bugün

entry'ler (1070)

hazreti muhammed

kadinlarin insan yerine konulmadigi bir dunyanin makus talihini degistirmistir. o yuzden bugun kadinlar muslumanligin en siddetli yasandigi yerlerde recm edilir, kocalarini 3 kadinla daha paylasmak zorunda kalir, o yuzden kadinlar bugun tarlalarinizdir, o yuzden bugun sus yerlerini ortmeleri emirdir, o yuzden bugun miras hakki erkegin yarisi kadardir.

hazreti muhammed

pozitivizmin kurucusu comte'un hakkinda soyledigi iddia edilen seyler temelsizdir. zira comte felsefesinde herbert spencer gibi sosyal darwinist dusunurlere gereken entelektuel temeli saglayacak bilginin ve bilimsel yontemin 3 asamasindan bahseder. bunlar teolojik, metafizik ve pozitif bilgidir. muhammed'in kurdugu din comte'un bilgi felsefesinin teolojik bilgi kismina denk duser ve aydinlanma oncesi 19. yuzyil fransa'sini betimler. bu anlayista, yani comte'un bahsettigi bu asamada insanin toplumdaki yeri ve toplumun insan uzerindeki kisitlamalari tanri'ya atfedilir ve insanlar atalari tarafindan ogretilenlere inanir. aynen sizin su anda yaptiginiz gibi. dolayisiyla bu yuce peygamberin comte'un felsefesindeki yeri olsa olsa onun bilgi ve sosyal evrim felsefesindeki birinci asamadir. tum dinler gibi islam'in da comte'un pozitivist bilgi uretimi ve sosyal evrim dusuncesiyle iliskisi yoktur. ki sosyal evrim zaten fasist bir dusuncedir. buradan onu savundugum anlami cikarilmasin. lakin cok muhim ve allah'in sopasi gibi gostermeye calsitiginiz comte bu akimin etkisindedir. dolayisiyla muhammed'in kahve icerken tum insanlik sorunlarini cozecegi yonundeki sozde beyani olsa olsa kahve muhabbetidir. degistirin o kahveyi.

hazreti muhammed

dunyada gorevlendirilen yuzlerce peygamberin sonuncusu. bundan onceki yuzlerce peygambere de en az sizler kadar inanan milyarlarca insan oldu. bugun de baska peygamberlere inanan milyarlarca insan var. ama sizin cektiginiz tombala tuttu. cunku o sonuncuyum dedi.

hazreti muhammed

ateistlerin en cok saldirdigi peygamber. ya da ben sadece turkce biliyorum o yuzden sadece ona saldiranlari goruyorum.

hazreti muhammed

kainatin yaradilis sebebi. kainattan birkac milyar yil sonra yaratilmis olmasi kafamizi hic kurcalamiyor.

tanrı nın kızı

israfilogullari'ndan harun ile evlendirecez kismetse. 3 kizi var ama bakire oldugunu iddia ediyor. kizlik zari annesine cekmis,* sevisiyor sevisiyor doguruyor doguruyor hala bakire. neyse ki harun bekarete onem vermiyor. namus 2 bacak falan oyle biseyler soyluyor. modern peygamber.

tanrı nın kızı

isa'dan 3 yas kucuk. 2007'sinden gun aliyor.

saygı göstermeyip saygı beklemek

(bkz: önce kim saygı duymalı sorunsalı)

önce kim saygı duymalı sorunsalı

"once o baslatti" dan oteye gidemeyen arguman hadimi beyinlerinizi sikeyim.

ulan dincinin ya da dindarin* biri cikiyo "la bu ateistler once benim inancima saygi duysun ben de onun dusuncesine saygi duyayim" diye basliyo veryansin etmeye. obur yandan ateist de cikiyo diyor ki sen benim inancsizligima saygi goster once. lan su sikimsonik ilkokul argumanina hakkaten butun kalbiyle inanan bir insan evladiysan, yani saygisizligi ateistin baslattigina eminsen once bir otur ac detay ara'yi basla birader sozlugun ilk entrylerinden milyon tane entry icinde inanca ya da inancsizliga ilk saygisizlik edeni bul, ondan sonra gel de ki, bak sizin ataniz birinci nesil ateist x bu entry de bu fitili ateslemis. biz de artik ateistler olarak soykirim suclusu ulke gibi ozur mu dilememiz gerekiyo tazminat mi verecez ne sikimse yapalim da su desteksiz sallamalarindan kurtulalim.

ha yok bence bu isin en basina gidilemez, (bkz: #7547746), (bkz: #7548159) surda da anlattim zamaninda. herkes herkesin dusuncesiyle de inanciyla da inancsizligiyla da catir catir dasak gececek burda, hic bir guc de bunu engelleyemeyecek. he olmasa daha mi iyi olur bence daha iyi de olmaz ama, allahinizin askina ortaya bisey atarken azcik daha genis perspektifli bakin lan olaya, yani "cunku onlar saygisizlik ediyo" dediginiz ortam milyonlarca entrynin oldugu bir ortam. nasi bu kadar emin konusabiliyosunuz ne olceksiz adamlarsiniz lan.

yapmak istemeyip yapmak zorunda olduğumuz şeyler

anket degil.

