bugün

deveyi diken, insanı mika hakkinen.
iyi olan kazansın... Hakkımızdan hayırlısı ne ise mevlam onu nasip etsin.. Evet ben x partili olabilirim ama önemli olan yapılan işlerdir. Yoksa nere de Atatürk gibi bir insan, gelir mi! Hiç sanmıyorum.
sorunca da cebimizde para yokmuş, açmışız, işsizmişiz... bir daha sizin derdiniz dinlenir mi? anlatıyosunuz anlatıyosunuz kafa yine aynı kafa... bir gücünü göstereydin!
uyudu kalkamadı bir türlü bu halk...
Türkiyeyi bir asıra yakın zamandır içinde boğulduğu sınırlarından kurtaran ve osmanlı nasıl yapmış diyerek dünyaya açılma hamlesinde bulunan illaki hatalarının olduğu fakat katkılarının 80 yılda yapılamayanın 8 yılda yapıldığını gösteren ve uluslararası camiada türkiyeyi bir 'abi' konumuna getiren bir iktidarın halk tarafından 'vallahi helal olsun Türklüğümü hatırladım diyerek cumhuriyet tarihinde ilk defa, defalarca 'böyle devam etmeli'' dediği bir seçimdi. yüzde 50 demek daha 9 yıllık bir parti olan ak partiden önce diğer partilere oy veren insanların şimdi buraya oy vermesi demektir. yani aptal denilen insanlar 9 yıl önce sizin partilerinize ya da diğer partilere oy veren amcanız teyzenizdi. sağ oyların yüzde 50 leri pek rahat bulamadığı ülkemde demek ki solcusu da sağcısı da teyzeniz de amcanız da gidişat güzel deyip tercih etmiş demektir. tüm dünya gibi bizimde tebrik etmemiz gerekir. helal olsun yolları açık olsun.
yazık. gerçekten yazık bu ülkeye. daha kaç yıl uyuruz nasıl bir durumda uyanırız bilmem.
bülent arınç hangi kanalda ağlıyo yine lan?!
yeni görümlü eski chp bir işe yaramadı.
not: daha statükocu.
yazık lan.
kimsenin boş vaatlere inanmadığın göstergesidir.
bu oylar bizim değil.

http://youtu.be/xdgo768tvdI
Eyy Benim Okuyup Araştırmayan Halkım
1- Şehidinize hakaret ettim, anlamadınız.
2- Ermeni, Yahudi demeden ülke varlıklarını sattıp, egemenliğimizi devrettim, anlamadınız.
3- Kendi ülkemi bölen projenin Eş Başkanı'yım dedim, anlamadınız.(BOP)
4- Erbakan bile "AKP' yi siyonistler kurdurdu" dedi ki doğru, anlamadınız.
5- Türkiye'yi katmerli bir borcun altına soktum, toprakları sattım, anlamadınız.
6- Barzani ve Talabani ile kolkola girip kendi askerimizi dışladım, anlamadınız.
7- Din, müslümanlık, islam dedik 4 yıl boyunca rekor sayıda kilise açtırdım, bu nasıl müslümanlık demediniz ve yine anlamadınız.
8- Ogluma acık acık gemi aldım, alenen 4 senede onu da trılyoner yaptım anlamadınız.
9- Malıye bakanıyla elele verıp yedı sulalemıze yetecek paraları goturduk anlamadınız.
10- Teroristbasına sayın dedim anlamadınız.
11- Ulkeyi en yuksek faizle borçlandırdım anlamadınız.
12- 2002 dekı secım oncesi dokunulmazlıkları kaldıracam diye yalan soyleyıp sonra bı daha lafını bıle etmedım anlamadınız.
13- Derdini söyleyen vatandaşa ...iktir çektim anlamadınız. Üstüne üstlük bütün bunları tembel muhalefette size iyi anlatmayınca sandıktan hooop ben çıktım. Şimdi bir 5 yıl daha sizleri ben sevmeyim de kimler sevsin. Bu 5 yılda da yapacagımı yaparım, ondan sonra ister seeeç ister seçme. Nasıl olsa kalkıp yüzünüze sövsem yine %30 alırım.
atatürk mezarından kalksa acaba yüzde 50 oy alır mı?

yazık çok yazık.
balkondan düşmezse yine %50!
deveye diken insana s*ken yaraşırmış çıktı sandıktan.
seçimden önce halk halk diye zırlayanların seçim sonucu sonrasında cahil halk, aptal halk diye zırlamaları çok çok çok komik. he bu kafayla siyasete devam ederseniz 45 dönem daha akp iktidarı göreceksiniz.
yine kaybettik. bizim babalarımızda, dedelerimizde menderes,özal ve demirel karşısında aynısını yaşamıştı. aktörler değişsede bizim için hezimet değişmiyor. artık futbola dönme zamanı geldi. ülke adına tüm ümidimi kaybettim.
sözlük yazarlarının dedikleri gerçekten çok önemsiz çünkü ülkenin yarısının akıl yoksunu olduğunu savunan kendisini dünyanın en zeki insanı ilan eden bir güruh var burada, kim dikkate alır ki? bu kadar at gözlüğü düşkünü bir insanın "aklım almıyor bu insanlar neden bunlara oy verdi""siz bilirsiniz sürünün o zaman""hepiniz uyuyuyorsunuz ben uyanığım" demesi hiç de şaşırtıcı değil. üstelik ak parti'nin bu kadar çok alması bir süpriz değil ki anlayamayanlar siz neyini anlayamadınız bu neticenin ben de onu anlayamadım. hem burası demokratik bir ülke zırlamana gerek yok ki. istersen zırla ama kimse kuşağında sallamaz yani seni.
bu arada o kadar aramanıza gerek yok türkiye'deki iki kişiden biri...
iyi de olsa, kötü de olsa benden bilmeyin amk.

ben boykotçuyum, açığını gördüğüm herkese çakarım!
hala kömür diyeni odunla dövmek lazım gelir.
(bkz: buralara yaz günü kar yağıyor canım)
ceketini koysa yüzde 45.
yazik oldu, Ulu onderimiz Turk milleti zekidir, caliskandir, ceviktir, ahlaklidir demisti. Atamin bu kadar ovdugu bir toplumun atamin soyledigi hic bir degere onem vermeyen bir partiyi desteklemesi milliyetci kalbimi acitti.
Üç torba kömüre ülkesini satabilen,akp ye oy vermeyenlere insan değil diyen vatandaşlara sahibiz.Olağan duruma pek de şaşırmamak gerek.
sen vermedin, ben vermedim, kim verdi lan bu oyları?
Ülkenin yarısının oyunu alan akp tam anlamıyla muktedir olmuştur. Bu özgüvenle her şeyi(olumlu ve olumsuz) yapabilirler. Umuyoruz ki çok fazla şımarıp ülkeyi kötü duruma sürüklemezler. Bdp seçim barajına rağmen kendilerine göre çok iyi sayıda milletvekili çıkarmışlardır. Chp yeni söylem ve politikalarıyla tabanının bir kısmını kaybetmiş görünse de önceki seçime nazaran iyi sayılabilecek bir oy almıştır. Mhp her şeye rağmen barajı geçerek meclise girmeyi başarabilmiştir. Meclise giren dört parti umuyoruz ki ülkenin çıkarlarını düşünerek, halkın refahını yükseltme amacında olup, almış oldukları oyların hakkını verirler.