bugün

fen debiyat fakültesinin green speed karması sürekli kral tv dinleyen başka seçenek sunmayan her şeyi tartıp satan fazla kalabalık boğucu mekanı
bursa'da beş,inegöl'de bir şubesi bulunan güleryüzlü insanların çalıştığı ve çalıştırdığı,krokanlı pastasının ve yeni çeşitleriyle kuru pastalarının tadına doyulmaz pastaneler zinciri.
okulda gidilesi nadir yerlerden..mediko alterlerin green tikkylerin..yine unpa en iisi walla..
fakultemin kantini.ayrıca kablosuz internet oldugundan laptopu alıp deli gibi nete girilen essiz mekan:P
edebiyatta okuyanlar için gidecek başka mekan yok bir unpa işte... iki ders arası koştur koştur bayırı inip koştur koştur yukarı fırladığımız, ıslak kurabiye ve pastalarına doyum olmayan bol sigara ve yemek kokulu mekan.
Fakültemin güzel kızlarının hele akşam üzeri bir güzel oturdukları mekan Üniverstenin en güzel kızları Unpa da diye reklam yapılabilir.
medikodaki yemeği beğenmeyenlerin uğrak mekanıdır. artık wireless çalışmıyor, bu yuzden dizüstü bilgisayarlar azaldı.
ama hala tikicanların uğrak mekanıdır.
derslerden önce uğradığımız sigara dumanı yüzünden pekte sevemediğimiz yerdir.buna rağmen kısırı ve çorbası güzel olmasından ve beleşe verdikleri tatlıdan ötürü gidip görülesi bir mekandır.
Fen edebiyat bolumu ogrencılerının tek sosyal mekanı..duman altı olunan,çıktıktan sonra sıgara banyosu yapmış hissi veren, çakma yemekhane ve pastane karışımı bişey..arka taraflarda da bir tane projeksıyon tv olmasına ragmen sesi hep kısıktır.goruntu var ses yok duygusuna kaptıran mantıksız bi mekandır..ulan buraya gelene kadar mımozada muzıklı yemek yerım denecek bir yer.. ama hakkını yememek te lazım.2 yıllık abazan tıplerın az oldugu biyerdır.yemeklerı ozellıkle kısırı çok guzel.. yaz okulundan alışkanlık naparsın..
beleş tatlılarını, zeytinli poğaçalarını özlediğim, uludağ fen-edebiyat kantini.
ramazan ayında oturacak yer bulamadığımız ve aç kaldığımız yer.
gidip nickimi çıkarıp masaya kazıdığım üniversite kantin ismi. uludağ'dadır, ama görükleye daha yakındır.
kedileri, zeytinli poğaçası, beleş baklavası, alındıktan 3 dakika sonra buz gibi olan çayları özlenen fen-edebiyat kantini.
tarih hocamızın "unpab mıdır nedir beni o gazinoda bekleyin" dediğini anımsatan güzel salataları olan yer.
biyoloji ögrencileri arasında unpub olarak bilinen, güzel salataları ve pastalarıyla ünlü, nerdeyse bütün fakültelerden ögrencilerin geldigi, öglen saatlerinde kendi fakültemizin cafesine giremiycek miyizin ardından bi çuval küfür ettiren ulu pub 8).
Uludağ üniv. en normal mekanı.Öyle etrafta seni kesen,gözleriyle yiyen tiplerin olmadığı,rahat rahat oturup muhabbet edebildiğin mekan.Biraz öğrenciye göre pahalı ama olcak o kadar.Sigara içme yasağı geldiği için artık hakkaten çok ferah bir ortam.Tekrar alkış.Küçük bir not,hala kampüste bunu uygulamamış yerler varken unpa hala dolup taşıyor.
bu kadar çok komünist ve cemaatçi tayfayı biarada gördüğünüz tek yer.**
aldığın yiyeceğin gramına göre fiyat ayarlaması yapan yer...
(bkz: umpa lumpa) *
pastalarıyla ünlü fen edebiyat kantinidir. sigara satılmaması nedeniyle sövülür, ancak yemek çeşitliliği açısından takdir edilmelidir.
yök'ün kuruluş yıldönümünde burda bir oyun parodisi gibi masum bir eylem yapmıştı solcu bir grup 4-5 sene önce; mekandaki ülkücüler de "akıllı olun uleaan" nidalarıyla saldırmış kavga çıkmış. ben başkasından duydum olay sırasında orada değildim, sanırım sahibi olan sürekli kasada duran renkli gözlü bıyıklı 68 kuşağı amcayla muhabbetimiz vardı, adını hatırlamıyorum malesef, sormuştum "olay çıkmış burda hayırdır ne oldu?" diye, amcam iç geçirmiş şöyle demişti "ya çocuklar eylem yaptılar güzel de bi eylemdi, sonra 5-10 tane tip yapamazsınız diye ortalığı ayağa kaldırdı olay çıktı. biz 30 sene önce babalarıyla uğraşıyoduk bunların, o babalar evlendi çocukları oldu şimdi çocuklarıyla uğraşıyoruz, 30 sene sonra da siz uğraşırsınız..." demişti. hala o amca mı işletiyor orayı yoksa bezip gitti mi merak ediyorum, bilen varsa beri gelsin.

edit: evet hala o amca işletiyomuş, ne güzel. marilyninkedisi'ne teşekkürler.
Yemeklerin berbat olduğu, meşrubatların gereğinden fazla pahalı olduğu ve hayattan kopmuş fizik asistanlarının öğleleri yemek yemeye gittiği bir kantin.
benim muzlu sevdiceğimin vişne- çikolatalı pastasına deli olduğumuz güler yüzlü çalışanlara sahip kalabalık kantin.
Bu ortamin bir de 'yalniz'lar kitlesi vardir ki, 4 kisilik masada karsisindaki 3 sandalyenin bos oldugunu gormek aci verir insana. etrafinda konusma sesleri gurultu olusturmaya devam ederken, sen ya 3 sandalyeyi izler durursun yada unpa basligina yalnizlar hakkinda entry girersin.
caylarinin daima kaynar sicaklikta oldugu, ogrencilerin agzinin tenekEyle kapli oldugunu dusunen fen fakultesi kantini.