Amına koduğumun çomarları bu çöplükten böyle bir yazar geçti okuyundan azıcık kaliteyi tadın.
https://m.uludagsozluk.com/e/5948773/

Sözlüğün tarihinin en güzel entrylerinden birinin sahibi olan yazar.
Yıllar geçse de bende yeri aynı.
iyi bir yazar.
yazılarını okurken yüzde hep tebessüm yaratan yazardır. ansızın akıllara gelmiştir. şimdi nerelerdedir kim bilir.

https://www.uludagsozluk.com/e/2974487/

ulan yarıldım yine, yıllar önce okuduydum bunu. ahaha.
Bir uzun malbuş versen de içsek.
gece gece akla gelip hüzünlendiren yazardır.

bu adamı ilk keşfettiğimde ağır ergendim, entrylerini okurken altıma sıçardım gülmekten.
internet aleminde gerçekten etkilendiğim nadir insanlardan biriydi. o yüzden bende nostaljik bir yanı vardır.

acaba şimdi ne etmektedir...

çıksa ya böyle bir adam daha sözlükler aleminden. *
bu yazar efsane bir yazardı. kendisiyle en son 2008 yılında yazışmışız. aradan 9 yıl geçmiş ve onu okumak için bugün tekrar sözlüğe girdim. sözlüğün sözlük olduğu zamanlardı. 3 geyik yapılıyorsa 1 tane de işe yarar birşeyler karalanmadan çıkılmazdı sözlükten. yaşlı dedeler gibi hey gidi gençlik diyesim geliyor. 20 li yaşların başlarında sözlükte heyecanla cirit attığımız günler geride kalmış, yerlerimize yeni yazarlar gelmiş vesselam. vaudeville for vandetta da muhtemelen 40 lı yaşlarda olduğundan bir daha buralarda görebileceğimizi zannetmiyorum.
ağlamıyorum gözüme mazi kaçtı...
Bir zamanlar, populer olmanın geri zekalı ve/veya memeli olmak olmadığı zamablarda, biz Bu yazarları okuyup altını çiziyorum "okuyup" yazmaktan çekinirdik cahilliğimiz, kifayetsizliğimiz ortaya çıkmasın diye.
Şiir kitabının taslak halini gönderen yazar arkadaşlar, dur dediğin zaman duran kaliteli troller vardı, zamanında...
Eski nickimi kullanmayı bile zul sayıyorum artık.
Bazen bu çamura boğuluyoruz inceldiği yerden kopsun diyoruz ama üstumüzdeki çamur lekeleriyle omo reklamındaki çocukların kirleri kalıyor sadece. Çocukluğunu alabilsek o da olumlu...
Üstad bir gelsen iki yazsan yine, iki heyecan katsan bize...
Söz yaprak ciğer eşliğinde rakı ısmarlayacağım.
Ustalara saygı kuşağı.
Bu adam kimdir necidir hiç bilmiyorum ama bir dönem muhteşem yazmış, çizmiş, okumuş, yaşamış bu adam. Getirin lan bana şunu ameke (ağlayan surat).
fena halde iyi yazan bir yazar. neden yok şimdi:(
takılı kalınmaması gereken yazar. tamam, bir dönem iyi yazdı, hoş yazdı ama sözlükte hala iyi yazarlar var ve bir isme takılı kalıp diğerlerini unutmamak gerekir. sürekli adının tek geçmesi sıktı artık. diğer iyileri de fark edelim.
namını en çok duyduğum yazarlardan biri. birkaç yazısını okuma fırsatı buldum; sahiden de çok iyi yazıyormuş. büyük kayıp sözlük için. şimdi nerededir kim bilir. gelirse bir selamını isterim.
sözlüğe her girildiğinde, açılış sayfasında herhangi bir entrysini görüp devam edebilsek, hem günümüz güzelleşir hem de yazma şevkimiz falan artar belki. gerçekten gelmiş geçmiş en iyi sözlük yazarlarından birisidir.

sözlüğün gerizekalılığa doğru evrimi, bu arkadaşın yazdığı son entry ile fiilen başlamıştır.
böyle biri nasıl ulu da yazar amk diye insanı derin düşüncelere gark eden uludağ sözlüğün 7 yıldır suskun tezenesi. üstat
Bir heyecan takip edip en son yazdığı entrynin 2009 yılında olduğunu görünce hayal kırıklıklarına gark olduğum yazar. Ama takipten de çıkmak gelmedi içimden. Vakit buldukça aşağılara iner eski entrylerini okurum artık.
özletti yine reyiz. biz de düşler büyütüyoruz kendi çapımızda. burada yazarken onun yazdıkları aklıma gelince nickimin yanındaki yazar ibaresinden utanıyorum.
(bkz: böyle büyürdü her düş)

Önceleri bir düştü aşk, gülümserdik uyurken;
sonra bir düştü aşk, dudağından kaldırdık kahpelerin.

önceleri bir düştün güzel kız, ağlayarak uyandım;
sonra bir düştün gözümden, şimdi kupkuru gözlerim.

önceleri bir düştüm, hayat bana imrendi;
sonra bir düştüm, anladım: böyle büyürdü her düş...

Gibi bir şiiri yazmış her yazısı muhteşem, eskilerden çok iyi bir yazar.

Okuyorsa bir gün buralari selam olsun kendisine.

http://okyanustakitekcanl...-buyurdu-her-dus.html?m=0
hortlatmayin olm şu başlığı!
insan bi heyecanlanıyor.

sadece uludağ'ın değil, gittiği ekşi'nin de en iyi yazarıydı, yazdığı zamanlar.
Tekrar sahalara dönüp millete kaliteyi göstermesi gereken yazar.
Dördüncü nesillerin 'efsane' olduğunun bir kanıtı.

Keşke tanımış olsaydım dediğim bir yazar ayrıca.
nerde bu yazar?
Efsane yazardır. Net.
yazarın dibi.
Nickini görünce bi heyecan kapladı aliminyum...

Ululardan ulu bir yazar(dı).

Kuki ipnesini yazar olarak sevmemin tek sebebi de, (haşa kıyaslanmaz ama) tarzının benzer olmasıdır.
Götün kalkmasın lan hemen, benzer dedik. Yürü git çükünle oyna sen kuki.