bugün

entry'ler (2974)

my bag designs

Adana menşeli olup birbirinden harika el örgüsü çantalar yapan ve gezegenin her köşesine ürün gönderebilme kabiliyetine sahip olan yeni, tazecik instagram sayfası. 2154852 km öteden verdim siparişi ve süreç kusursuzdu.

Hastasıyz üreten, emekçi insanların. Selam olsun.

https://www.instagram.com/mybagdesigns_/

yabancı futbolculara ismiyle hitap etmek

çocukluğumdan beri anlamsız bir karizma ve zenginlik belirtgeci olarak gördüğüm mesele. çok havalı, çok zengin ve karizmatik duruyorlar kulüpteki insanlar böyle hitap edince. ben yapınca olmuyor mesela. fakir gibi oluyor.

örnek verem.

temsili teknik direktör: marco bugün çok iyiydi. işlerimizi epey kolaylaştırdı.

temsili teknik direktör 2: marcio bugün 2 gol attı, çok da iyi bir oyun sergiledi.

--

ben: aurelllooo. d*şşanı yiyem aurelloooo. negzel adamsın aurelloooo.

ben2: nobre nobre nobre nobre, marsiyo nobreeeeuhueee.

başak kablan

başlarda iyiydi izliyorduk. bugün gördüm ki bir markanın reklamını yapıyor. tabi para sıcak, para kıymetli. güle güle harca başakcım. sağlıcakla.

kerimcan durmaz

tenasül organı sıvazlanan bir videoyu sosyal medya hesabından paylaşıp akabinde kaldıran insan.

lionel messi yi beğenmek zorunda olmamak

lionel messi isimli arjantinli futbolcuyu sevmek, futbolunu beğenmek zorunda olmama durumudur. gayet anlaşılabilirdir bir durumdur. kimse kimseyi sevmek zorunda değil, beğenmek zorunda hiç değil.

lionel messi

olağanüstü topçu. hatta daha iddialı bir söylemde bulunayım, dünyanın en iyi ikinci futbolcusu. çok açık ve net.

fatih terim

Yaptığı basın açıklamasında Kadıköy’de karanlıkta aldıkları kupaya atfen burada güzel anılarımız var diye konuşan ve yaptığı bu tarz çıkışlar Nedeniyle ortamı germekte son derece başarılı olan adamdır. Neyse ki Semih özsoy gereken cevabı vermiştir kendisine.

instagram

Modern fotoğraf albümü.

feyza altun

Milletvekili olma yolunda jogging yapan abla. Bunu da feminist ve aktivist kimlikleri altında yapıyor. Ama bence olmaz, çok var kendisi gibiler.

ilk kez geçen uzun soluklu bi oturumunu izledim. Sürekli alay eder bir üslubu var karşıdakiyle. I-ıh olmaz.

bir de tedx konuşması var, twitter'da sabitlemiş falan. orada "başıma geldi, yaşadım" minvalinde anlattığı olayların da önceden üzerine düşünüp yazdığı kurgulardan ibaret olduğunu düşünüyorum. tabi bu benim düşüncem.

minimum zeka gereksinimi ile yaşamak

Asgari rutinler için gerekli zeka ile yaşama durumudur. Yemek yeme, dışkılama vb.

şampiyonlar liginde var sistemi

Şampiyonlar liginde kullanılan video yardımcı hakem sistemidir. Şimdi bakıyorum da var pozisyonlarına çok profesyonel bir hava var, bir klas var. hakemin duruşu, bekleyişi bile farklı. Bizim ülkedekine bakıyorum, sonra bir gülme geliyor tövbe estağfurullah.

başakşehir

Şampiyonluğa oynayan takım fakat bakıyorsun tribünlerde derin boşluklar. Hem de şu kritik haftalarda bile. Neyse.

7 nisan 2019 ankaragücü fenerbahçe maçı

ankaragücü topçusunun gayricentilmen hareketinden sonra hem mehmet ekici hem de harun tekin'den olduğumuz maç.

mbaye diagne

galatasaray’a atılmış büyük bir kazık. mesela 10 milyon eyrö bu adama vereceklerine 100 bin tl bana verselerdi bunun verdiği aynı katkıyı bende verirdim. penaltı atıyor la sadece herif. aaa.

yaşar kemal uğurlu

bugün iptal edilen gol sonrası fatih terim isimli adama golün niye iptal olduğunu açıklama ihtiyacı hissetmiş maçı yönetmekle görevlendirilmiş kişi. izlerken utandım. futbolu bireyselleştirmeyin, adamına göre muamele yapmayın, adil olun. olamıyorsanız da olmaya çalışın. yazıktır.

gemide

icra edilen en iyi filmlerden biridir.

(bkz: nabıcaz be kamil)

adana

Güzel, özel şehir. Adana Adana gurban olam yaradana.

kıfayetsiz muhteris

etrafa baktığınız vakit dikkate değer sayıda insana cuk diye oturacağını göreceğiniz ve bununla birlikte üzerilerinde hiç ama hiç sırıtmayacak söz öbeği.

fatma turgut

sesine aşık olduğum hatun kişi. hep olsun, var olsundur.

bedelli askerlik yapıp adamım diye gezmek

kendilerine imkan verilmiş olması ve yeterli maddiyata sahip olması halinde bankamatik kuyruğuna geceden girecek, asker alma şubesine gün ağarmadan başvuracak olan ancak kendisi yararlanamadığı için çıldıran hezeyan içerisindeki yazar beyanatı.