bugün

ya na cak sı nız diyenlere inat, ekleyin dawkins, einstein, russel, tesla, schopenhauer, nietzche, hawkings ve saymadığım diğer bütün dahilerle beraber kavrulalım.
iyi iyi çoh güsel. Dostumuzu düşmanımızı bilelim böylece.

Gülen cemaatinden olmayan uzun sakallı Şakirt gençler eqlesin.
bu ve bunun benzeri listelerin alayı gereksizdir. kendini sosyal bir sınıfa entegre etmeye çalışmaktan öte bir anlam taşıdığına da inanmıyorum. lakin konumuz bu değil.

verilen tepkiler çok komik lan. zaten kitabınızda demiyor mu "biz bunların kalbini mühürledik." allah tarafından sırf ibret alın diye böyle yaratıldılar demiyor mu? ne sikime modern dünyanın peygamberciliğine soyunuyorsunuz. biz kafirlerden ders çıkarın. sevap point kasın, akabinde sırat köprüsünden ücretsiz geçiş hakkı kazanın haydi.

bu işler öyle tek taraflı saygı ile olmuyor arkadaşım.
görsel
eklenebileceğim liste.
yazar herkesin inancı kendine yazmış
evet herkesin inancı kendine
ama bunlar i n a n ç s ı z .
"arap mitolojisi'ne inanmamak inançsızlık mıdır?"

sorusunun cevabına göre durumumu bildireceğim listedir.
sübyancı, pedofili sevmeyen liste olarak güncelliyebilirsiniz.
nedense kendimi bulamadığım liste.

beni de ekleyin.
oo fişleme alırım bir dal dedirten liste.

deizm kategorisinden girdiğim listedir.
agnostik kontenjanından katıldığım listedir.
agnostik deistlik bölümünü arıyordum ama doğru yerdemiyim?
(ceyhun: ben bunu sana yazdım evlat ve kendime)

hay amk! her defasında tekrar mı edece'm?!

inanmanın getirisi, o'nun var olduğuna delil değildir ki! sadece inanırsın. (lütfen portakal kabuğu şakasını söylemeyin... bak, rica ettim.)

oysa inanmanın tümden kendisini reddedersen, böylelikle ölümün kendisinden kurtulursun:

"nasıl insanvarı doğumdan evvel hiçse, ölümden sonra da o hiçliğe gidecek!" problemini alıp da "2 plus 2 equals 5" yapamıyorsan, sende küsurat görmezliği var olm!

hikaye şöyle gelişiyor:

anneyle baba; ya isteyerek yahut bilmeden bir hata yapıyorlar. sonra doğuyorsun. saçmalığa gel: seni kendi istedikleri gibi yetiştiriyorlar. hadi büyütüyorlar diyelim.

kendi hakkında hiçbir karar veremiyorsun. hayatını, geleceğini bulacak tüm kararlar onların bilinçlerinden fırlamış ve bunun farkındasın... ne yapardın?

Bugün yaptığının aynısını değil mi? evde oturmak!

*

işte bu hayatta vazgeçemediklerimiz. çok ve kayıtsız sevdiklerimiz. onlara bağımlıyız. hepimiz. yoo yoo... hiçbir problem yok bunda, gayet normal insan tepkisi.

bazen de aşık olabiliyoruz. sakın yanılma ama!

doğru insana aşık ol!

örnekse uluorta, arkadaşlarının yanında yapma bunu, öykünebilirler! senin arkadaşına şıllık demek bana zor geliyor ama "o" evet öyle:

bir başkasının önünde sevgilisiyle buluşan ve onunla nerdeyse sevişen kadın klasik tipi! izlenmekten, rontgenlenmekten hoşlanıyor... mazoşist yani!

saptamalarımı bana bırak. sen de kendi yüzeysel ve de ailesel (özellkle söylediğin, her senle buluşacağımız anda gelen dayın) konularda rahat ol. ben sana inanıyorum. iyi herifsin sen. kalbin temiz, biliyorum.

sonra konuşuruz.
bu başlık beni sebepsiz yere yıktı.

anlayamazsınız.
Bir dine mensup olmayan teistler inançsız sayılıyorsa, adımı yazdırmaktan gurur duyacağım liste olacaktır. Ortak noktalarımız olarak :
Pedofil pislikler düşmanımızdır.
Cemaat tarikatlar bizim için cehalet yuvasıdır.
Kara çarşaf gibi korkunç kıyafetleri sevmeyiz.

Gibi birtakım özellikler sayılabilir.
Müjrik yazarlar listesidir.

görsel
Agnostikler adını nereye yazdırıyor?