bugün

amca baba yarısıdır emrah..
nuri alco *
if you see what i see, if you feel as i feel, if you would sick as i sick, then i ask you to stand beside me.
(bkz: v for vendetta)
hugo: bu cok tehlikeli haberin var mi?
Tobin Bell
jigsaw- ı wanna play a game.
KAdir inanır - tatar ramazan
- benim adım tatar ramazan. ben bu oyunu bozarım.
aynı film
- burada vurulacak tek bir adam vardı. onu da ben vurdum.
kemal sunal - (bkz: essekogluessek)
-mozart dinler misiniz?
-"daha önce dinlemedim ama turkiye'ye gelirse konserine giderim."

küçük emrah
frank sinatra

susadığını söylediği sevgilisinin bir bardak su getirmesi üzerine;

-yıkanmak istediğimi söylemedim, susadım dedim. viski getir.*
- annem bana or.spu çocuğu dediğinde oluşan ironi hiçbir zaman anlamadı!
jack nicholson
(bkz: cüneyt arkın)

"döverim seni."

eddy: seovi iş başında. bi mesaj atıver bana açıkla neden eksilediğini, bırakıcam sözlüğü.
pulp fiction - john travolta,samuel jackson

-man, i shot marvin from his face.
+man, why the fuck you do that?
kartal tibet - herif manyak yüzünden belli.
eger bunun cevabını doğru vermezsen seni hayatının sonuna kadar sakat bırakırım...
(bkz: cüneyt arkın)
kız kaçırmak için iki eşşek lazımmış besbelli.

(bkz: kemal sunal)

(bkz: salako)
heat... al pacino 3. evliliğini yaşamaktadır. fakat bu evliliğide yokuş aşağı gitmektedir. çünkü al pacino işi ile evlidir. film her ne kadar bir sevişme sahnesi ile başlasa da hemen ardından yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunun sinyalini alırız. zaten filmde bütün ana karakterler işleri ile evli oldukları için, eşleri ile ilgili problemler yaşamaktadırlar. alp pacino'nun birlikte olduğu kadın, ilişkiden fazla bir şey beklememektedir. sadece babalık görevlerini yapan ve kadınını seven bir adam... ama iş buna engel olmaktadır. bu da mutsuz beraberlikleri beraberinde getirmektedir. al pacino ve polis arkadaşları eşleri ile bir pub'da takılmaktadırlar. al pacino eşi ile birlikte dans etmektedir. içkinin verdiği bir rahatlık hali ile çalan müzik eşliğinde dans ederlerken, al pacino kadınına bakar ve o kendine has ses tonu ile dudaklarının arasından sadece bir kelime dökülür: -woman* sevgilisinin tepkisi, ifadesi, mutluluğu, o kendinden geçercesine kadınsı gülümseyişi görülmeye değer gerçekten. bir kadını mutlu etmek bu kadar kolay ve bir bu kadar da zor...
aktör olmasa da;
alucard - i am dog, then you're dog food.
shooter-mark wahlberg
-anladığını sanmıyorum,bu herifler köpeğimi öldürdü
-troy- brad pitt
achilles- is there no one else..!!
Selvi Boylum al yazmalım
- Sevgi neydi? Sevgi emekti.

Sevemedim Karagözlüm
- Anladım ki her şeye sahip olmak isteyen elindekini de kaybediyor.
+ emin o kafandaki nedir
- güzlük. güz içindir. ehiii.
(bkz: vizontele)
bizim aile, münir özkul:

bak beyim, sana iki çift lafım var. koskoca adamsın. paran var, pulun var, her şeyin var. binlerce kişi çalışıyor emrinde. yakışır mı sana, ekmekle oynamak? yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak? ama nasıl yakışmaz. sen değil misin öz kızına bile acımayan, bir damlacık saadeti çok gören. anlamıyor musun beyim, bu çocuklar birbirini seviyor.
ama ben boşuna konuşuyorum. sevgiyi tanımayan adama sevgiyi anlatmaya çalışıyorum. hıh!.. sen, büyük patron, milyarder, para babası, fabrikalar sahibi saim bey. sen mi büyüksün. hayır ben büyüğüm, ben, yaşar usta. sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç!
gözümde pul kadar bile değerin yok. ama şunu iyi bil, ne oğluma ne de gelinime hiç bir şey yapamayacaksın. yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi. çünkü biz birbirimize parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız.
bizler birbirimizi seviyoruz. biz bir aileyiz. biz güzel bir aileyiz. bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun. dokunma artık aileme. dokunma çocuklarıma. eğer onların kılına zarar gelirse ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemiş olan ben, yaşar usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni. anlıyor musun? vururum, ve dönüp arkama bakmam bile.
Vizonteleden...

Reis bey: Yav güzel kardesim zeki müren radyoda şimdi şarkı söylemiyor mu?
Engin: Evet söylüyor.
Reis bey: işte onu söylerken hem dinleyip hem göreceksin.Aynı anda.
Vizontele fikri:Peki zeki müren de bizi görecek mi?
Reis bey: Vallahi orasını ben de bilmiyorum.
Cası emmi( dişleri dökük olan): Yav zeki müren neyse sanatcıdır.Peki ajans saatlerinde ne olacak? Basbakan cıkar,reis-i cumhur cıkar.Her gün böyle kravatla evde oturamayız ki.
Engin: insan ev hali donla geziyor kardesim.Koskoca basbakana karsı.
Reis bey: Yav sacma sapan konusmayın be.Sinemada artistler sizi görüyor mu?
Cası emmi: Görmüyor mu?
Reis bey: E görmüyor.Sinemasız ev kalmayacak.Her evde bir sinema olacak...
Kafa, sola kaykılmış.

Kulakta kısmi sağırlık.

ilk saldırı noktası.

iki, boğaz. Ses tellerini felç et.
Çığlığı kes.

Üç, içkicinin teki olsa gerek.

Karaciğere yumruk.

Dört, son olarak,
sol ayağını sürüyor.

Diz kapağına yumruk.

Özet teşhis, 90 saniye
sonra kendinde.

Hareket etme kabiliyeti,
en iyi ihtimalle 15 dakika.

Tam iyileşme, mümkün değil

Sherlock Holmes
başbuğ: bunlar boru.
Dostlarını yakın tut, ama düşmanlarını daha yakın.

Godfather-Don Vito Corleone