bugün

kendisi ırkçıdır kötüdür öğk pis kakadır.
evet eşit değiliz malesef...
(bkz: türk olmanın suç olduğu türkiye cumhuriyeti)

zira bizler kaçak elektrik kullanamıyoruz, sınır kaçakçılığı yapamıyoruz, herşeyi devletten beklemiyoruz, vergi veriyoruz malesef...

evet malesef vergi veriyoruz...
kaçıramıyoruz.
ve verdiğimiz vergilerle terör örgütü üyelerinin leşlerine belediyelerimiz araç tahsis ediyor.
bizler bunu yapamıyoruz...

yeşil kartımız yok misal.

ya bağkurluyuz ya ssk'lı ya da emekli sandığı.
seve seve değil, sike sike.

yeşil kart alamıyoruz zira oy deposu değiliz ki. en fazla 1-2 çocuğumuz var.

sonra devlet bize inek de vermiyor, koyun da, ekecek tarla da...

nasıl eşit olabiliriz ki?

bu düpedüz eşitsizlik, sosyal adaletsizlik...

ama şunu çok iyi biliyoruz ki;
(bkz: türk milleti hiç bu kadar haine sahip olmamıştı)

neyse ki kürtler bizim cici ve masum kardeşlerimiz...
asıl tam tersidir.çBu Kürtlere devlet bakanlığını dahi verseniz yine daha fazlasını isterler.Ama amaçları hak değil toprak.
(bkz: ingiliz oyunları)
(bkz: Tanzimat Fermanı)
1850 lerde Ermenilerin ve Rumların istediğini 150 yıl sonra Kürtler istiyor.
1850 lerin Tanzimat Fermanı bugünün açılımı.
(bkz: külliyen yalan)
artık kabak tadı veren söylemdir. ezilen halklar teorisi artık o kadar da rağbet görmemektedir. o nedenle başka yollar aranmalı ve ille de provakasyon yapılacaksa başka yollar denenmelidir.
bu ülkede ırk ve din ayrımı tbmm ve arkasından cumhuriyet kurularak ortadan kaldırılmıştır. türkiye cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan herkes türktür.hala neyin peşindeyiz beyler?
adı eşitlik midir, yoksa hakkaniyet midir bilmiyorum ama, evet biz türkler'in de kabul etmesi gereken bazı gerçekler vardır: mesela kürtler'in de bir halk olarak birtakım hakları olduğu ve olması gerektiği...

bu haklar, ülkemizde yaşayan türk soylu olmayan diğer gruplara tanınan haklarla karıştırılmamalıdır; çünkü diğerleri bu topraklara göçmen olarak gelmişlerdir ve çeşitli yerlerde dağınık olarak yaşamaktadırlar. oysa kürtler binlerce yıldır bu topraklarda yaşayan, evet bir tarihi olmayan, evet bir devlet kuramamış, ama kendi özelliklerini korumuş ve nüfusça türkiye'nin neredeyse üçte birini, dörtte birini oluşturan bir halktır. bundan dolayı, siyasi ve kültürel hakları vardır ve olmalıdır.

cumhuriyet kurulmadan önce bu haklar önce vaadedildi, sonra inkar edildi. chp'nin ideoloğu olan moiz kohen'in (munis tekinalp) "türkleştirme" programı, yıllarca kürtler üzerinde uygulandı. ama başarılı sonuçlar alınamadığı gibi, sonunda ülke bir kaosun eşiğine getirildi.

kısacası: kürtler türk düşmanı politikalardan vazgeçmeli, insanları sadece türk oldukları için öldürmekten veya otobüslerde yakmaktan vazgeçmeli ve sadece siyasi haklarını istemelidir. eninde sonunda türk halkı da onlara hak verecek ve türkiye'de kürt olmanın mutluluğuna ereceklerdir. tabii türkler'in de artık "atsız"ın veya "kohen"in görüşlerini -biri yok edelim, öbürü eritelim der- ciddiye almaktan vazgeçmesi şartıyla...

tarihin en büyük barış masası, tarihin en onurlu iki halkı için kurulmalıdır...
bazı türklerin düştüğü yanlıştır. lakin isteyen istediği kadar zırvalamakta serbesttir. tek bir gerçek vardır ki, türk, kürt, laz, çerkez (...) eşittir.
biz kürtleri değil kendini kürt diye dağa çıkıp analarımızı ağlatanları ve huzurlarımızı her yerde kaçıranları kabul etmiyoruz. onlardan değilse bize uymuşsa sorun yok zaten.
'ne zaman kürtlerin de bu ülkede yaşayan bir halk olduğu kabul edilir, ne zaman türklerden bir farkı olmadıkları kabul edilir, ne zaman toplum içinde türklerle eşit oldukları kabul edilir, işte o zaman bu sorun kendiliğinden yok olmaya mahkum olur...'