sigara paketlerindeki çiftin fotoğrafına itiraz

(bkz: sigara paketindeki uyarıda inanılmaz mantık hatası)

sigara paketindeki uyarıda inanılmaz mantık hatası

saglik bakanliginin sigara paketlerindeki çiftin fotoğrafına itiraz etmesinden sonra farkettim. turkiye gercekleriyle uyusmuyor demis hakli olarak bakanlik. ama ben duyarli bir yurttas olarak asil turkiye ve sanli turk tarihi gercekleriyle uyusmayan o talihsiz uyari yazisindaki mantik hatasina isaret etmek istiyorum. evet dogru tahmin ettiniz "Sigara içmek kan akışını yavaşlatır ve cinsel iktidarsızlığa neden olur." yazisi... boyle bir bos bulunmusluk olamaz. iktidarsiz mi iktidarsiz ne gezer la turkiye'de?! benim damarlarimdaki asil kanin akisini hangi sigara yavaslatabilirmis sasarim! ceeddin dedeeen neeslin baban

sigara paketlerindeki çiftin fotoğrafına itiraz

bakanlik itirazda bulunmus. demis ki turkiye gercekleriyle uyusmuyor.

http://www.radikal.com.tr...79627&CRes=1#fc679627

dogru tabi lan. uzun sacli erkek mi olur bi kere? o ne oglum kari gibi... sonra turk erkegi dedigin boruyu otturemiyorsa oyle suratini burusturup aglamakli aglamakli ufka dalar mi lan? sanli gecmisimize kudretli atalarimiza saygisizlik, kalkmadiysa suclusu kadindir, kaldiramamis demek ki. sen ordan bi sigara daha ver ...na kodumun karisi kamyonla para birakiyorum bu eve ne adam gibi beslenebiliyorum ne yattigimda bi cilve bi isve hic bir sey gordugum yok diyip "sktir lan yataktan sktir git balli badem hazirla bana!" diye kovmasi lazim. var mi oyle turk aile yapisinda yatakta yan yana oturmak, bak ne demis bakanlik:

"Sağlık Bakanlığı, sigaranın iktidarsızlığa neden olabileceğine işaret eden yatakta ayrı oturan çift resminin, "Türkiye gerçeklerine uygun olmadığını" belirterek, yarı çıplak evli bir çiftin bu şekilde gösterilemeyeceğini savundu."

saglik bakanligi diyor hem de bunu. saglik bakanliginin gorevi nedir toplum sagligina tehdit olusturabilecek uygulamalari minimize etmeye calismak, saglik kuruluslarinin etkili calismasina, vatandaslarin saglik hizmetlerine kolay ulasabilmesine imkan saglamak falandir degil mi? bak bir gorevi daha varmis demek, turkiye gerceklerini kollamak ve evli ciftlerin ne sekilde resmedilebilecegine dair fetva vermek. sonra anayasa mahkemesi anayasa taslaginda rotus yapinca "yetkilerini asiyolar usulden girmeleri lazim icerigime giriyolar girmesinler icerigime yaaa" diye aglasiyosunuz. lan sen de asma yetkini o da asmasin. ibnelere bak ya.

alin yeni fotograf oneriyorum turkiye gerceklerini yansitan. iktidarsiz bir erkek bizim memlekette bunu yapar arkadas oyle emo gibi aglamakli aglamakli oturmaz yatakta.

http://www.savealegacy.co...D_RAGE_MAN-WOMAN-SLAP.jpg

kahin ahtapot paul

dun gece ruyama girdi lan bu. elimde terlik nasi kovaliyorum pezevengi odanin icinde.

kadının konuşmama nedeni

brave men tell the truth
the wise man's tools are analogies and puzzles
a woman holds her tongue
knowing silence will speak for her
**

format atmayı bilmeyen bilgisayar mühendisi

zaytung'dan son dakika haberi:
--spoiler--
"MSN şifresi kıramıyorsun, bir de kendine mühendis diyorsun!" cümlesi yüzünden, en yakın arkadaşını klavyeyle döverek hastanelik eden bilgisayar mühendisinin hapis cezası, ağır tahrikten dolayı 4 güne indirildi...
--spoiler--
http://www.zaytung.com/

bir dipnot olarak akp li değilim

şöyle bir seydir:

metrobüs çok güzel oldu lan.

not: akp'li değilim.

hicbiseyebosunaiclenmeyenadam

(bkz: #8655244) öldüm lan gülmekten.
--spoiler--
hemen pişik olmamak adına çıkartıyorum külodu aradan. o esnada eşcinseller bunun bir işaret olduğunu sanmış ve bana acımasızca tecavüz yapmışlar...
--spoiler--
sen nasıl bi insan evladısın birader

3 bira içip 1 bira kadar işemek

oha hala birisi çıkıp "bira ameleliktir" dememiş lan. harbiden çok düşük bu sözlüğün yaş ortalaması.

tarihteki unutulmaz ayarlar

erkan baba bunu ayar olsun diye vermedi muhtemelen, sordular o da anlattı ne düşündüğünü ama, bence müthiş bi ayar potansiyeli barındırıyo bu yaptığı.

neyse bi ropörtajda soruyolar erkan oğur'a "perdesiz gitara ilginiz nereden geliyor, neden perdesiz gitar?" diye. baba cevap veriyor:

- benim gitarım perdesiz değil ki, sonsuz perdeli...