bugün

entry'ler (13)

kadınların her yeri piyasaya çevirmesi

onlar narin, onlar saf, onlar naif, masum…

size göz kırpan kız

6 yıldır kimse tarafından gondiklenmemiş kız türüdür.

ya kaçın ya da ölü taklidi yapın.

çöpünü cebinde taşımak

nikahı basılası insanların yaptığı davranışlardan biridir. yarın bir gün yorulduğunuzda "gel seni de taşıyayım" demesi muhtemeldir.

türkiye de kavga edenlerin çoğalması

uzak geçmişte, ekonomi ve barınma konforunun olmadığı zamanlarda insanların temel kaygısı hayatta kalmaktı. bunun için her türlü yola başvururlardı: savaşmak ve birbirlerinin canını almak.

zamanla tümel konfor sağlandı (yüksek oranda) ve savaşların sıklığı azaldı, refah katsayısı arttı.

aradan zaman geçti...

ve şimdi, ekonomik konforun yine sağlanamadığı günümüzde insanların temel kaygısı yine ilkel zamanlardakine döndü.

yağlı unlu şekerli besin tüketen cahiller

biz spor salonunda buhar ediyoruz o şekeri hocam. hayvani derecede fazla olmadığı sürece istediğini tüket, sporla eritmek kolay.

bir iki koşu, biraz dambıl, evde de soğuk duş. oh mis, yap da bir daha yiyelim.

geçmişim seni alakadar etmez diyen kız

topukları kıça vura vura kaçılması gereken kız tipidir.

geçmişini anlatıp güven oluşturmak yerine kaos oluşturmayı tercih eder. bu da kendi değerini düşürmesine sebebiyet verir. evine git kızım.

geç saatte arayan arkadaşın telefonunu açmamak

yatacak yeri olmayan (!) insaniyetin davranış biçimidir.

kimse gecenin köründe keyfiyeten aramaz bilader. kısa süreliğine kendini tatmin etmeyi bırak da telefonu cevapla.

sürekli akıl vermeye çalışan insan

yalnız insandır. 5 dakikanızı ayırıp dinleyiverin, ağaç olmazsınız!

kola mı fanta mı sorusuna fanta demek

insan hakları savunucularının yaptığı eylemlere benzer.

fatih çep in öğrencisi olmak

türkiye bir yana, dünya üzerinde sahip olabileceğiniz nadir şanslardandır. "entel insan olmak" teriminin kasket giymiş hali olan fatih çep, bir edebiyat öğretmeni olmaktan öte bir markadır efendim.

(kendisinin öğrencisi olup da iyi yerlere gelemeyen insan henüz bulunamadı.)

vücut geliştirme

sağlığı yerinde olan her erkeğin yapmasını gerekli gördüğüm spor.

estetik görüntüyü, kız tavlamayı, eski sevgiliyi unutmayı falan geçtim. kendine saygından sebep bas be kardeşim!

kripto para

potansiyelinin ve getireceği kolaylıkların, dünyanın henüz %1' i tarafından fark edildiği dijital takas araçları. 2025 yılında; bakkal hüseyin amcadan köydeki nuran teyzeye kadar herkesin, kripto paralara sahip olacağına tüm benliğimle kanaat getiriyorum efendim.

alice in borderland

son sahnesini izledikten sonra yeni sezonun çıkması için tanrıya yalvardığım fakat akabinde mangasının sona erdiğini öğrenerek hayal kırıklığına uğradığım japanese başyapıt. (fav karakterim ve idolüm: ginji kyuma.)