bugün

başı sıkıştığındadır.
insanın 2 yıl boyunca evden bira almak ve traş olmak dışında hiç çıkmadığı her andır lan.
(bkz: intikam)
mutluluğunuzu anlatmak istediğinizde kimseyi bulamadığınız andır.*
bacağı alçıdayken susaması.
annesini kaybetiiği , ya da kaybettiğini düşündüğün an
cep telefonuna 1 hafta içinde sadece avea'dan,ringadan,akbank'dan mesaj gelmesidir.Hele o mesaj melodisi çalar kim ulen bu diye heyecanlanırsın ya,yalnızlığın dibe vurduğu andır işte.
bahsi geçen insan akıllı bir insansa en mutlu olabileceği andır.
evde yalnızken elektrik kesildiği an.
ağrıdan kıvranırken anne diye bağırıp kimseden cevap alamaması.
Dışarda tek başına gezinirken, sevgilisiyle içli dışlı birisini gördüğü andır.
insanlar birbirleriyle çıkar ilişkileri kurduğunda, senin oyunun dışında kalmandır.
büyük bi alışveriş merkezinde ayağının kayıp düştüğün andır..
turkcell in verdiği haftada 2 gün bedava konuşma süresince ancak 3-5 dk harcayabildiğin andır.
kapıya yaklaşırken elini anahtar için cebine götürdüğün an.
elektriğin kesilmesi.hele bir de kış vaktiyse. yalnızsanız gölgeniz var yanınızda.Elektrikler kesilince gölge de gidiyor bir yerlere tamamen yalnız oluyorsunuz.
millete her ay 5000 sms yetmezken, senin 'acaba telefonun icadından bu yana 5000 sms attım mı lan?' diye düşünmen.
üstüne 'atmışımdır lan tabii, hatta 10000 e yaklaşmışımdır.' diye kendini güya teselli etmen.
dün, bugün ve de yarın...
(bkz: çaya kaç şeker) alırsın diye soran bir ses olmuyorsa uzun zamandır, işte o zaman anlarsın yanlızlığını.
cep telefonu açmayı unutmak, bazen evden ararlar telefonun kapalıydı ulaşamadık diye, öyle anlarım açmayı unuttuğumu.
"en azından yalnızlığı sms kontör sayısı ile tarif etmiyorum" diye avutursunuz kendinizi. "tamam, yalnızsın ama, gerzek değilsin" der ve bir yudum daha.
bir konuda başarı sağlayıp kendi kendine kutladığı andır.
sahilde otururken elini tutacak birinin olmadığı andır.
Herkes yalnız doğar ve yalnız ölür; ama kimsenin yalnız yaşamaya cesareti yoktur. Oysa en zor işler hep yalnız başarılmıştır.
geceleri nöbetçi asker değiştiriciliği yapan yada nöbet tutan askerin geçirdiği saatlerdir.
gerçekten zor.
tek başına konuşacak kimsen yok sevdiklerin uzak
(bkz: 329 k d)
(bkz: nöbetçi asker)
(bkz: nöbetçi çavuş)
(bkz: nöbetçi onbaşı)
üstüne yorganı çektikten sonra gözlerini tavana dikip düşüncelere daldığın andır.