bugün

en sevdiğim dizesi;

laiklik şeriat kavgası bitsin
ülkeme duyulan bu nefret yetsin
sevmeyen şerefsiz defolsun gitsin
uyan Türk evlâdı uyuma uyan
otuz kupona kalmadı bu vatan

lakin bir kaç dizesi hariç çoğu dizeleri fısss olan şiirdir.
Kendi içerisinde tutarlı bir söz. Zira bu vatan Marshall yardımından alınan nakitle ayağa kalktı , Imf ve Dünya Bankası yardım fonları ve paketleriyle ayakta kalmaya çalışıyor. Emekçilerin ve işçilerin sırtından da geçinmektedir. Bu vatanı yöneten işbirlikçi kapitalist burjuvazinin kuponla işi olmaz , onlar nakitle çalışır. Onlar olsa olsa emperyalist tekellerden aldıkları kuponlarla halkına refah ve huzur dağıtırlar. Vatan kimin umruda onu da kuponla satarlar yakında. Yedek kuponlar özelleştirmeler yoluyla dağıtılmaktadır. Bayinizden istemeyi unutmayınız. *
(bkz: ergenekon operasyonunda 35 kupon ele geçirildi)
vatanın kolay kazanılmadığını bu nedenle de kolay kolay kaybetmemenin gerektiğini anlatan sözdür. insanın üstündeki etkisi tartışılır. pek süslü değildir, tüyleri ürpertmez zira.
KLASiK HAMasetci laf salatasinin pembe gönlüm sende tarzi disa vurumu.
sanat ve edebiyattan nasibini almamış ve insanların "vatan sevgisi" duygusunu sömürmek maksadıyla yazılmış şiirimsi metin.**
(bkz: kafiye yapmak şiir yazmak değildir)
boş bkz mantığıyla ayar veren gençleri çok etkileyen şiir.

ahmet dursun mehmet vursun
koca dağlar uyur mahzun
sesler gelir kızlar gider
boş bkz ile alınmadı bu vatan.
(bkz: uyumadım uyumadım)
(bkz: gözlerimi dinlendiriyorum)
kupon furyası geçince osuruk gibi ortada kalmış isme sahip şiiiieer. işte osuruktan teyyare selam söyle o yare derken şair bu durumu anlatmak istemiş rüyalarında.
istiklal marşını her pazartesi ve cuma okuyan gençlerin nasıl olup da beğenebildiği muamma olarak kalacağı dizeler bütünü. şiir bile değil lan. böyle şiir mi olur? olursa bu da şiir;

sıktım elini çerkezin
alırım aklını herkezin
soğuk su akar hazin
uyuma kaz gelecek deyu uyuma
osuruk ile sıçılmadı kafana.
tam olarak amerikalı mantığını yansıtan şiir. o kadar sığ ve moronca. hangi dizesini alıntı yapıp laf etsem diyorum ama yok laf etmeye değmeyecek bir şiire övgü yazılıyor. açın biraz şair okuyun. sadece türk şairlerini değil yabancıları da okuyun...
uyan türk evladı uyan , kandan bayrak yapılarak kurtulmadı bu vatan..çok ötenler , memleketim diyenleri gördü ama gene de başını boktan kurtaramadı bu vatan..
(bkz: boş lafla peynir gemisi yürümez)
bu şiiri okuyup da gaza gelen bir vatan evladı var ise tabi ki 30 kupona alınmıştır o vatan. tabi ki 25 e satılır. bu kadar mal ötesi bir şiire tokat, cevap, sitem gibi benzetmeler yapılabiliyorsa. 30 kupon bile çok 15 kupona ada alırım adaaaa. (bkz: akılsız vatanseverlik)
bu ülkenin öyle kolay, basit ayakta tutulmadığını, bu günlere gelinmediğini ima eden sözdür, öğüttür. dikkate alınması gerekir.
öyle kolay mı bir devleti satmak. iktidar satsa, muhalefet var, hepsini salla bu ülke de hali hazırda yetişen atatürk ün çocukları var. biz varız. bırakınız söylesinler, bırakınız kursunlar, bırakınız uyanmasınlar rüyalardan.
(bkz: vatan elden gidiyor da biz mi göremiyoruz)?
(bkz: ver gazı ver gazı)
(bkz: yine de şahlanıyor aman)
milliyetçiliği yaratıcı bir hale getirmeye çalışma ancak komple sıçma konusunda güzel bir örnek.
zira ilkellik yaratıcı hale getirilemez...
Çok doğru söylemiş kendileri ve de eklemek olursak Türk tarihinde inişli-çıkışlı dönemlerimiz olmuş ama yine de düşmanın bileğini bükmesini bilmişiz, bileceğiz, biliyoruz!
--spoiler--
Her günüm cenaze her günüm şehit
Çektiğim acıya yaradan şahit
Bunların sebebi bir it oğlu it
Uyan Türk evlâdı! Uyuma uyan
Otuz kupona alınmadı bu vatan
--spoiler--

--spoiler--
Her satırdan şiddet nefret akıyor
Kalemler bölücü tohum ekiyor
Ekranlar salyalı pislik kokuyor
Uyan Türk evlâdı! Uyuma uyan
Otuz kupona alınmadı bu vatan
--spoiler--

okunmasında fayda olan dizeleri bulunan şiirdir.
pek tabiy, otuz kupona aldınmadı.. fekat otuz kupona kaybedildi.. hem de baya oluyor.. hani şu, bir zamanlar, hemen herkesin babası, işten, elinde bir milliyet bir sabah gazetesiyle döndüğü, annelerin sabah kahvaltı masasında, tvde kuşum aydın eşliğinde kupon kestiği yıllarda.. basın gruplarını kahvaltı masamıza katık, kendimizi oltada balık ilan ettiğimiz yıllar hani.. vaktiyle aylaklığa övgü'den çok etkilendiğini söyleyip, birkaç yılı takiben setüstü ocak taksidine yahut ansiklopedi kampanyası kuponu kesmeye girişen babalarımız, iş dönüşü evde dizi izlerken.. noluyor anlamadım.. yeni mi farkediyorsunuz?
satır satır okunması gereken şiirdir. ama zamane gençliğinin anlama kapasitesi çok azdır. zaten anlamak istemeyenlere ithafen yazılmıştır, kızmayın onlara, onlar yine eleştirecektir.

çünkü, onlara "vallah biz o dostu özledik" diye dostluk, kardeşlik mesajı verenler hitap etmektedir.
kuponlu kuponsuz vatan satan medya tekelleri sayenizde zinde ve ayakta, cıa kamplarında vatandaşlarını telle boğmayı öğrenenler, evet 30 kupona alınmadı ama 30 kuruşa yahudiye satıldı milli değerler neredeydiniz, hangi derinliklerdeydiniz, tüpraş, telekom satılırken, dedirten başlık..
şimdiki gençlerin kendilerinden bile bir haber oldukları zamanda onlardan beklenicek en zor şey olsa gerek...daha kendi tarihini bilmeyen bir gençlikten ne umut edebilirki insan? çok mu umutsuz yaklaştım ya ?:(
sabah 10:00 da bilgisayarın başına geçip gece 02:00 da kalkan zihniyetin uyanması için söylenecek tokat gibi cümle.

(bkz: klavye başı vatanseverleri)
(bkz: masa başı teşkilatı)
(bkz: entry ile vatan kurtarmak)