bugün

oylamayı da geçtim bir çok insan entryleri okumuyor.
eminim herkesin başına gelmiş şu şekil birşey mevcut: o kadar emek verdim, yazdım oylayan yok, ne iyi ne eh işte, ulan kötü oylayan bile yok. ben iki saat yazım yanlışı, mantık hatası var mı diye entry inceliyorum, okuyorum ııh diyorum şurası olmamış silip baştan yazıyorum, sonuç, koca bir boşluk. ee tabi hiç önemsenmeden yazılmış bir yazı şukulara boğulunca da, amnkoym böyle işin sözcükleri anlık bir refleks oluveriyor.
neyse ki burayı bazen sözlük değil günlük olarak kullanabiliyorsunuz. önemli anları felan yazıyorsunuz, başınızdan geçenleri anlatıyorsunuz. yıllar yıllar sonra okuyup hatırlarım hesabı.

edit: başlık başa kalır, entrysi oylanmamış yazar başlığı terk eder, bu kadar acı bir durumdayız demek ki.

edit2: he vurun, bende biri başlık açıp kaçsa da bende girip; orospuyu karı yapma misali sahipleniyim diyordum zaten, lay la la lay la layy, kuşlar böcekler gündüz içilen bira, hepsi ayrı güzel; hepinizin yeri ayrı bende, biliyorsunuz d'mi? ...
uludağ sözlüğün kötü bir sözlük olmasıyla basit bir şekilde açıklanabilen önerme.
(bkz: oy verilmez alınır)

Eksileyen arkadaş: Entrin kötüyse niye oy beklersin ki? Entryin iyiyse adam sana verir oyunu, sıradan bir entriyse geçer gider. Bu kadar basit bir mantık. Senin oy istemenle gelmez o oylar.
başlığını yanlışlıkla uludag sözlük neden oynamıyor diye okuyup kendi kendime güldüğüm entry.
uludağ sözlük oyluyor ama oylamaya değer bulduğu şeyleri oyluyor . entry sıradan bir entry ise oy gelmez. iyise şuku kötüyse iğreç bir oy alırsın. ama orta seviyeli bir entry girdiysen kimse ilgilenmez.
(bkz: oy oy eminem)
(bkz: nedir bu güzellikler)
oylamıyorlar arkadaş.cimri insanımız ondan sanırım.çok iyi şey yazıyorsam zaten oylarlar sıradan bi entryide oylamalılar iyi yahut kötü.
kibir efenim; genelde beğenilmiyor yazılanlar, bunu yapan kişi çok iyi mi yazıyor, hayır ama iyiyi farkedebileceğine inanıyor, yazılanları iyi olarak niteleyemiyor, artısına layık bulmuyor, eksi, eksi ise çok yönlü kullanılıyor, şiddetle ifade etmek bize daha az aciziyet ifade ediyor çünkü, bu toplum kendini böyle ifade ediyor.. herkes iyi eleştirir halde, herkes her şeyden iyi anlar halde, herkes son derece idraklı halde yaşıyor, herkes her şeyin en iyisini biliyor aslında, o yüzden yazılanlar yeterince iyi değil onlar için, hoşgörü ve nüans mı, saçmalama lütfen; eh işte, eh işte de tabi ki işlevinden farklı şekilde kullanılıyor, biz çok akıllı, işini karını bilen insanlarız, bir şeyi oluş amacına uygun kullanmak yakışır mı bize, sıradan olduğumuzu düşünürler sonra, kibrimizle geberip gidicez, hiçbir yakınlık kuramadan gerçek anlamda..
üstünüze mi alındınız, sizde kibir yoktur sanırım ya, o herkeste olabilecek bir şey değil, kendini pislik gibi görmemekle alakalı öncelikle.
(bkz: düşünme egzersizleri)*
yanlış başlık açıp kaçan yazarın ağzını burnunu kırasım var, ondan oylamıyorum. *

edit

girdiği entrylerin oylanmamasına içerleyen yazardır.

7.nesil yazarın yeni fark ettiği durumdur yazık ki, zamanla alışılır. çoğu kez kendimi kontrol ettiğim olmuştur "ulan çaylak mı oldum kimse görmüyor mu?" gibisinden. ama meme, g.t vb içeren entryler sıkça ziyaret edilir, magazin haberlerine öncelik verilir. ayrıca gelen eksi ya da artı oylamaların da karmayı arttırmaktan başkaca bir işe yaramadığını düşünürsek çok ta mühim değildir. uzun entrylerden hiç bahsetmiyorum, asla rağbet görmezler. sen kendine güven, yazmaktan vazgeçme yeter diyesim var. *
çünkü herkes 'ben' butonuyla meşgul.
Evet oylamıyoruz. Peki neden? ölüyüz çünkü..
Tepki hayat emaresiyse biz de yaşıyorsak tepki vermeliyiz iyi veya kötü, en küçük şeye dahi... tepki verirsek, kendimizi daha canlı hissedeceğiz.
Laptop bacağını mı ısıttı, yerini değiştir.
Müzik kulağını mı tırmaladı, değiştir
Oda çok mu soğuk, üzerine battaniye ört.
Kendini daha canlı hissetmek istiyorsan tepki ver!
Şu sözlükte çoğu entry oylansa, buralar renklense fena mı olur.
Aksine çok güzel olur..
Şimdi silkinin, o lanet olası imlecinizi alın ve oylayın!*.
(bkz: okumadan yazar olmak)modernizmin yan etkileri azizim.
çünkü bu ülkere halk ne çektiyse oy verdikten sonra çekti.
oy yoksa insanın yazma hevesi de kaçar. oylayın, oylanın.
şu yazarları örnek alıp oylama yapması gereken yazarların yapmadığı eylemdir.

(geçen hafta paso entry oylamış, bilinçli seçmen tadındaki yazarlar)

1.natre de gama(1.368)
2.kukla(1.234)
3.where is izzy(1.232)
4.malzeme(1.094)
5.hide and seek(972)
6.woman in red(933)
7.Hypercube(874)
8.BeSilent(835)
9.kara kutu(808)
10.lms1(789)
11.usualsuspects(690)
12.bulimiarexia(690)