bugün

entry'ler (1043)

islamcıların rahatlıkla kafa kesebilmesi

e kuran'da yazıyor çünkü "boynunu vurun" diye. olay tamamen senin savaşta olup olmamana karar vermende. savaştayız birader dediğin anda düşman olduğuna inandığın herhangi birinin kafasını kesebilirsin.

pkk

şu an ellerinde patlamış mısır ülkeyi seyrediyorlardır muhtemelen. sivili de, askeri de kendimiz öldürür olduk çünkü. gerek kalmadı pkk'ya.

toplu taşıma aracında vıcık vıcık öpüşen çift

başlıkta girilen entrylerden de anlaşılacağı üzere, ülkemizde insanlar ya siyah ya beyaz. insanların kafasının çalışma prensibi bu çünkü. bişey ya aktır, ya kara. şöyle ki:

"normal gayet. öpüşsün." diyen akçı,

öpüşme amına koyum. öpüşme. toplu taşıma aracı diyosun. senin özgürlük dediğin olay sen başkasının özgürlüğünü kısıtlayana kadar geçerlidir. senin orda öpüşme özgürlüğün var diye bunu ayıp karşılayacak, bundan rahatsız olacak teyzeleri, amcaları dedeleri, veya önünde olumsuz örnek davranış oluşturabilecek çocukları filan hiç siklemeden öpüşürsen; senin o çomar dediğin adamdan farkın kalmaz. çünkü senin çomar dediğin adam başkasının düşüncesine saygı duymayan adam. sen de başkasının bundan rahatsız olabileceği düşüncesine saygı duymuyorsan, e siktir git amına koyum ne farkın var? mesele yapılan öpüşme eylemi değil, mesele zihniyet.

"ahlaksızlar namuslar. ırz düşmanları" diyen karacı,

sen de bi sakin ol amına koyum. libidodur, ergendir. ne bileyim saftır. maldır. içinden kına. ben olsam yapmazdım de. sen daha iyi bir birey ol. ortalığı velveleye verip "BiRADER. UTANMIYOR MUSUNUZ" triplerine girme salak salak. "utanmıyoruz anasını siktiğim" der emaneti takar baldırına. bunlar olan şeyler.

şimdiki maymunlar neden insan olmuyor

istanbul bu kadar göç aldıysa diğer şehirlerde niye hala insan var?

efkan ala

görsel
"bu ülkemize karşı yapılmış bir saldırıdır"

adam olayı çözdüğüne göre dağılabiliriz.

akplinin akp yi başarısız bulması için gereken şey

öyle birşey yok. galatasaraylı adam küme düşse galatasarayı bırakır mı? fenerli feneri bırakır mı? bjk'li bjk'yi bırakır mı? sen satar mısın takımını kötü oynuyorlar diye? satmazsın.

aynı hesap işte.

bizde insanlar takım tutar gibi parti tutuyor. nedense öyle bir anlayış var. demokrasi bu kadar uzak işte amk ülkesine.

türkiye nin teknolojide geri kalmasının sebepleri

teknolojiyi ileri taşıyacak adamların rastgele birer mühendis veya memur olarak hayatlarını sürdürmeleri.

ölümü en çok üzen yerli sanatçı

barış manço'dur. ayrıca sanatçı ve sanatçılar kelimeleri arasındaki farkı anlamayıp birden fazla sanatçı gösteren yazarlara da selam olsun.

ziiiro

çok orijinal tasarımlara sahip saat markası. türkiye distribütörlüğünü ise saatturk.com yapmakta.

vazgeçilemeyen giyim markaları

kinetix. 10 sene evvel mi ne kinetix bi ayakkabı aldıydım, çok sevdiydim. geçen kinetix bot aldım. ama gel gör geçen 10 sene içinde kinetix varoş olmuş. ucuz olmuş. kimse de söylemiyo lan.

orantısız güç kullanan polisin vicdanı

vicdan soyut bir kavramdır. ve de insanda bulunur.

yabancı müzik dinleyenlerin kafir olduğu gerçeği

(bkz: yabancı müzik)
yabancı müzik yoktur. müzik vardır.
yabancı şarkı yoktur, ingilizce, fransızca, italyanca, japonca vb. şarkı vardır.

-ne tür müzik dinlersin?
-yabancı

abdal adam

türkiye de tanrı muamelesi gören şeyler

(bkz: allah) gerçi bi dakka- haaa. tamam tamam.

str8voices

2 gün öncesine kadar adını dahi duymadığım alman akapella grubuymuş. henüz kendileri hakkında internette yeterli bilgi yok. olan da almanca. lakin elemanların şöyle bir the hobbit - far over the misty mountains cover'ı var ki akıllara zarar;
http://www.youtube.com/watch?v=8OiYDUEu3i8

telefonda alo yerine efendim demek

"yo!" diye açanı da vardır.
8 senedir anime izlemekten mütevellit "yo!" diye açınca garipsiyor insanlar. hak vermiyorum değil.

silinen başlık 8984573948573945

merak ediyorum değer miydi acaba "hacettepe'ye kıyakla giren kız" olarak damgalanmaya. hoş değer tabi, niçin değmesin. unutulur. neleri unuttu bu ülke. bu hanım kızımız da unutulur elbet.

3 yıl sonra gelen edit: bugün yıllar sonradan sözlüğe giriş yapıp, son entrylerime "lan ne yazmışım en son acaba. kesin mal gibi şeylerdir, hehe" kafasıyla girip zeynep çelik diye görünce ilk tepkim "o kim lan?" oldu. haklıymışım adeta.

high hopes

hakkında cennetin fon müziğidir deseler inanılacak şarkıdır.

sözlük yazarlarının favori gitaristleri

(bkz: kirk hammett)

ne kadar seviyorsun sorusuna alternatif cevaplar

ne kadar sakat varsa o kadar seviyorum.
(bkz: çok sakat var)

depremi ilahi adalet zannetmek

tamam inan. sana bişey diyen yok, git peynire tap istersen umrumda değil. ama abi ölen-yaralanan onca insan... arasında yaşlısı, çocuğu, doğmamış bebeği... onca masum insan... ulan hayvan, sen nasıl tutup buna rahat rahat, göğsü kabara kabara "MÜSLÜMANIZ ALLAH HAKKIMIZI VERDi" diyebilirsin? bu inanç meselesi değil birader, bu düpedüz cahillik, düpedüz gerizekalılık, hayvanlık. insanlık değil lan bu. değil.