile olmayan bir filmin gece seansına 4 bilet alınır. salona gidilir, özenle koltuk numaraları incelenir, koltuk bulunur. film başlar bakarsınız ki o filme bileti yalnızca siz almışsınızdır. koskoca sinema salonu boştur ve o film sadece sizin için oynamaktadır. önce bir burukluk yaşarsınız. dört kişi olmanıza rağmen bu kez toplum sizi yalnız bırakmıştır.

ama bu yalnızlığın anlaşılması, film ne kadar boktan olsa da olabilecek en eğlenceli sinema akşamını yaşamanızı sağlar. bu yalnızlığın çok da güzel olduğunu fark edersiniz.

ayrıca arda turan boş yere paraya kıyıp salon kapatıyorsun, gel taktikleri vereyim ben sana, iki bilet parası artı komisyona kapatırız sana salonu.
Operatörden gelen mesajlara dahi seviniyorsan yanlızsındır.
''Gecenin bir zamanı evine gelince
Kilitte duyuyorsan anahtarın sesini
Anla ki yalnızsın

Elektrik düğmesini çevirince
Çıt diye bir ses duyuyorsan
Anla ki yalnızsın

Yatağına yatınca
Yüreğinin sesinden uyuyamıyorsan
Anla ki yalnızsın

Odanda kâğıtlarını kitaplarını
Duyuyorsan zamanın kemirdiğini
Anla ki yalnızsın

Bir ses geçmişlerden
Çağırıyorsa eski günlere
Anla ki yalnızsın

Değerini bilmeden yalnızlığının
Kurtulmak istiyorsan
Kurtulsan da yapayalnızsın'' *
masturbasyon anları.
arkadaş ortamında veya yalnızken elele bir çift gördün mü oly biter. illa görmek gerekmez duygularını paylaşamadığın birinin yokluğu bazen en beklenmedik anlarda dahi hissedilebilir.
müslüm dinlendiği andır.
bir şişe şarap fonda anathema deniz kenarında dalgalar kayaya vurdukça hissedilir.
tv karşısında elin ansızın burna gittiği anlardır *
elin vajina görevini üstlendiği andır.
Akşam yastığına kafanı koyduğunda uyumayı hiç istemediğin bir anda yapacak hiç bir şeyin olmadığı için uyuman gerektiğini anladığın an.. yalnızlığı hissettiğin andır.
anlatmak istediklerini artık onunla paylaşamayacığın gerçeği kafana dank ettiği an.
hiçbir an yalnızlıktan memnunum.
her an şu an.
hiç tanımadığı, tanımaktan imtinayla korktuğu kendiyle başbaşa kaldığı anlardır insanın.
biz yalnızlıktan korkmuyoruz, kendi yüzümüze, gerçeğimize bakmaktan korkuyoruz.
kalabalıklar, birliktelikler sadece kendimizle başbaşa kalmama isteğimizden besleniyor.
kalabalığı sevenler, genelde kendini hiç sevmeyenler hatta tanımayanlardır.
birayla kesiştiğini farkedip, kasedeki fıstığın elini tutmaya kalktığın an.
ömrünüz boyunca her işinizi kendiniz hallettikten sonra, çok yorulunan bir anda size en yakın olduğunu düşündüğünüz insandan ıkına sıkıla*, gayet kolay yapabileceği bir şey istediğiniz ve o şeyin yapılmadığı andır.

bundan sonraki hayatınızda sırf bu duyguyu yaşamamak için kimseden bir bardak su bile istemezsiniz.
o an ki kadar yalnız hissetmezsiniz ama yalnız olduğunuzu bilirsiniz.
iki arada bir derede kalıp, her iki kapının da kapandığını öğrendiğim şu an.
en yakın arkadaşlar diye tabir edilen insanlar tarafından haftalarca üst üste ekilmenin verdiği his.
o'nun yanınızda olmadığı heran yalnızsınızdır.
-elini tutmak istersiniz en çok tutamazsınız.
-eksiksinizdir, eksik demek az kalır yanında hissetiklerinizin.
-kokusunu hissetmeye çalışırsınız.
-omzunu ararsınız başınızı koymak için.
-dokunuşunu ararsınız.
-tebessümünüz bile sahtedir o anda.

not;evet ben bu entry i yazarken mustafa ceceli'nin eksik şarkısını dinlemekteyim ve etkisi altında kaldım elimde olmayarak.ve evet yalnızlığımı hissediyorum dibine kadar.
zamanında "beni yalnız bırak" derdik. al işte yalnızım.şimdi kendime şunu soruyorum. mutlumuyum?
konak'tan karşıyaka'ya gün batışında vapurla geçerken yanınızda kimsenin olmadığı andır.
Yalnızlığa dayanırımda,bir başınalığa asla,
yaşlanmak duvarlara baka baka,
Bir dost gözü arayışıyla,
saat tıkırtısıyla...
Ama;
Günün aydın,akşamın iyi olsun
Bir telefon çalmalı ara sırada olsa kulağımda.
Yoksa zor değil,hiç zor değil
Demli çayı bardakta karıştırıp
Bir başına yudumlamak doyasıya.
Ama çaya kaç şeker alırsın?
Diye soran bir ses olmalı,ara sıra...
(bkz: )Can yücel
dışarıda oluk oluk kar varken siz evde oturuyorsanız ve gidip karda tepinecek kimseniz yoksa...
Tebrikler,kazandınız!
canınız sıkıldığında telefonu elinize alıyor ama arayacak dertleşecek bir arkadaş bulamıyorsanız kişi listesinde tebrikler yalnızlar ordusuna katılmışsınız demektir.
(bkz: tek başına sinemaya gitmek)