bugün

Yanlarında kurşun kalem gezdirmeleri iyi olur.
Ablamla walkmani sıralı kullanırdık. Siyah renkli bir Sony walkmandi hiç unutmam.
Pil yetiştireceğiz diye anası ağlamıştır. Pil azalınca şarkılar slow motion çalar.
ne havalı olurdu walkman i olanlar.
Pil bitmesin diye sesini çok açmazdım. Güzeldi saftı o günler. Rafet El Romanı az dinlemedim.
Deli gibi pil tüketen nesildi.

Pil çabuk tükenmesin diye, ileri geri saramaz, sevmediğimiz şarkıları da, eşşeek gibi dinlemek zorunda kalırdık.
walkman den müzisyen olduk biz.

çalışmayan bass tuşundan umut nasıl kırılır öğrendik.

pilin ne demek olduğunu bildik.
Cocukluk dönemime denk geldiğinden içinde olduğum, şanslı mı şanssız mı olduğunu bilemediğim nesildir. yani genelde 8-10 şarkı bulunan kasetleri taşımak gereklidir. Karışık kaset yapma imkanı da pek olmadığından albüm dinleme olayı vardır. Bunun ayri bi zevki vardır aslında. Oradan oraya atlamadan efendice bir albümü baştan sona dinlerdik. Şimdilerde albüm dinleme pek kalmadı.. E walkman i sürekli taşımak da kolay değildir tabi, elinizde öyle tutamazsınız. Klips ile kemere tutturulurdu.. iste kulağınızda kulaklık, kemerde walkman takılı o şekilde yürümenin zamanında çok iyi bi karizması vardı. Hey gidi günler...
Walkman kasetçalarına saran kasedi kalemle geri sarmıştır.

Hepsi yaşlı başlıdır şimdi.
karışık kasetin girişinde konuşma bile yapmıştım. *
Bir günlüğüne diye alınıp geri getirilmeyen ve üzerinde sigara söndürülen walkmanim için yine duygulandım.
Her ne kadar dijital Sony walkmanler görece iyi denilse de benim için aiwa efsanedir. Ses olarak Sony yanina bile yaklasamazdi.
Kasetçiden karışık kaset doldurtmuş ve uzun yolculuklarda dinlemiş nesildir.
şahsımdır. bendeki aiwa dan iyi ses çıkardı.

görsel

şarkı da bonus olsun. rafet el roman - şu hayatta.

https://www.youtube.com/watch?v=caRsWZcd_k4
ekstra bass adı altında bi b.ka yaramayan ekstra tuşlusunu atıyorum 10 birimse, 12 birime satıp ticari bir başarı sağlamıştı sony.
Sony walkman ve discman kullanmış nesildir.
kaseti taktıktan sonraki kapatma sesine aşina nesildir.
iyi ki o Walkmanler çıkmış diyorum yoksa hepimizin omzunda 7 lik ses sistemleri olacaktı.
gülşen'in mi, niran ünsal'ın mı kasetini alsam ikileminde kalmış nesildir.
kulakları biraz ağır işiten nesildir.
efsane nesildir.
pil biter diye yaninda kalem pil tasiyan nesildir.
Efsane birşeydi. O zamanlar için uçuk bir teknoloji olduğu için yolda millet size bakardı.
Wolkmenle şarkı dinlerken Pil bitmeye yakın kaset yavaş dönmeye başlar ve sanatçımızın sesi kalınlaşırdı *
son devreyimdir. abim askerden walkman getirmişti dinlemiştim radyosuda vardı. ah bee..