bugün

yalnızlık, sırtında tek başına asla ulaşamayacağın bir yerin kaşınıp durmasıdır.
küçük iskender in kitaplarından birinde böyle bir tanım vardı.
her ne kadar alıştım desende ve hatta alışsanda bir yerden kanayan meret.
Yalnızlığa bir şarkı bırak;

Yalnızlık zor yalnızlık,
Çekilir dert değil sevgilim,
Gurbetin soğuk geceleri
Alın yazım kaderim benim
her sıkıntıyla karşılaşmam da, bişilerle uğraşmak her zor geldiğinda, beni insanların her yoruşunda, her hayal kırıklığına uğrattığında sığınırım yalnızlığıma. oldum olası hep vardır zaten. hiç gitmemiştir. ama bazı zamanlarda o kadar ağır geliyor ki. o zaman nefret ediyorum ondan. onun dışında bi sıkıntım yok. hatta bana avantaj bile sağlıyor. umursamazlığımın tek açıklaması o çünkü. yalnızlığıma sığınışım.
Yalnızlık,
Bir akşam üstü,
üzerime başıma bulaşan teninin, sıcak kokusudur.
Şarap vurgunluğunda...
( alıntı)
Kafada olandır çevreniz ne kadar kalabalık olursa olsun o yoksa kimse yokmuş gibi hissedersiniz.
her kimliğe doğuştan yazılı tek uğraşıdır insanın bir yaşama sırasında, tek sermayesi, sahip olduğu tek şeydir, kıymetini bilmelidir dedi.
https://youtu.be/3w90NrJn6js
Yalın kökünden türeme adlaşmış sıfat, ve şahsım dahil şuanda ve gelecekte burada vaktini geçiren yazarımsıların hhb özelliğini temsil eden kelimedir.
'buraların yalnızlığı uyuşturucu gibi'

(bkz: dağ)
Bu basliga girip yalnizligindan sikayetci olan, aglayip sizlayan yazarlar 5-10 sene sonra simdiki yazdigi entry baksa kendine guler bundan eminim.
Paylaşılmaz.
bazen öyle bi bastırır ki , nefes dahi alamazsın.
Rakı kadehi ile su kadehini birbirine tokuşturarak içmektir.
bir kaç aydır keyif almaya başladığım durum. önceden yalnız kalamaz ve bir arkadaş, aile bireyi, kedi, köpek arardım yanımda. Şuan yalnızım ve ayrıntıları inceliyorum, iç sesimi dinliyorum, hayata bambaşka açılardan bakmaya çalışıyorum. Yalnız kaldığımız zamanlarda da kendimize yetmeyi öğrenmek lazım.
Hiç yalnız kalmamak ve yalnız kalsak da kendimize yetebilmek ümidiyle ... *
Kendi sesinin nasıl bir şey olduğunu, unutmanın adıdır yalnızlık.
Sığınacak bir limanınızın olmamasıdır. Çok ihtiyacınız olduğunuzda kimsenin olmamasıdır. Ya da bir şey yapmayı çok canın ister. Ama kimsen yoktur. Yalnız yapmak zorunda kalırsın. Aslında güzeldir yalnızlık ama kötü yönleride çok acıtır. Boktanlığa sürükler insanı. Yalnız olmayın.
Bağımlılık yapar dedilerde inanmamıştım. Gerçekten yapıyor.
Ömür boyu gibi, yapıştı lanet.
hedef ve arzunun şekillendirdiği endişedir; yalnızlık.
Biyerden sonra alışılınıyormuş.
sığınacak bir limandır. fırtına bittiğinde limandan ayrılmalısınız. orada yaşamak zordur.
Hiç kimse yalnız değildir;herkes yalnızdır.
Güzel bir buz şarkısıdır.

yalnızlık çok acı
tam da sen ben olmuşken
pişmanlık herşeyi
anlatmaya yetmez

yalnızlık sus payı
yok olmak var oldukça
aptallık herzaman kalplerin donuklaşması

boğuldu sözlerim
inandıkça aldandıkça

satıldı düşlerim
inandıkça aldandıkça
bilmezler yalnız yaşamayanlar,
nasıl korku verir sessizlik insana;
insan nasıl konuşur kendisiyle;
nasıl koşar aynalara,
bir cana hasret,
bilmezler.

orhan veli kanık
Mutluluğunu ya da acılarını paylaşacak hiçkimsenin olmamasıdır. Insan sosyal bir varlıktır, yalnızlık hiçkimseyi mutlu etmez.