bugün

Ben söz dinlerim; peki.
Egzersiz tekerleği diye birşey satılıyor marketlerde şu ara. 70-80 TL arasında değişen bir fiyatı var.(bedava) Bu aleti düzgün bir formda yaptığınızda sırt, kol, omuz göğüs ve en önemlisi karın bölgesine doğrudan etki ederek sıkılaştırıyor ve pump yapıyor. Eğer spor salonlarına yalnızca fit ve sıkı bir vücut amacıyla gidenler varsa bunu denemelerini tavsiye ederim. Bacak kısmı içinse serbest squat ve benzeri teknikler yeterli olacaktır.
sağlığı yerinde olan her erkeğin yapmasını gerekli gördüğüm spor.

estetik görüntüyü, kız tavlamayı, eski sevgiliyi unutmayı falan geçtim. kendine saygından sebep bas be kardeşim!
çalışmayı bırakırsanız amorf olursunuz.
Aynen öyle yapıyorum ya, geliştirmiyorum.
Azim ve istikrar ister.
Koleliktir.
o bir miktar meme sarkikligi bende de oldu.
yas ilerletlyip captan dusunce aslinda meme sarkmiyor kas yitimi yasla birlikte deri bile yavsiyor. kas kuculur ama deri yavsak ne yapacak sarkiyor.
neyse beterin beteri var jinekomasti.
avuntu.
ya arkadaş bradimin en sevdiğim fotosu ya. brad ve brad gibiler eqlesin.
Kadın mantalitesine sahip adamların uğraştığı boş zımbırtı.
Sonra kızlar kuaförde saatler geçiriyor diye şikayet de ederler.
--spoiler--
sarkık meme sorunsalı..
--spoiler--

sarkik meme.... en sevdigim.... genel olarak memeye karsi var bir sempatim )))
Sarkık meme sorunsalı..

Pehhh....

Swh
1. gruba adimi yazar misiniz?

görsel
hiç düşünmedim... niye?
ulan zaten öyle boylu poslu değilim... zayıf kara kuru bir adamım.

yani malzeme yok.

yapacak olsam en fazla jant taktırmış tofaş gibi olurdu.

yapmadım bende.
Bu disiplinle uğraşanlar genel olarak ikiye ayrılır.

1. Grup; fit ve atletik görünmek için diyet ve beslenmeyi kontrol altında tutarak çalışanlar. 1. Görsel.

2. Daha bulk yaparak beslenmesini ona göre ayarlayarak daha iri ve yapılı bir görünüme sahip olanlar. 2. Görsel.

Edit: kafir seni 2 ye alıyoruz 1 bizim türevler grubu.

görsel
görsel
Spor salonuna gelmeden önce "ne işim var amk yorgunum" kafasından çıkabildiyseniz eğer bu işi her türlü kotarırsınız. Önemli olan tek şey istikrar diğerleri tırı vırı ayrıntı. istikrarı sağladıktan sonra devamı illa geliyor.
--spoiler--
kafa gelişmiyorsa yapılacak aktivite. siz hiç vücutçu genel müdür gördünüz mü !..
--spoiler--
Ben her aynaya baktigimda goruyorum.
Tahsil olarak bilgisayar muhendisi,
kariyer olarak coca colada mudur.
ve haftanin en az 3 gunu 2,5-3 saat spor salonu, 7/24 kontrollu beslenme.
Yeterli mi?
Acaba bu iş evde anne yemeği ile olur mu? Olursa ne kadar oluır?
önce bir diyetisyene gideceksiniz. beslenme alışkanlığınızı değiştirip birkaç ay böyle takılacaksınız. akabinde vücut formasyon almak üzere yağ ve kilo kaybına başladığında ağırlık antremanına gireceksiniz. bu iş istikrar işidir.

unutmayın. bu iş 100 mt sprint koşusu değil, 5000 mt maraton koşusu. o yüzden hemen sonuç beklemeyin.
kafa gelişmiyorsa yapılacak aktivite. siz hiç vücutçu genel müdür gördünüz mü !..
yazılanlara çok güldüm. anaboliksiz olmaz, her gün et yicek paraniz yoksa olmaz vs… anabolikle yapilan vucut bi kere igrenc oluyor. insanlarin hani bakip ‘iyy bu cok fazla ya’ dedigi fizikler %100 oranda anabolikle yapiliyor.

yakin bir arkadasimin bu spora yogun ilgisi uzerine ben de merak saldim. bundan yaklasik 2.5 yil once. bi zamanlar etli butlu olan ben cok zayiflamistim sagliksizlasmstim kendimi bir zamanlar cok begenirken artik begenilecek yanimi goremez olmustum sagliksizliktan.