dürbünle bakmak her zaman daha yakından görmek anlamına gelmez. Dürbünün tersinden bakarsan olmaz. Tamam ben kürtleri türklerle eşit kabul edeyim, hem de seve seve, güle oynaya, hatta davul zurnayla kabul edeyim ama kürtler de çalıp çırpmasın, gaspla, hır-gürle hayatımı zindan etmesin. Kürtler demokratik hak, eşitlik istiyorsa pkk'ya açık açık karşı olsun, ben bin yılın hatrına, selçuklu'nun, osmanlı'nın hatrına son 30 yıl yapılanları unutup türklerin özrünü kabul ediyorum sonsuza kadar birlikte yaşamaya razıyım de gel benim evimde kal, kardeşimdir deyip mirasıma ortak etmezsem namerdim. Yeter ki sen barış iste, kardeşlik iste. Bdp denilen nefret odağı gibi bu kelimeleri intikam amacıyla değil gerçek anlamıyla al gel bakalım bu millet seni bağrına basmıyor mu!
(bkz: türk ya da kürt olmanın önemli olmadığı gerçeği)
(bkz: #8661691)

-oysa; ben türk doğdum, annem ölmüş ben küçükken ama beni kürt bir kadın emzirdi, büyüttü cümlesinde geçen ana temanın insanlık olduğunu yada
ölmesin diye tanımadığı bir batılı insana kan veren bir kürt insanının kategorilere bağlı olmayan bir hayat yaşama çabasını
ve yine ortak noktanın insanlık olduğu gerçeğini göz ardı etmezsek çok daha güzel olurdu hayat.-
ben bir karadenizli olarak kürtlere herhangi bir kin gütmüyorum... kürt arkadaşlarım var hepsiyle ayrı ayrı muhabbetim var... severim... bu insanlara önyargıyla yaklaşılmamasından yanayım... birey olarak değerlendirilmeli genele yaymamalı olayları... ülkenin birliğini bütünlüğünü tehdit eden unsurlar o kadar çok ki... bunların içinde kökeni kürt olmayan insanların varlığını inkar edemeyiz...böyle olursa onların tabii olduğu etnik köken her neyse onu da öyle sınıflandırıp akabinde herkesi gruplara ayırmış oluruz ki vatan olmanın bi anlamı kalmaz o zaman...
uzun lafın kısası insanın kötüsü olur bir şehrin milletin değil...
ırkçılık diz boyu olan önerme. tabikide eşit değildir. *
türk milleti türkiye toprakları üzerinde yaşayan kimliğinde t.c. vatandaşı yazan ve herşeyden öte seve seve ne mutlu türküm diyen insanlardan oluşur. bu açıdan bakıldığında türk milleti kürt milletiyle elbette eşit değildir.

çünkü illaki kürtüm ben diye direten eşitlikten rahatsız olan insandır ve huzur kaçırmak için vardır.

aslına bakılırsa sorun diye de birşey yoktur. pkknın kıçından uydurduğu kocaman bir yalandır.
ekilen milliyetçilik tohumunun hasadını topluyoruz efendim.
böyle bir eşitliği matematik dahi kabul görmez.

orhaneli'de cam pencere açık yatabiliyorken, kürtler yüzünden bursa merkezde her yeri kilitleyip ancak yatabiliyoruz.

biriniz hırsız çıkmayın, gaspçı olmayın, dolandırıcı namussuz olmayın da şaşırtın türkleri.

türk atalarımın bir lafı vardır, bildin mi?

