bugün

binlerce vatan evladının sırf onun götünü sıcak tutmak için can verdiğini unutmuş vatandaştır. Bu adamlarla aynı havayı solumaktan, aynı topraklarda yaşamaktan utanç duyuyorum. ''Ben ilk önce insanım ve hayata bir kez geliyorum, bu canımı da dağda bayırda ölerek boştan yere veremem.'' diyerek büyük bir vefasızlık, şerefsizlik örneği gösterirler, ama hala bu vatanın ekmeğini yerler ve bir türlü defolup gidemezler. Ben şunu bilir şunu söylerim: Hiç kimse hükümetler için can vermez, dağlarda savaşan kahramanların aklından bile geçmez tayyip erdoğan'lar bilmem neler, onlar bu vatanın bütünlüğü bozulmasın, analarımıza kız kardeşlerimize düşman eli değmesin diye gözlerini kırpmadan can vermişlerdir. Hala bunu idrak edememiş veya idrak etmesi işine gelmeyen insan sayısı azımsanmayacak derecededir bu ülkede.

not: öyle zeki olacaksa olmaz olsun. Her ''canımı veririm'' diyen verecek diye bir şartta yok zaten. Vay arkadaş , vatana can vermemek zekilik olmuş, vay kalıbına tükürdüğümün adamlarına vay.
Şu algı da nereden oluştu bilinmez: ''ben vatana canımımı veririm'' diyorsan yalancısın, vermem diyen senden daha dürüst. Bu algıyı destekleyenlerin gözlerinin önünde bağıra çağıra kahramanca şehit olmak var ya o da nasip olur mu bilinmez.
toplumumuzda bolca bulunur bu türden gavat insanlar.
çanakkale denince aklına seramik firması gelen insan.
başka ülkeler için g*tünü vereceğinin kesin olduğu canlıdır.
ekranlara çıkıp "bu ülke için ölürüm bura benim toprağım" diye yalan söyleyip kılını kıpırdatmayacağına açık açık söylemesi daha makbuldür.
satılmış bir canın karşılığı şehitlik makamı olmıyacağını bilen adamdır . haklıdır ....
daha iyi bir fikri vardır büyük ihtimalle. neden canımızı vermek zorunda kalıyoruz ki? "kim gözünü kırpmadan bu ülke için ölüme gider" diye düşündüğümüz kadar çalışsaydık uzaya seferler başlatmıştık. yaşayalım la, valla güzel bir şey şu dünya. bir daha gelmeyeceğiz amk.
Böyle vatandaş iyidir."Ben vatan için canımı veririm" diyerek işin slogan kısmında kalanlardan iyidir. "Ben canımı veririm" der ama korkup kaçar. Canını vermek isteyenlerin arkasına saklanır. Ben canımı veririm diyenlerden rant elde etmeye çalışır. Vatan sevgisini istismar eder. Böylesine bir yalancı olmaktansa "ben Türkiye için canımı vermem" diyerek net ve dik duruş sergilemek daha iyidir ve daha faydalıdır.
türkiye'den kastı türkiye cumhuriyeti devleti ise tebrik edilmelidir. hem türkiye'ye hem pkk'ya silah satan devletler para kazanacak diye bitirilmeyen teröre ve evlatlarının bir hiç uğruna ölmesine, katillerinin ise mecliste olmasına göz yuman devlete alet olmak istemeyecek kadar akıllıdır.

