bugün

uyuma uyanma saatlerini kapsayan rutine denir.
Doğanın içinden gelen,tabiat ve yaşam döngüsü kadar doğal olan düzendir,doğayı bozar isen misli ile geri döner ağıza tükürür.
birkac gun oncesine kadar duzenliydi artik degil. rezilsin uyku duzeni.
işsizlikten dolayı bozulur.
Uzun zamandır Düzeltemediğimdir.
8 senedir gece gündüzlü vardiyada çalışıyorum insanlıktan çıktım.
Çok az insanın hayatında bulunan düzendir.
Bu hayatın uyku düzeni muyku düzeni yok.
Her sene tam düzelttim derken ramazan ayının gelmesiyle yine bozulan şeydir.
Hayatın bozuk temellerinden biri daha.

Huzurlu bir uyku çekip, sabah bir rahatlıkla uyandigim tek gün yılbaşıydı ve neredeyse 2 3 yıldır gece yarisindan önce yattığım tek gün.. 11 gibi sızmışım. Hayat ayni berbatligiyla devam etse de, sadece iyi uyumak bile mutlu edebiliyor insanoğlunu.

Biri gelip şu beynimi çıkarırsa, ben de uyuyacağım. Gelsin artık o..
Yerle yeksan.
anksiyete ve panik atağımla yerle yeksan oldu bana bi cipralex.
en son annem ayağında yastıkla sallerken düzenli idi.
olmayan düzendir. gece 12de yatıp sabah 10-11 gibi kalkan insanlara öyle imreniyorum ki anlatamam.
Artık hiçbir şekilde düzelmiyor diyen suser"lara birkaç tavsiye;

Sabah uyuyup gece kalkanlardansanız, her gün uyuduğunuz sabah saatlerini 1 saat ileriye atın. Biliyorum çılgınlık ama. Örneğin; sabah 6"da uyudunuz akşam 5" te uyandınız. Ertesi gün 7"de uyuyun. Sonraki gün sabah 8"de. Böylece gece uyunulacak ideal saatinizi bulana dek bunu yapın. Ben buna sol kulaği sağ el ile tutma metodu diyorum. Bir gün hiç uyumayıp ertesi gün gelince akşam 9 da uyurumcular var ya. Sonra bunu başaramayanlar onlara tavsiyemdir. Ulan düşündüm de çok saçma, siz en iyisimi sabah uyanacak bir amaç belirleyin kendinize, çokta düşünmeyin hadi iyi uykular.
fakat artık entry girmek yetmiyor bana

ben artık entry girmek değil

uyku düzeni istiyorum.
Duzen mi ne duzeni ?
olmayandır.
işten gelince akşam şekerlemesi. yaklaşık 1 saat.
gece iki gibi uyuma
6 raddelerinde uyanma.
gün içinde yüksek adrenalin.
cumartesi günü biyolojik saat ile 6'da uyanma.
8'den 10'a kadar uyuma.
gün içinde evde isem aralıkla uyku.
sabaha kadar dans *
pazarı kestiremiyorum. düzeni yok.
Ne zaman düzeltmeye çalışsam yatağa yattığımda aha bu gece düzelttim diye saatlerce mutlu olduğum mutluluktan uyuyamayıp yine bozulan düzen.
benim için hayal olandır.
sahip olmadığım düzen.
bana çok ters gelen düzen. geceleri hiç uykum olmuyor. 3 saat yatakta debelenip duruyorum. bu böyle olmaz deyip film, dizi filan izliyorum. güneş doğduğunda ise büyük bir yorgunluk çöküyor üstüme 15 saat kesintisiz uyuyorum.
görsel
Olmayandır.
son zamanlarda sorunlarımdan dolayı yok olan düzendir.
çok uzun zamandır hayatımdaki en düzensiz şey haline gelmiştir. Şöyle erken saatte yatıp sabaha kadar deliksiz uyumayı çok özledim, sözlük.