"soydur çeker boktur kokar"
mutlak eşitlik eşitsizlik doğurur. her ulus devletin bir kurucu milleti vardır. kürtler kurucu millete biat etme etme karşılığında bu ülkenin nimetlerinden yararlanıyorlar.
kürtler de Türkler gibi binlerce yıl binlerce km at koşturup kanını sebil gibi Allah için akıtıp hakkın ve adaletin bayraktarı olsa idi eşitlik olurdu. Bu şuna benzer: asker ocağında yeni bot bağlamış erin ben generalle eşit olmak istiyorum demesi gibidir. NE kıdemin ne emeğin var deyip tokadı yapıştırırlar oturturlar aşağı..
Türk milleti kanıyla canıyla teriyle kurduğu devlete,osmanlı devrinde cumhutiyete kadar asker ve vergi vermeyen dağlarda keçi güdüp yağmacılık yapan bir halkı neden ortak etsin? Rusya'da italya'da Almanya'daki alman olmayan unsurlar biz de anayasada eşitlik istiyoruz diyebilir mi? 5000 keleşli adam beslediler diye buyrun burdan yiyin mi diyeceğimizi sanıyorlar?
Kürtler hukuksal olarak tüm dünyadaki ulus devletlerde azınlıkların sahip oldukları haklara sahip olmalıdır. Hukuk önünde herkes eşit olmalıdır. Kürtler kürt kökenli Türkler olarak her türlü haklara sahiptirler. Ancak grup hakları talep eder ve kendilerini ulus statüsüne yüklsetmek isterlerse son Türk sağ kaldıkça bunu yapamayacaklar.
Türkiye'den toprak istemenin bir bedeli var. AKP işbirlikçi ve terör teslimiyetçisi politikaları heveslendirse de gerekirse sonferdimize kadar Türk ulusunu ve Türk devletini savunuruz. Milis güç kurmak kürtlere kolaysa Türklere zor değildir. Devlet başta değilse kuzgun leşte der ve hainleri tek tek avlanır.
(bkz: demlik mi istersin yoksa kettle mı vereyim)*
(bkz: bir ırkçı ile bir hayvan arasındaki fark)
elma ile armut bir olur mu hiç ?
başımdan geçen bir olayı anlatayım sizlere. alaçatı'dayız değirmenlerde bira içiyoruz biramız bitti ben bakkala bira almaya gittim bi baktım adamın biri ankesörlü telefonda kürtçe konuşuyor. usulca yanına gittim ahizeyi elime aldım mikrafon yerini elimle kapatıp yağmurluğun içindeki adama sakin ve fısıldayarak " abi lütfen türkçe konuşurmusun şuanda alaçatıdasın" dedim ve adamda bana dedi ki " annem türkçe bilmiyor." bunun üzerine telefonun mikrafonundaki elimi kaldırdım ve telefonu kapadım. adam da hiç sesini çıkarmadan usulca uzaklaştı ordan.
bunu anlatmada ki amacım kürtler laf anlamaz ille de dövmek lazım fikrini beğenmememdir. bak insan olana insan gibi söylersen nasıl da anlıyor.
bir hatırlatma: (bkz: atsız ve kürtler)
kısacası,
devletimizin hatasıdır.
aşiret ağalarının yıllarca ezdiği kürt halkı.
cahil kalıp, herşeye malzeme olmuştur.

şimdi geçmişe bakıp
gelecekten birşey ummayan kürtlere
aptalca vaatlerle herşeyi yaptırıyorlar

sözümona
bir kurtuluş savaşına girmişler...
gidiyorlar...

kendi yemeğine aşına bok atıyorlar.
sabah ekmek aldığı bakkalı yakıyorlar..
tıraş olduğu berberin camını kırıyorlar..

bu insanlık mıdır..
avrupalılardan beraberce kurtardığımız bu ülkeye reva mıdır..

tamam ben de mutlu değilim,
benim de param geçinmeye yetmiyor..
devletim benim haklarımı da koruyamıyor, zayıff..

ama türk milletinin gözü karadır.
sabır sabır.
nereye kadar..

bakın batıda hiçbir huzursuzluk var mıdır..
ne varsa doğuda var..

halbuki dünya ekonomisinin temeli "petrol"dür.
petrolün olduğu yerde "kan" var.
bombalama var..

kısacası..
batıdakiler doğu insanını kullanmayı çok iyi biliyor.

kürtler kullanılıyor.
boş vaatlerle hem kendini hem türkiyeyi yakıyorlar..

lütfen kürt kardeşler
bu kabustan uyanın.
yatığınız yatağı yumruklamayın.

yatak kırılır yere düşersiniz..
Van depreminde yardım malzemesi dolu tırı gasp eden. Türk - kürt ayırmadan cebindeki 3 kuruşu paylaşan halkı hiçe sayıp ''bizi 7.2 yıkamadı TC' nin ne haddine '' diye pankart açan kürt ile eşit olduğunu kabul etmeyen (Haklı!) Türk olsa gerek.
kürtlerin kendi kendilerini ezik görmesinden kaynaklanan durumdur.
üstün ırk türk olduğundan. Neden mi?
yediğimiz kaba pisleyen bir pislik degiliz hiçbirimiz. kürt ekmek yediği vatana ihanetten kaçınmaz.
onurumuzla yaşarız onurumuz için ölürüz. korkan kürt anasını bile satar.
çalışırız kazanırız onunla geçinmeye çalışırız. bir kürde iş yaptırmak mümkün degildir. senin ona bakmak zorunda olduğunu zanneder. bkz: devlöt bize bokmiyr..
...
..
..

bu liste boyle uzar gider.
hangisi makbul ise o üstündür.
aslinda esittir. ama kurtler in icerisinde sosyalist gecinen fasistler var. bu sebepledir ki bu insanlar kendilerini hep asagida goruyorlar ve oyle davraniyorlar. istedikleri kendilerine ezberletilen cumleler. kendi kendilerine bisiler yapmaya calisiyorlar ama sonlarini hazirliyorlar. afganistan ve pakistana cevirmek istiyorlar ulkeyi.