peki yolda karşılaştığı biri kendisinden 10 lira istese siktiri çekecek olan bu aslan parçaları aynı adam için öleceğini söylerken gerçekten samimi mi, yoksa içinde bulunduğu toplumun baskısına direnecek göte sahip olamadığı için babasından, dedesinden öğrendiği vatan millet edebiyatı ile yalakalık yapacak kadar ezik mi? eğer bahsedilen şey aidiyet duygusu ise merak etmeyin, bir tavuk bile yavrusuna zarar verirseniz size saldırrak karşılık verecektir. bunun için internet üzerinden ucuz kahramanlık yapmanıza gerek yok.
bombanın patladığı ve onlarca masumun canını yok yere kaybettiği bir günün gecesinde survivor reytinglerde 1. çıkıyorsa, onlarca şehit verdiğimiz günlerin sabahında millet sabah kahvaltısında serdar ortaç hande düetini konuşuyor veya ebru gündeş in tektaşından bahsediyorsa o toplum için can verilmez. en fazla adınızı bir çeşmeye verirler onda da millet su bedava diye arabasını yıkar.
ülke insanları yeterince türk gibi davransaydı zaten bu ülke için can vermesine gerek kalmazdı. iyi gün türkçüsü modunda tatlı su ülkücüsüdür. olmasa da olur nice dönekler gördü bu topraklar birini daha görür. ama ricamdır ülkesinin %96 sı okuma bilmeyen ve halife istedi diye kurtuluş liderinin yolunu kesmeyen kalkan insanların olduğu toplumdan modern türkiyeyi kuran şahsın adını atatürkçüyüm diye ağzına almasın ağzı yanar.
Demesine gerek yoktur zira zaten bir türk vatandaşı kıçında bomba, paçasında mayınla gezer.

Kendini ya da çocuğunu da feda etmek zorunda değildir. Arkadaşlar gerizekalı mısınız Hayatlarımızdan başka neyimiz var? Niye ölelim? Niye normalleştirelim bunları? Niye olması gereken bu olsun ki? Bu nasıl kabile kültürü lan? insanların doğrularını kankacılık belirliyor resmen.

Ben ölürüm diyen varsa da buyrun piste alalım artık sizi çünkü dinlemekten çok sıkıldık. Hepsi vatan haini ya çok haklısın gerçekten karşılıklı ölelim böyle.
türkiye de türklüğünü unutmuş ve benimsediği arap kimliğinden memnun onlarca milyon insan varken en doğrusunu diyen vatandaştır. ayrıca ölmek güzel bir şey değil. insan ölmüşken bir amaç uğruna, hakikaten buna değsin ister. yarısı çomarla dolu bir ülke için kusura bakmasın kimse parmağımı bile kıpırdatmam.
Türk değil, türkiye cumhuriyeti vatandaşıdır. Kürtten başkası değildir. Zira lazı, gürcüsü, çerkesi, bunlar ve diğer etnik kökenli vatandaşlarımız vatansever olup Türkiye için canlarını verirler, ki veriyorlar da zaten.
Amerika bu yüzden büyük, tek ırktan oluştuğu için değil, vatandaşı vatansever olduğu için. Bugün kürte amerikan vatandaşlığı veren yarın ayam kürt demez de ayam amarakan der.
zatımı işaret eden bir sıfat tamlaması.

ben sırf sigara üzerinden günlük 16 lira vergi veriyorum rkdşlr. ben niye ölüyormuşum ? amına koyduğumun terörist amınçekçileri ölsün, ülk*cüleri ölsün. ne işe yaramışlar ki fıstık boyutundaki beyni hayatı bir el yuropa yüniversalis atmak zanneden tırrıklar benim ölmemi bekliyor ?

ölmemi bekleyen yarrağımı yesin !
(bkz: bordo klavyeliler)
(bkz: counter strike)
(bkz: fire in the hole)
(bkz: kahrol düşman al sana bomba)
(bkz: nasıl yani böyle mi)
DNA'sı kodlanırken içine tam doz yavşaklık verilen haysiyetsizdir. Türk değildir, olamaz.
Bedelli askerliğin 3 bin küsür lira olduğu ülkede canımı vermem diyen vatandaşdir bende vermem kardeşim savas olsa zengin isviçre'de poker masasında 10 bin dolar kaybetcek ben canımı öylemi askerliğide tendurek dağlarında 13 ay pkk kovalamis biri olarak söylüyorum.
Kendisine ya sev ya terket diyeceğim insan çeşitidir.
sistemleri içi boş şekilde kutsamak saçmalıktır. ne için vereceğiz canımızı? gerici bir devlette yobazlar daha çok yerleşip doysun diye mi?

madem türkiye için en değerli varlığımız olan canımızı vereceğiz o zaman devlet gericilikle mücadele etsin. uhrevi saçmalıkları kutsayıp milleti kandıracağına gerçekçi anlayışı benimsesin.

sonra can da alırız can da veririz. şu şartlarda hiçbir sik vermem.
benimdir.