bugün

yaş ortalaması 11 e düşen, bu aralar işidle yatıp işidle kalkan trollerin doluştuğu bokumgil mekanı olmuştur artık, çoluk çocuk kendini parçaladı önce ekşide yazar olabilmek için,burdan ekşiye kaçışlar başladı, liselilerle incicilerle 9 yaşındaki weletlerle başabaş kaldık, tek olumlu kalan tarafı ki artık o da yok bundan 1-1.5 yıl öncesine kadar bile ekşide ki kalabalık ortamda kaybolduğunu düşünen, ortamdan sıkılan kişilerin üyelik açtığı bir sözlüktü burası, şimdi ise pc başında pinekleyen yer yetimin eline kalmıştır, yazar diyebileceğiniz kişi sayısı 10 u geçmez, yani artık taşaklama dalıyorum buraya, eminim bir çok kişide böyle yapıyordur, buraya bilgi amaçlı giren zaten maldır.

ha zaten meraklanıp kafa dağıtmak isteyen facebooktaki caps sayfalarına bakıyor, burası oralardan 2 kat daha işsiz mekanı, bunu anlatmaya çalıştım burda.
Ciddi sistem açıkları olan web sitesi.
ekşiden sonra kullandığım 2. sözlük oldu kendileri. baya iyi şaşırttı.
tolkien gibi efsane yazara sahip olan sözlük.
ekşi sözlük ve inci sözlükte yazar olamayanların mekanı.
doğru kadını bulduğunda çekip gidecek ve onu mutlu etmek için varını yoğunu ortaya koyacak olanların mekanı.
"doğru"yu da, "kadını" da burada asla ama asla aramayanların mekanı. *
lan ekşi yazarlığımın açıldığı 5-6 aydan beri aklıma geldikçe (haftada 1 falan) giriyorum şuraya. o da birileri eski entryleri görüp mesaj falan attı mı? diye. neyse bakıyorum; yine ortalık troll ve troll başlığı dolu. bir yerde bir gram değişim olmaz mı amk? demek ki olmuyormuş. ekşi'den üyelik alabiliyorsanız dakika durmayın şu troll diyarında.
foruma başlık açar gibi sözlüğe başlık açan yazarlardan gına getirendir.
hani yıllardır ''bitmiş uludağ'' muhabbeti vardı ya.

heh işte o artık gerçek. şu mesaj kutusunun dili olsa da söylese. şu içimde sakladığım mahalle kadını çıksa da ifşa etsem burda barınanların ne olduğunu.

neyse...
muazzam oluşum. bünyesi vesilesiyle neçe tutkulu aşkların filizlendiğine şüphem zerre yok.
iyicene foruma cevirdik. en basta ben.

neyse bu hesabida sildirirsem daha da gelmem.
yobaz ve atatürk düşmanlarının hızla arttığı sözlük.
daha çok kalitelileşmesini umduğum, türkiye'nin ayrımcılık yapılmayan sözlüğüdür. ırk ayrımcılığı nedeniyle yazarların uçurulduğu diğer sözlükleri görünce daha bir sarıldığımdır.

edit: waowww ekşiciler eksiyi eksi üstüne basmışlar ya la. yalan mı olum. gidin orada küfürsüz hakaretsiz kürtleri eleştirici bir cümle yazın binlerce entryniz varmış, hiç farketmez hemen uçururlar sizi. şimdi z*ktirin gidin ırkçı sözlüğünüze.
Kaliteli insanın az olduğu sözlük.
40000 üyesi varsa gerçekte bu sayının 15000 gibi alınması gereken sözlük. Herkesin yedek hesabının olmasını bir kenara bırakın adamlar yedeğin yedeğini de alıyorlar.*
sikimtrak sözlük.
her telden sözlük.
bugün yine sol frameinin içine sıçılmış olan sözlük.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanların, trollerin ve ergenlerin doluştuğu okuyacak ve yazacak bir şey bulamadığım sözlüktür. Bu da bir nesil gelir geçer vatan sağolsun.
Pc olmadan sarmayan sözlük. Mobilden yazmaya çalışınca hayattan soğuyor insan. Yardım mardım bir şey toplayın da kurtarın beni bu dertten.
ilk kez yazarlık yapmış kişileri barındıran sözlük, haber manşeti atıyor sanki yazarlar başlık açarken.
diger sozluklerle karsilastirinca oyun film ve muzik olarak cahil bir sozluktur.

dumduz insanlardan olusan, sadece ergen siyasetinin ya da kitlesel otuzbirin dondugu les gibi bir ortam. kultur ve birikim sifir.

tek artisi uye sayisi ve aktifligi. baska sike yarar yani yok.
Sene kaç hatırlamıyorum, 2004 olması lazım, olmayabilir de. O zamanlar tıfıl bir üniversite öğrencisiyiz, gecelerimiz internet başında geçiyor. Ekşi'yi yeni keşfetmişiz ama bir türlü yazar olmayı beceremiyorum fakat içimde de inanılmaz bir yazma aşkı var, önce elma sözlük'de takıldım bir zaman sonra uludag sozluk'e geldim. Tabii uludag sozluk o zamanlar emekleme evresinde, bir avuç yazar kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz, ara sıra zirveler düzenliyoruz, şehir şehir geziyoruz falan. Güzel günlerdi, güzel insanlarla tanıştık.balyancho, fewzi_1907, karpuzlabugu, saklaban, kumsu kizi duriye, redwinemania, karga, devedikeni, blonde_mermaid ve daha nicklerini hatırlayamadığım bir çok arkadaş, dost. Fakat hayat meşgalesi, insanın zevklerinin, eğlence anlayışının değişmesi, ayrılıklwr, kırgınlıklar derken uzun bir süredir yazmıyorum bu sözlükt. Bası bası geliyorum mesaj atan varsa cevap veriyorum, hangi entrylerimin begenildiğine bakıyorum ve kapatıyorum sayfayı. Bir mazi, geçen yıllar, bu sözlükle tanıştığımda 19-20 yaşlarındaydım şimdi ise 30'uma giriyorum, çoğunuz beni tanımazsınız. Çübkü bizim ekol çooook gerilerde kaldı, bilmiyorum hala zirvelere katılanlqr var mıdır o dönemden ama bir ara gelicem bir zirveye, bakıcam ortama, yeni arkadaşlarla sanki okulun gediklisi eski mezunmuşum gibi sohbetler edicem, şakalar yapıcam. Bugün geriye baktığımda güzel hatıralar geliyor aklıma, iyi kötü hayatımızda yer ettin uludağ sözlük, bir tarih kapandı bir tqrih açıldı, insan hüzünleniyor ama hayat dediğin bu işte, bu serkeş hayatımda bana güzel hatıralar bıraktığı için teşekkür etmek istedim sadece, evet insanın yaşı ilerledikçe daha hassas oluyor, hahahaha şaka lan şaka, götüne koyyim melankolisinin, ama iyi anılar bıraktın uludağ sözlük, sahibin kimdi unuttum serkan mıydı lan? Her kimse kim, o kadar yazdık çizdik ipnetor para mı koydun cebimiZe, anca reklamlardan doldur cebini.
ismail Alpen tarafından 2005 yılında kurulan katılımcı sözlüktür. sloganı 'ulu'lardan ulu bir sözlük'tür.