bugün

ben türkçe no no diyin geçer gider.
Sattık biz wifiyi.
Valla aylik yarisini verirsen veririm bitti gitti baska cevap yok.
(bkz: taze bitti)
-wifi şifreniz neydi, bende girmek istiyorum çünkü ben beleşçiyim de...
+benimki çok ayıplı bir şifre, veremem valla.
(arsızca istemeye devam ederse).
-yok yok önemli değil söyle.
+yarramin_basi.
-çüş.
+evet.
-tamam teşekkürler.

şifreyi değiştirin. sonra kanal çakısması falan var deyin, muhtemelen ne dediğinizi anlamaz.
yaşanmışlık var bu hikayede öğüt alınız.
1 aylığına yurt dışından gelen torunları için wifi şifremi istedi komşu teyzem.
hemen kısa bir hesapla 1 aylığına kullandırmanın getirisini de düşünerek verdim gitti.
ooh içim de çok rahat.
çünkü 1 ay dolduğu gün şifreyi değiştireceğim.
neyse o sıralar bir düğün için evim barkım akraba çoluk çocuk ile doldu taştı.
bir timsah sinsiliği ile en teknolojik kuzenimi çağırıp şifreyi değiştirttim.
bu anlaşmada 1 aylık süre vardı ama evet ben sözüne güvenilmez biriyim ve süre dolmadan sözümden döndüm.
ertesi gün teyzem geldi, dedi "bağlanamıyoruz ne olacak bizim torun."
dedim "teyzeciğim ben de aynı durumdayım çocuklar bişey yapmış ttnet gelip çözsün tekrar vereyim."
işte o günden beri ne ben verdim ne de o istedi.
(not: kaypak biri olarak gözükmek istemem. e ne yapayım teyzem de bana bir günden bir güne bi tas yemek getirmedi.)
(bkz: nah)
birkaç ay önce komşum istemişti, reddetmiştim. çekinmeniz için ortada bir sebep yok. bizim diyalog şöyle geçmişti:

ding dong...

-(kapı açılır) buyur dostum
+ ya merhaba, rahatsız ediyorum ama biz henüz internet taktıramadık da sizin wireless bağlantınız varmış(karşı komşum söylemiş, ondan da istemiş) kısa süreliğine şifreyi alabilir miyiz ? bilgisayarımız açık ve internet olmadığından kullanamıyoruz. şu an gerçekten çok ihtiyacımız var, sonuçta komşu komşunun külüne muhtaçtır değil mi kardeşim hehehehe
- (sıcak bir gülümseme ile sırıtarak) internet taktırıp, taktırmaman senin sorunun, bunu getirdiği sorunlar da haliyle seni ilgilendirir. mesafeli bir şekilde isteğini sunarken niçin birden samimi üsluba geçtiğini de anlayabilmiş değilim. samimi davranışa geçince bundan etkilenip isteğine cevabımda etki bırakacağını düşündüysen yanıldığını söylemem gerekir.
isteğinin cevabına gelirsek, bu konuda sana yardımcı olamayacağım. Wireless'imi prensip olarak başkalarıyla paylaşmıyorum.

buz gibi kaldı karşımda, ardından ' anladım yine de saholun iyi günler ' diyerek ayrıldı kapımın önünden.
Kesinlikle vermiyorum denilebilir. Ortak wifi ağlarından işlenecek herhangi bir suç durumunda modemin sahibi yasa gereği suçu işlemiş görünmektedir. Olur da komşunuz veya yakınları sapık çıkar, terörist çıkar, dolandırıcı çıkar, siz gidersiniz g.t altına.
ben bu internete para veriyorum.
Hızlıca şifreyi değiştirip yeni şifreyi kağıda yazar veririm, şifreyi girerken içi burkulsun diye;
"bedavamezarbulsan06içinegircen06"
Nah girersin.

Şifrem yani nah_girersin.
(bkz: whats your name götten zorleym)
Olsa dükkan senin kelin ilacı yok başına sürsün.
Bir kere verirsen, veririm. Evet.
wifi şifresi : bilmiyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=55M9DAzaXgU
her komşunuza aynı cevabı veriyorsanız sorun yok.
20 yaşındaki üniversite öğrencisi kızlar kapınıza gelip istediğinde verdiğin cevap ile bıyıklı, altın zincirli amcaya verdiğin cevap arasında tutarlı olun, gerisi önemli değil.

cevaplar
a) ya tabi tabi, komşular bugünler içindir canım. şifre: testester0n1967
b) ali bey kusura bakmayın bizimki limitli internet ve limit doldu sayılır, veremem.

amacım biraz düşündürmek, başka birşey değil.
vallah çocuklara anca yetiyor limiti olsa tükkan sizin evde çocuk coluk internetsiz ben ne yaparım.
internet anca bana kadar başka kapıya sayın komşum.
yarramı ye.
bir kere verirsen sifreyo veririm.
az ye de paket yap öç.
"Ben bilmem beyim bilir."
Ve beycilik bir kez daha kazanır.
Şimdi sizi çok tanımıyorum mazallah telefona by lock falan kurarsanız sonra bizi de alabilirler. Keşke böyle temiz yüzlü dindar değil de rockçı metalci alkolik falan görünseydiniz.