bugün

aciago ve caudal dan oluşmuş süper doom metal grubu..vokaller insanı ağlatacak derecede acıklıdır..sadece bir tane resmi albümleri olmakla beraber 3 tane de demo albümleri vardır..bu da diskoğrafisi..

Uaral Demo, 1997
Laments EP, 1998
from the agony to the hopelessness Demo, 1998
acidal Demo, 2004
Sounds of Pain 2005
Üyeler

*Caudal - Vokal
*Aciago - Enstrumanlar

Şili den çıkma iki kişilik bir grup 1996 da kurulmuş doom/folk u çok başarılı bir şekilde gerçekleştirmişler klasik gitar ve flüt kullanımları ve devamında gelen muhteşem brutal vokal ile garip bi melankolileri var empriyum izleri taşıyor.

Sound of pain albümü ölen arkadaşları için yapılmış hatta o ağladıkları bir şarkıda onun için yaptıkları şarkıyı seslendirememişler o anı kaydetmişler..
dinlendiğinde 'ulen içsemmi bu akşam' etkisi yaratan doom metal grubu.
sounds of pain albumu ile dikkat çeken doom metal grubu. aynı albumden depresion en dinlenilesi parçalarından biridir.
klasik gitar rifleriyle brutal vokalin eşsiz uyumlarından birini gerçekleştirmiş şilili doom metal grubu.
hangi şarkısını dinlesen ağlarsın türünden doom metal yapan, şilili 2 kardaşten oluşan eşsiz gruptur.
lament adlı şarkılarında adam hıçkırıklarla ağlar, ve farkedersiniz ki sizde ağlıyorsunuzdur
2007 çıkışlı Lamentos A Poema Muerto albümleri yine çok başarılı. yine ağlayan sesler var, yine depresyon var, özellikle lamentos... şarkıları çok iyi.
Albümde sadece 1 tane yeni şarkı var,ticari amaç diyorum son albüm için..
surrended to the decadence parçaları 19 dakika 31 saniye süren dinlerkende süründüren bir parça.
kendi grubunun adını taşıyan parçanın dinlenmesi ani intihar girişimlerine sebep olabilir +18 sınırlaması uygundur.
alkolle alınması kesinlikle tavsiye edilmez. yerine göre bunalım yerine göre derin müzikleri en iyi icra eden gruplardandır. severiz kendilerini.

edit: brutal vokalini dinlediğimde kendi yaptığım şeklinden nefret ettiğim anları yaşatan gruptur.

(bkz: bırakıyorum bu işleri)
Melankolik = Uaral diyebiliriz; çünkü adamlar melankolik sınırları zorlamışlar o haykırışlar, o çığlıklar, o gitarlar, o piyanolar, o introlar o o o o...

Evet, evet bu Uaral yani acının sesleri ...
melankolik geberiklerin grubu... Çığlıklar arasında hala ayaktaysanız çok kazançlısınız demektir.
brutal vokalleri olmasa 10 numara olcak grup.lament kesinlikle tavsiye edilir.
bazı parçalarda bariton gibi bir ses tonuyla yapılan brutal, zorlama gibi algılansa da, dinlenesi, ağlak grup.
bir zamanlar aşık olduğum bir kızın tavsiye ettiği grup, işin berbat tarafı kızın s*ktiri çektiği zamanlarda 7 gün, 24 saat bu grubu dinlememdi. sabaha kadar ağlamaktan gözlerim kıpkırmızı ve şişmiş bir şekilde gezdim sokaklarda haftalarca.
o skindirik brutal vokalleri olmasa daha da sevilebilecek bir grup. o nefis akustik melodilerin üzerine o vokaller hiç gitmiyor.
deneysel vokallerinin en azından türkiyede pek beğenilmediği guruptur. benim için pek bir sorun yaratmasa da clean vokallerinin de oldukça doyurucu olduğuna inanmaktayım. ayrıca melodik açıdan oldukça başarılı iki albümleri bulunuyor olmasına rağmen yakın zamanda yeni albüm çıkartmazlarsa takipçilerini hayal kırıklığına uğratacaklarını düşünüyorum.
adeta dinlerken adamın canı çıkacak gibi parçalar besteleyen o kurban olduğum brutal vokaliyle nirvanaya ulaştıran nefis doom metal grubudur. *
google trends den ogrendigime gore en fazla iran da dinlenen gruptur.
depression adlı şarkıları dinlenmeden ölünmemesi gerekir. ve hala o şarkıyı nasıl yaptıklarını anlayamadığım gruptur kendileri.
aynı isimde bir de şarkıları bulunan ve bu şarkıda ağlatan değil bildiğiniz ağlayan gruptur. siteleri http://www.uaral.cl/ dir fakat genel olarak pek bir işlevi bulunmayan bir sitedir fakat grup bir yerlerden bulunup dinlenmelidir doom metal sevenler tarafından. fakat kalan insanların pek haz etmediği ve 'bunun sözleri mi var?' dediği şarkıları yapan gruptur. evet harbiden sözleri vardır pek şaşırtıcı bir bilgidir bu fakat ne yazık ki doğrudur,üzgünüm dostlar.

sounds of pain albümü tavsiye edilir.
albümü komple dinledikten sonra insanı hayattan soğutan, müthiş bir intihar etme dürtüsü uyandıran, bana göre; dünyada başka hiçbir örneği olmayan bir tarz yaratmış metal grubu. doom diyemiyorum bu doom'sa diğerleri başka.. diğerleri doom'sa bu başka.. bu adamlar aşmış ve kesinlikle bir sanat yapıyorlar.

albümlerini dinlemek için özel bir gece ayırıyorum çoğu zaman. kesinlikle istenildiği her an dinlenecek bir müzik değil bu. album sırası bozulmadan büyük bir sessizliğin içinde dinlenmeli. ve o rifler o sesler kesinlikle bir şey anlatıyor. brutal vokal kimi zaman brutal vokaldan çıkıp sanki insan dışı bir şey kükrüyormuş gibi kullanılıyor. bu kısımlarda ne dediğin hiçbir önemi yok ama o ses tonu her şeyi anlatıyor. inanın benim hayatımı sikti bu grup. dinlemek için cesaret bile edemiyorum bazen.
"ağlayarak brutal vokal yapan bir solist dinlenir mi?" sorusuna cevap veren leziz bir doom metal grubu.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar