bugün

siyavuşpaşa, bahçelievler maddesinde bilgi ekledim. ilk cümleden sonrası bana ait.
görsel
yeni solcu, sjw, woke culture tayfasının eline geçmiştir. uzak durmakta fayda var.
al bendende o kadar.
görsel
türkçe olanı 500.000 maddeye ulaşmıştır. böylelikle 500.000 maddesi bulunan 9 vikipedi sitesinden biri oldu. gerçi 1 hatta 4 milyona ulaşmışlar da var.
En son ortaokulda basmakalıp ödevlerden birini yapmak için kullanmışımdır.
birilerinin sırf i*nelik olsun diye kafasına göre madde kaldırdığı site.
halen daha bu sitenin yasaklanmasını savunanlar var. 1 artıyı da kendine atmış galiba. bazen saçma işler yapan editörleri çıkıyor. bir de zimbabve dilinde bile olan maddenin türkçesi olmuyor bazen.
yazarlarından biri olduğum site. içeriden bildireyim: daha çok kitap başlıkları açıyorum. son iki yılda, fenomen başlıkları, yazar başlıklarını geçmiş durumdadır. fenomen olduğu için yazar olanları saymıyorum. bir dönem bütün ödevleri bu siteden hazırlıyorlardı. az ödev sağlamadık millete.
bilgi kaynağı olan internet ansiklopedisi. evet.
wikipedia'nın türkçe kolu.
kullanıcı ara yüzünü değiştirmiş ve eskisine aşina olanlar için "eskiye dönme seçeneği" dahi ansiklopedi eklenmemiş..
ayrıca 2 ay için toplam madde sayısı 400.000 geçmesi muhtemeldir.

hangi dil olursa olsun özellikle tarihte ve öznelliğe açık konuda genellikle tarafsız olmamaktır.
almanya'da yaşadığım için bilmiyorum. hala kapalı mı?
bok çukurudur. çocuklarınızı uzak tutun lütfen.
yukarıda özgür diyen saftirik düşük IQ lü kekoların aksine özgür olmayan propaganda aracıdır.

acilen tekrardan yasaklanmaları gerekiyor.
tamamen özgür bir web ansiklopedisi.

290 ayrı dilde anlam ve öğe bulunduğu söylenir.
Yöneticilerinin sjw olduğu sitedir. Stalin başlığında stalin'i aklamak için ellerinden geleni yapmışlar. Hatta vikipedi'ye göre stalin türklerden doğu anadolu'nun bir kısmını istememiş. faşist ırkçı Türkler gerizekalı olduğu için olayı yanlış anlamış!
Toplam üye ve aktif sayısı, iran'ınkinden fazla.
fakat farsça'da, türkçe'nin yaklaşık 1.5 katı daha fazla madde var.
bunlar mı çok çalışkan, bizimkiler mi üşengeç ? *

Sanırsam yasak döneminden böyle oldu.
Wikipedia'nın Türkçe versiyonu. Kısa bir süre önce erişime tekrardan açıldı.
Türkiye'nin kültür ve bilimde ne kadar geri olduğunu gösteren sitedir.
357 bin makale var ki, en az yüzde 60'ı eksik ve vasat altı. Ingilizceyi falan geçtim rumence, farsça ve sırpça bizden daha iyi maddelere sahip. Nitelik ve nicelik olarak.
Bu vikipedi de ağzını tutmuyor abi bir dur kendine. Ulan işte bazı bilgileri buradan sağlayıp ödevimizi yapıyoruz. Gene kapatılmak isteniyor herhalde. Sonra uğraş dur vpn yle falan tekrar.
Günümüz ansiklopedisi. Boş zamanlarda özellikle tarih konusunda en ince ayrıntılara kadar bazı şeyleri buradan okumayı ve araştırmayı çok severim.
Türkçesi epeyce eksik olan online ansiklopedik bilgi platformu.
15 ocak'tan bu yana eksik veya olmayan sayfaları kaynaklı bilgilerle oluşturmaya çalışıyorum. Mesela şu anda koskoca pompeius magnus'un sayfası 8-9 şatır bilgi. Bugün britanica'daki makaleyi paraphrase edip türkçe sayfayı şöyle eb az 50 satırlık bir makale haline getirmem lazım.
seçici ve eleştirel yaklaşmak kaydıyla genel kültürünüze epeyce katkı sağlayabilecek bir mecra.
Sahiden güncelliğini yitirmiştir. O yüzden bu kaynak üzerinden aldığınız bilgilerin cümlelerini şöyle bir değiştirip sözlüğe kopyalamadan önce ufak bir araştırma yapmanızı öneriyorum.

Çünküsü anlaşılıyor. O verdiğin bilgi üzerine bilim insanları ne araştırmalar yapıp matematiksel olarak neleri ispat etti kuşum. Ey gidi.
Sonunda açılmış. Mutluyuz.