bugün

Tatil içinse zevkli yok eğer başka yere temelli gitmek içinse biraz buruk.
gözlerimi dolu dolu yapan eylem. nasıl özledim nasıl.
yeni valiz de aldım mavi, ama kullanamadım ki...
(bkz: küçük kıyamet)
Deliler gibi özlenen eylem.

Pandemiden evvel, valizi kapı girişinde duran, kendi çapında gezgin sayılan bünyelerden biri olarak, valiz hazırlamanın tüm püf noktalarını öğrendim.
Dünyayı valize sığdırabilirim!
Hep son zamana bırakırım. Sabah yolculuk var ama valiz hazır değil. Ütülenecek şeyler var. Ve tembellik ağır basıyor.
Özlenen şeylerde bugün de bu olsun bakalım.
Bu sıcakta çekilecek şey değil be.
Gereksiz diye almadığınız şeyler gittiğiniz yerde lazım oluyor ya insanın çıldırası geliyor. Bazen de valize koyduğunuz şeylerin hiçbir işe yaramaması ve getir götür yapılması. Arası olmaz genelde. Sinir.
çok zor iştir. neyi koyucam ne lazım ne lazım değil hiç uğraşmak istemem.
valizin üstünde zıplanıp zorla kapatılarak son bulacağı eylem.
baş ağrıtan olay. valize her şeyi sığdırmak da ayrı dert.
ben anamın evine dönüyom.
güzel ve zevkli bir eylemdir.
Kuşkusuz huzur veren eylem. Otellerde, şehir şehir geçen hayat daha güzel olurdu ama.
Eskiden ennnnn sevdiğim, artık ciddi manada sevmediğim için son ana ertelediğim iş.

Temizlik takıntılarım yüzünden oluyor sanırım, aynı bavul/ valizin içine her şeyi koymak bana son derece rahatsızlık veriyor. Her şeyi temiz ve yıkanmış olarak koyduğum halde gittiğim yerde bir daha açıp yıkamak istiyorum, her yere değiyor ve içindeki eşyalarıma da pislikler giriyormuş gibi hissediyorum.
Günlük iç çamaşırı, çorap. Günlük tişört köynek. Bir çift pabuç. Kişisel bakım malz. Bitti gitti.

Ay nemlendiricim bitmiş.
On üç gün sonra ilk önce abimin nişanı için hazırlayacağım. Hemen tabi ki tatil başlayacak. Bir ay tatil yapayım keyfini çıkartim. Bu yıl iki yurt dışı planım var bakalım kısmet.

Bu adada efsane valiz hazırlarım.
Ya bu ne zor iş hiç sevmiyorum valiz hazırlamayı. Havalar da hafiften soğuyor gibi.. nasıl kombinler yapmak lazım, çok eşya da almamak lazım, az eşya götürmeye de gönül razı değil..
Çok gerginim şuan...
Allah başka dert vermesin.
BiRKAÇ YILDIR GiYMEDiĞNiZ ELBiSELERiNiZ BiLE GÖZÜNÜZE DEĞERLi GELiR.
Haftaya tatile gidecektik ama annem bir ev kazası geçirdi ve ameliyat olmak için cuma günü hastaneye yattı. Bizim tatil için hazırlayacağımız valiz hastane için hazırlandı. Annenin hastane valizini hazırlamak kadar buruk bir şey yok. Eğer hastane valizi hazırlamıyorsanız çok üzülmeyin.
Çok hazırladım çok. Her valiz yeni bir yaşam.
Neredeyse hergün evden çıkarken valiz hazırlar gibi hazırlanmamdan mütevellit uzmanlık alanım.
Zorlanmıyorum hiç, sıradan ve basit bir olay artık.
Hiç sevmem, en pratik haliyle son anda hazırlarım.
Dönüşte bir de o valizin boşaltılması vardır ki o konuya girmek bile istemem.
Gülücük
önceden liste yapılırsa iş 5 dakkada biter.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar