bugün

çok güzel ve anlamlı sözlere sahip hüzünlü bi muse şarkısı.
seveni çoktur,içiniz doluyken ağlamak istediğniz durumlarda işe yarayan bi şarkıdır çünkü.
"i'll be there as soon as i can..but i'm busy mending broken pieces of the life i've had before.."
hayaller denizinde kulac attiran enfes bir muse sarkisi.

you could be my unintended
choice to live my life extended
you could be the one i'll always love
you could be the one who listens
to my deepest inquisitions
i'll be there as soon as i can
but i'm busy mending broken
pieces of the life i had before
first there was the one who challenged
all my dreams and all my balance
she could never be as good as you
you could be my unintended
choice to live my life extended
before you
araba kullanirken kullanilmamalidir.. sarki sizi uzaklara alir goturur oysa bu hedef muhtemelen sizin su asamada varmak istediginiz hedef degildir.. kafa karistirir, bulandirir..
ing. kasit olmaksizin, istemeden yapilan.
(bkz: u0n0i0n0t0e0n0d0e0d1)
insanın içini acıtan,fazla dinlenilmesi akla zarar şarkılardan biri.'daima seveceğim kişi olabilirsin,en kısa zamanda orada olacağım' der * ardından da 'ama önce kırıkları onarmam gerek sana sonra döneceğim' der.*

türkçesi:

tesadüfî seçimim olabilirdin
hayatımı daha geniş yaşamam için
daima seveceğim kişi olabilirdin
dinleyen kişi olabilirdin
en derin sorgularımı
daima seveceğim kişi olabilirdin

en kısa zamanda orada olacağım
ama kırılanları onarmakla meşgulüm
önceki yaşamımın parçalarını...
meydan okuyan biri vardı önce
tüm hayallerime ve dengeme...
asla senin kadar iyi olamazdı...

en kısa zamanda orada olacağım
ama kırılanları onarmakla meşgulüm
önceki yaşamımın parçalarını...
senden önceki...
depresif ruh hali içinde dinlenmemesi önerilen, matt' ın konuşturduğu şarkıdır.
loopa alınıp günlerce/haftalarca/aylarca* dinlenesi muse şaheseri. sevmiş olan herkes en az 1 kere bu parçanın içinde herhangi bir rolle*** kendini bulabilir.
yitirilenleri, hayatın bir bölümünde yaşanamayıp asılı kalanları, ulaşılamayanları, ruhta ve bedende kaybolup giden ama belli bir süre sonra acıyla hatırlananları en doğru ve keyifi bir biçimde dizelerinde barındıran muse şarkısıdır.

'you could be my unintended!' daha ötesi olamayan bir cümle..
muse un en iyi slow şarkısı. pek bir damardır. matthew un bu şarkının sözlerini yazarken neler düşündüğü merak konsudur.
helal olsundur.
derin iç çekişlerle, buğulanan gözler eşliğinde dinlenesi hatta aşık olunası güzel şarkı.

You could be my unintended * *
bazen bunu söyleyenin aşık olduğunuz insan olduğunu düşünürsünüz. yanlış zaman ve yanlış yerde karşılaştığınız aklınıza gelir. sevgiliniz de daha önce karşıma çıksaydın herşey çok daha farklı olurdu der. şarkıyı dinledikçe neden sorularıyla karşı karşıya gelirsiniz ve ilişkinin kötü bir sonu olacağını bile bile güzel günlerden vazgeçmemek adına seversiniz onu, yaşarsınız mısralardaki imkansız aşkı.
an itibariyle radyo uludağda hendrix'in çaldığı güzel şarkı. istek yaptık o kadar. *
dinleyince insanın içinde devasa bir boşluk yaratan, ama değişik duygularla dolduran; uzanıp bir sigara yakıp tavana bakarak özlemlere daldıran parça. dur, yakayım bi tane... ayrıca ağlamıyorum, gözüme duman kaçtı *...
böyle hani sarkiyi dinlerken bulundugun ortamdan kopar gidersin ya, hani hicbir sey umurunda olmaz ona yogunlasirsin, tüm hücrelerini ona odaklarsin, bitse de bir süre etkisinden kurtulamazsin. öyle iste..
muse dinlemeyen biri olarak tesadüfen dinleyip hastası olup çıktığım şarkı.
o ne güzel bir ses tonudur, ne içten bir söyleyiştir..
i'm busy mending broken
pieces of the life i had before..
bir şarkı dinledim hayatım değişti derlerdi anlam vermezdim bu şarkıyı dinlemdeden önce. olur şey değil. ayrıca youtube'ta bir arkadasın cover'ı var ki orjinalinden güzel kanımca...

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=H73khDpAVUw
--spoiler--
kalbinizi sızım sızım sızlatan parça... aşkın ne olduğunu bilenlere yazılmış, söylenmiş sanki...
muse'un en adam akıllı şarkısıdır.
muse'yi sevilir yapan, dinledikçe insanın ağlayısı gelen parça.sözlerine manası itibari ile mutlaka dikkat edilmeli.
muse un en duygusal parçasıdır.
''hasiktir'' diyorum ben bu şarkıya bu saatte bu kadar kalbimi ağrıttığı için...modların silip silmemesini umursamadan içimden gele gele ''hasiktirrr!!'' diyorum...*
sessiz, sakin ve en önemlisi huzurlu bir gece geçirmek isteyen masum insanın uzak durması gereken şarkı.

şarkının melodileri huzur verici gibi dursa da, sözler bu güzellikle ters orantılıdır.
direk kalbe saplanan bir şarkıdır.
komaya sokar adamı,hissizleştirir.
yapılır da bu kadar damar mı yapılır bir şarkı dedirtir insana.
geri geleceğim bebek deyip düelloya giden kovboy tadında sözlere sahip bir muse klasiği.