bugün

uludağ sözlük

Sene kaç hatırlamıyorum, 2004 olması lazım, olmayabilir de. O zamanlar tıfıl bir üniversite öğrencisiyiz, gecelerimiz internet başında geçiyor. Ekşi'yi yeni keşfetmişiz ama bir türlü yazar olmayı beceremiyorum fakat içimde de inanılmaz bir yazma aşkı var, önce elma sözlük'de takıldım bir zaman sonra uludag sozluk'e geldim. Tabii uludag sozluk o zamanlar emekleme evresinde, bir avuç yazar kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz, ara sıra zirveler düzenliyoruz, şehir şehir geziyoruz falan. Güzel günlerdi, güzel insanlarla tanıştık.balyancho, fewzi_1907, karpuzlabugu, saklaban, kumsu kizi duriye, redwinemania, karga, devedikeni, blonde_mermaid ve daha nicklerini hatırlayamadığım bir çok arkadaş, dost. Fakat hayat meşgalesi, insanın zevklerinin, eğlence anlayışının değişmesi, ayrılıklwr, kırgınlıklar derken uzun bir süredir yazmıyorum bu sözlükt. Bası bası geliyorum mesaj atan varsa cevap veriyorum, hangi entrylerimin begenildiğine bakıyorum ve kapatıyorum sayfayı. Bir mazi, geçen yıllar, bu sözlükle tanıştığımda 19-20 yaşlarındaydım şimdi ise 30'uma giriyorum, çoğunuz beni tanımazsınız. Çübkü bizim ekol çooook gerilerde kaldı, bilmiyorum hala zirvelere katılanlqr var mıdır o dönemden ama bir ara gelicem bir zirveye, bakıcam ortama, yeni arkadaşlarla sanki okulun gediklisi eski mezunmuşum gibi sohbetler edicem, şakalar yapıcam. Bugün geriye baktığımda güzel hatıralar geliyor aklıma, iyi kötü hayatımızda yer ettin uludağ sözlük, bir tarih kapandı bir tqrih açıldı, insan hüzünleniyor ama hayat dediğin bu işte, bu serkeş hayatımda bana güzel hatıralar bıraktığı için teşekkür etmek istedim sadece, evet insanın yaşı ilerledikçe daha hassas oluyor, hahahaha şaka lan şaka, götüne koyyim melankolisinin, ama iyi anılar bıraktın uludağ sözlük, sahibin kimdi unuttum serkan mıydı lan? Her kimse kim, o kadar yazdık çizdik ipnetor para mı koydun cebimiZe, anca reklamlardan doldur cebini.