2 agustos 2020 tarihinde spor salonuna girdim. ama yapar miyim yapmaz miyim diye degil. allah icime bi his verdi ve basladigim ilk gunden beri saglikli beslenerek, yeterli uyuyarak yaptim. 2 agustos 2020 tarihinden beri haftada 5 gun antrenman yapmadigim tek bir haftam bile olmadi (corona oldugum hafta haric)
ama yemin ederim cok istedigimden, cok iradeli disiplinli oldugumdan degil (ki oyle birisiyim.)
ben bu sporu inanilmaz sevdim. gunumu guzellestirdi. saglikli hissettirdi. guclu hissettirdi. antrenman guzel olunca yemegimi de guzel yemek zorunda hissettim. uykularim duzene girdi. cildime, yuzume renk geldi. Hayatim degisti. abartmiyorum. butun hayatim degisti. insanlarin bana bakisi, benimle konusmasi degisti. ozguvenim 10 katina cikti. anksiyete nedir unuttum. bu spor bana hayat verdi.
simdi merak edilen kisima gelelim.
74 kg basladigim sporda su anda 86 kgyim. posturum cok duzgun. kollarim, omuzlarim, bacaklarim, kalcam, trapezlerim irilesti. gorme sansiniz olsa ‘aa ne kasli cocuk’ diyeceginiz degil, ne duzgun bir fizik diyeceginiz, sapasaglam, saglikli bir erkek fizigi oldu. bu kadar degisecegini ve guzellesecegini ben de beklemiyordum. ama yemin ederim abartmiyorum. 2 agustos 2020 tarihinden beri haftada 5 gun antrenman yapmadigim hic olmadi. hic bir hocadan vs destek almadim. kendim yaptim. hic bi buddy ile de gitmedim. hep tek gittim.
su anda ise; bedenimi cok iyi tanir oldum. istersem kisa sure icinde kilo verebilir, kisa sure icinde kilo alabilirim. bedenimi nasil calistigini ogrendim.
daha yazsam saatlerce yazarim. hayatim tepeden tirnaga degisti diyorum. sizce bu sporu birakir miyim? allah guc kuvvet verdigi surece omrum yettigince yapacagim. cocugum, yigenim, cevremdeki erkekler hep yapacak. anlatacagim.
steroid kullansaydim? igrenc sisicektim, bedenimi tanimayacaktim. iyi beslenmesem de olacakti. uyku zaten zehir steroid kullanan kamillere. kür dönemi boyunca sisip, sonrasinda asiri hizli kad kaybedip psikolojileri bozulur.
ve asla, asla, asla ama asla, kür döneminin en prime zamanında bile asla el emeği göz nuru, disiplinle inşa edilmiş bir fizik kadar estetik olmayacaktı.

edit: merak eden, ilham olabileceğim birileri varsa yazabilir:) ben tam olarak 2 yıl(dan fazla) hiç ara vermeden disiplinli bir şekilde spor yaparsam ne olur sorusunun cevabıyım. geriye bakıyorum ve kendimle gurur duyuyorum. Bas!!!!
yazılanlara çok güldüm. anaboliksiz olmaz, her gün et yicek paraniz yoksa olmaz vs… anabolikle yapilan vucut bi kere igrenc oluyor. insanlarin hani bakip ‘iyy bu cok fazla ya’ dedigi fizikler %100 oranda anabolikle yapiliyor.

yakin bir arkadasimin bu spora yogun ilgisi uzerine ben de merak saldim. bundan yaklasik 2.5 yil once. bi zamanlar etli butlu olan ben cok zayiflamistim sagliksizlasmstim kendimi bir zamanlar cok begenirken artik begenilecek yanimi goremez olmustum sagliksizliktan.

2 agustos 2020 tarihinde spor salonuna girdim. ama yapar miyim yapmaz miyim diye degil. allah icime bi his verdi ve basladigim ilk gunden beri saglikli beslenerek, yeterli uyuyarak yaptim. 2 agustos 2020 tarihinden beri haftada 5 gun antrenman yapmadigim tek bir haftam bile olmadi (corona oldugum hafta haric)
ama yemin ederim cok istedigimden, cok iradeli disiplinli oldugumdan degil (ki oyle birisiyim.)
ben bu sporu inanilmaz sevdim. gunumu guzellestirdi. saglikli hissettirdi. guclu hissettirdi. antrenman guzel olunca yemegimi de guzel yemek zorunda hissettim. uykularim duzene girdi. cildime, yuzume renk geldi. Hayatim degisti. abartmiyorum. butun hayatim degisti. insanlarin bana bakisi, benimle konusmasi degisti. ozguvenim 10 katina cikti. anksiyete nedir unuttum. bu spor bana hayat verdi.
simdi merak edilen kisima gelelim.
74 kg basladigim sporda su anda 86 kgyim. posturum cok duzgun. kollarim, omuzlarim, bacaklarim, kalcam, trapezlerim irilesti. gorme sansiniz olsa ‘aa ne kasli cocuk’ diyeceginiz degil, ne duzgun bir fizik diyeceginiz, sapasaglam, saglikli bir erkek fizigi oldu. bu kadar degisecegini ve guzellesecegini ben de beklemiyordum. ama yemin ederim abartmiyorum. 2 agustos 2020 tarihinden beri haftada 5 gun antrenman yapmadigim hic olmadi. hic bir hocadan vs destek almadim. kendim yaptim. hic bi buddy ile de gitmedim. hep tek gittim.
su anda ise; bedenimi cok iyi tanir oldum. istersem kisa sure icinde kilo verebilir, kisa sure icinde kilo alabilirim. bedenimi nasil calistigini ogrendim.
daha yazsam saatlerce yazarim. hayatim tepeden tirnaga degisti diyorum. sizce bu sporu birakir miyim? allah guc kuvvet verdigi surece omrum yettigince yapacagim. cocugum, yigenim, cevremdeki erkekler hep yapacak. anlatacagim.
steroid kullansaydim? igrenc sisicektim, bedenimi tanimayacaktim. iyi beslenmesem de olacakti. uyku zaten zehir steroid kullanan kamillere. kür dönemi boyunca sisip, sonrasinda asiri hizli kad kaybedip psikolojileri bozulur.
ve asla, asla, asla ama asla, kür döneminin en prime zamanında bile asla el emeği göz nuru, disiplinle inşa edilmiş bir fizik kadar estetik olmayacaktı.
yardımcı olayım .
bir gün barfiks ve şınav .
sonraki gün mekik .
tabii iyi beslenme olmazsa gelişme de olmaz .
görsel
Aplikasyon yok fakat program setleri var.

Devam edilen spor.