bugün

uludag sozluk için bozuk olan uygulama.

(bkz: haber yok)*
işgal altındadır.
basınız görünüz : ukte
an itibari ile toplu katliam yapilmasi icap olunan zimbirti.
(bkz: modotorlerin sancak i ukte cikartmasi)
yazarlar doldursun diye başka yazarlarca verilmiş ancak doldurunca da suçlu ilan edildiğiniz psikolojik sorunlarınız olduğu söylenen hede.
doldurulsun diye verilen ama seri halde, benzer başlıklar şeklinde doldurulmaması gerektiğine inandığım höbölebede.
mütemadiyen artan ve bunun önüne geçebilmek için yeni bir kampanya düzenlemenin şart olduğu sözlük özelliği. halihazırda 2054 ukte vardır yazarların içinde birikmiş olan.
(bkz: ukteye şukela verme isteği)
merak ettiğim şey bu fasiliteye ilişkin kurallardır. acaba burada da format aranmakta mıdır bilinmez. lakin sözlük formatında bununla ilgili bir bilgi yoktur. bakalım denedik göreceğiz. (bkz: mdlarbnokuosanzbanamsjatn)
bundan böyle demek ki vermemek daha makbul diye düşündüğüm fasilite. şimdi ben buraya kısa bir not düşmek isterdim ya çok nedensiz kaçacak ondan korkuyorum...
(bkz: habersizce silinen ukteler)
sözcük sırasına konulmuş listedir. hay allah ne güzel son verilen ukteleri takip ediyorduk..
ba$lik kisirligi cekildiginde kullanilmasi pek bi ho$ olan sozluk butonu.
"en çok ukte dolduran yazar/lar" istatistiği istatistik butonunda gözümüzü şenlendirmediği sürece doğru düzgün çalışmayacak olan fasilite.teşvik olmayan yerde azim olmaz arkadaşım.
sozlugun daha kaliteli olması için haftada bir defa olsun yapılması gereken sozluk bakım sihirbazıdır.
yapılan temizliklere rağmen sayısı her geçen gün artan fasilite. yeni bir ukte doldurma kampanya düzenlenmesi gerektiği gözlenmektedir.
insanın içinde patlayan aşırı istek.
Bir Necip Fazıl Kısakürek şiiri...

Biriktir; delik kese!
Yetiştir; toprak köse!
Hep kesiklik, eksiklik,
Hadisede hadise.
Nasıl alsın deryayı;
Kafa bir küçük kâse...
Akla yoktur çıkar yol;
Ne hesap ne hendese!
Gel de suda aksi tut!
Gölgeyi tık kafese!
Şu zaman dediğinden
Bir tek anmış son hisse.
Istırap ki, gövdesi,
Boşluğa sığmaz cüsse.
Rahatlık senin deden;
Benim annem vesvese.
Bu ukdenin dilinden,
Kalmadı anlar kimse.
Mezarda sır, mezarda;
O bilir bilse bilse.
Kurtuluş mu muradın,
Yol mu aradın kese?
Ateşe gir, gölgelen!
Kaynar suda gülümse!

1972
basip kacamadigin kus sesli ziller,
sonunu dinleyemedigin cok sevdigin melodiler,
son nefesini cekemedigin otobüse yetisemeyen sigaralar,
sonu gelmemis, hic baslamamis kelimeler,
sen üfleyemeden sönen renkli mumlar..

keske dedirten,
söyleseydim, yapsaydim..

hic dememeli keske.
eninde sonunda gecer nasilsa.
ilk gördüğümde bir anlam veremediğim özellik...bir iki hafta geçti, hala anlamsız buluyorum...bir merakı olan varsa araştırsın ve dilerse de sözlükte beyan etsin istiyorum...ve kendisini verenlere hiç mi sizin için bişey yapan olmadı da sözlüğe dadandınız diyorum.kendi yağınızla kavrulun diyorum ve ekliyorum, allah akıl fikir versin...
uludağ üniversitesi sinema topluluğu proje gruplarından biri tarafından 2006 yılında çekilen kısa filmin adıdır.
akıllara geldikçe bir "-ah" çektiren durumdur.
dolu başlıklara verilebilen, dolu başlıklara verilince, ukte sayfasının en üstünde yer alan.

(bkz: thedewil bugcılık)
demet sağıroğlu'nun '98 tarihli, sımsıcak albümde yeralan güzel bir şarkı.

sözleri de şu şekilde hatta;

Ukte

Bir düş gördüm
Bilirsin düşler çabuk biter
Sevdim, sevdin sen de beni
Biliyorum ah adım gibi

Affetme, affetme sen de
Nasıl yapar aşk bunu bize
Affetme, affetme sen de
Yansın bizim gibi ateşlerde

Bir yıldız kayar göğümde
Bir yangın başlar göğsümde
Herşey, herşey senin elinde
Bu aşk ukte içimizde

Söz: Şehrazat
Müzik: Şehrazat - Emre Irmak
içinde doldurulmuş başlıkları da bulunduran liste. basıyorum ukte butonuna, başlıyorum a harfinden okumaya, aydınlanma değil merhamet çıkıyor karşıma. dur hele bir girişeyim derken doldurulmuş olduğunu farkediyorum.

(bkz: dostum ukte demişsin ama bu çoktan tarih olmuş)
nasıl verildiği anlaşılamayan hede. bazı başlıklarda "biri bunu doldursun" butonu varken bazılarında yok enteresan.