bugün

türkiye'nin en büyük katılımcı sözlüğü uludağ sözlüğün yazarlarının 12 haziran 2011 seçim sonuçlarına bakışları;

bir chp'li olarak ben kazananı tebrik ediyorum 10 yıldır yıpranmıyorsa bu başarıdır (oy çalmamışlardır inşallah), kemal bey'in % 5 lik oy artışına yorum yapmayacağım, devlet bahçeli'yi ise duruşundan ötürü yine tebrik ediyorum.
süpriz olmadı.
istikrar sürsün türkiye uyusun.
fethullah'cııım şimdi mutluluktan ağlıyordur.
"türkiye'nin %50 sinin kör cahil olduğunu gördüm" dedim.
koyun dediler koyduk.

sözlükteki akp li yazarlar
çoğunlukla hakaret ettiler, soykırım yapalım ülkenin %50 sini katledelim kurtulalım dediler yani bilindik şeyler. değişen hiçbirşey yok.
gömdük hade gidin.
ben vermedim, sen de vermedin.. kesin sen verdin puşt.
iyi uykular türkiye.
bir gun bu memleketin yanagina bi öpücük,başucuna da bi not birakip gidicem! .
"oyle guzel uyuyordun ki uyandirmaya kiyamadim".
abdulhamit han! öcün alındı.
sikilmiş götün hesabı olmaz. ne diyeyim başka ey sözlük.
(bkz: istikrar sürsün türkiye uyusun da büyüsün)
"hem gemiciğe binicen hem millette gezicen koy koy"
barda filminden selim.
ben demiyorum bir şey platon gerekeni söylemiş. Platon'dan apolitik gençliğe gelsin bu: ''Siyasetle ilgilenmeyen aydınları bekleyen kaçınılmaz sonuç, cahiller tarafından yönetilmeye razı olmaktır.''
akp sempatizanı olmayan biri olarak bugünden sonra akpyi şikayet edenin ağzına sıçarım.*
yüzde 50 nedir lan. hiç mi akıllanmayacak bu millet...
ne mutlu egeliyim diyene.
bundan sonra olacak hiç bir şeye şaşırmayın. kendi ellerimizle tekrar teslim ettik güzel ülkeyi...
akp cephesi; amına koyduk recep başkan şeklinde bir tepki verirken; chp cephesi; iki kişiden biri dolly olduğunu iddia ediyor. mhp cephesi; kaset etkilemedi cd çıksaydı boku yemiştik oh be barajı aştık diyor.

bence akp de gelse chp de gelse ben yine işime gücüme bakıcam. iş bulmam lazım bir sürü uğraş sikimde olur mu?
"ülkeyi siktiniz ben gidiyorum amk. "
http://i56.tinypic.com/acc0ur.jpg
beklenen sonuç. saygı duyulması gereken ise halkın iradesidir. demokrasi denen şeyden bahsediyorsak eğer, bunu da başarabiliriz diye düşünüyorum. karşıt görüşlü insanların analarına bacılarına saymak sövmek sonucu değiştirmez. biraz olsun neden akp kazandı demek yerine neden chp, mhp kaybetti diye sorgulamak lazım.
bu sonuçlar, bir devrimin ayak sesleridir. laikliğin son 4 yılı.
keşke muhtar adaylarınıda görebilseydik dedim .