bugün

-bir ürünün hazırlanması, bir eylemin yapılması için kullanılan gereklilikler bütünü.
(bkz: makyaj malzemesi)
(bkz: asure malzemesine gizlice yumulmak)
-bir konuyla ilgili olmak, aracı tutulmak, dolaylı yoldan da olsa ilgili kişi olmak.
(bkz: malzeme cikarmak)
(bkz: okan bayulgen e malzeme olmak)
malzemeler; metaller, polimerler, seramikler ve kompozitler yarı iletkenler ve biyolojik malzemeler(biomaterials) olarak 6 ya ayrılır. Hatta bu listeye advanced materials i de ekleyebiliriz.
(bkz: malzeme bilimi)
lazım ve elzem sözcüklerinin de kökü olan "lzm"den gelir.
lazım olan anlamındadır.

hoşgelmiş yazar.
ahmet kaya,ibrahim tatlıses, hüseyin turan, selda baycan, grup yorum dinleyenlerin türk olmadığını savunan yazar.
ing. stuff.
ciğerimi dağlamış yazar. (#3766275)*

kendisine "amannn, boşver bee." diyorum buradan. zira kutsallara hakaret ettiği, vefat eden kimseye kinini kustuğu, rakip takıma ve taraftarlarına hakaret ettiği, klavye delikanlılığı yapıp sözlüğü her anlamda kişisel egosunu tatmin etme amaçlı kullandığı zamanlar gayet de güzel dolacaktır başlığı.

lakin kendisine 1 sayfalık başlığıyla mutlu olmasını öneriyorum, naçizane. zira biliyorum ki, aklı başında, kaliteli sıfatını sonuna kadar hakeden yazarlar aslında azımsanamayacak çoğunluktalar. her ne kadar birçok kişi tarafından farkedilmemiş olsalar da onlar her şeyin de farkındalar.

velhasıl, (bkz: çorbada tuzu bulunsun istemek)
sırf çok entry girmek için entry giren girdiği entrylerin kötü oylanması korkusuyla yaşayıp çaylak demekle çaylaklara hakaret edeceğimiz yazar.
(bkz: metalurji ve malzeme mühendisliği)
kendisini yanlış tanımakta olduğum yazar. tesadüfler , entryler ve karma üçgeninde farklı bir profil çizmekte. kendisinden daha egzotik tespitler bekliyoruz.**
kendisine 3999. entrymi armağan ettiğim yazar. kararlıyız bu gece iki sayfaya çıkartacaz nickaltını bel altına vurmadan.
bir hafriyatçılık terimidir. türlü toprakların genel adıdır.
2304. entry mi kendisine adadığım, en yakın kokteylde görüşeceğimiz yazardır. sözlükteki en iyi arkadaşımdır, havyardan ve yazardan anlayanı severim. *
kargının bağrından kopmuş olan güzel insan, sağlam yazar.
zirve için bursaya gelmiş yazar. takdir edilesi, bir saniye yoksa para içinmiydi. bak şimdi. *

edit: ve birde nickdaşız, bak hiç o yönünü görmemiştim. *
benim yüzümden eksi yemiş yazardır kendileri. aynı mesleği paylaşmaktan gurur duyduğum uuserdır aynı zamanda.
(bkz: malzeme bilimi ve mühendisliği).*
bunun hirsizi cok olur .

(bkz: malzemeden calmak)
(bkz: igrenc espriler)
dudullu çakalı. boş arsada toplaşan insan. *
önüne konan yemeği sorgusuz sualsiz kabul etmemiş, herkesin "tu kaka" dediği şeytan'ın insan dostu olduğunun bilincine çok erken yaşlarda varmış, gönül gözü açık olan değerli yazar.
(#6753961) yazısında türkçemizi yanlış kullanmasıyla tanıdığım yazar.
some of these days ile bütünleşmeme yardım etmiş yazar, meslektaş. saygılar. *
sözlüğü daha bi sevdiren yazar.
(#7437360) hoş geldiniz deyiş tarzı yarmış yazardır.

(bkz: hoş geldin taze et) **
(#7780597) çorumspor'u malzeme yapma furyasına katılmış yazar... arkadaş kullanmayın çorum'u da çorumspor'u da ya... ulan ne zaman biri bi örnek verecek olsa, bi isim lazım olsa hemen çorumspor... gidin maraş deyin, tokat deyin olum ya, ne derdiniz var çorumspor'la... ama ben biliyorum hep o m.ali ibnesi yüzünden... milletin diline doladı mına koyim...
çorumspor'un tecrübeli file bekçisi.