bugün

Okumaya calisarak zaman ve para kaybediyorlar, kaybettiriyorlar. Okumanin bir anlami yok, yuksek lisans mezunu adamlar bile asgari ucrete is bulamiyorlar. Yol yakinken vazgecsinler bu sevdadan. Is hayatina atilip meslek ogrensinler.
misal bizim zamanımızda anadolu lisesi denen şeyin bir ağırlığı avrdı okuyana ayrıcalıklı gözle bakılırdı. insanlar meslek liselerine giderdi, şimdi tümünün içi boş.
hepsi burada yazmaktan okula bile gidememektedir.
Okuduklarım karşısında kanım çekildi. Evet hepimiz ergenlik geçirdik ama bunlarınki orospu çocukluğu raddesine ulaşmış.malesef teknolojinin kötü ellerde olması büyük etken. Kontrolsüz şekilde eline telefon tutuşturulan dünkü boklar bu hale geliyorlar. Allah şimdi öğretmenlerin yardımcısı olsun.
ben bunların lise döneminden endişe etmiyorum.. bunlar topluma karıştığında ne yapacağız, esas..
Türkiye 'nin kayıp nesilleri...hiçbi işe yaramaz, hiçbi adam gibi bi işte dikiş tutturamaz, disipline edilemez, zavallı nesiller...

Kendi bacısına fake hesap açıp müstehçenlik üreten tip, ilerde otobüs şoförü olsa uyuyan kadınlara neler yapmaz, di mi?...

Başımıza aldığımız nurtopu gibi bi bela...
zirzops !..
Teknoloji , cep telefonları , internet , herşeye çabuk ulaşabilme , çocukların ailelerinden çekinmemesi , özgürlük adı altında herşeyi yapmanın mümkün olması fikri, dini ve ahlaki değerlerin eskilerde kaldığının fikrinin çocuklara verilmesi gibi durumlar sonucu hiçbir şeyi takmayan canı ne isterse yapan , sürekli gözü cep telefonunda olan bir nesil yetişti. Utanmak diye birşey yok, yüz hiç kizarmiyor zaten. En önemli sorumluluk aile de , sonra okulda . Okul bir yere kadar , zaten eğitim alabilseler ona sukredecegiz. Arkadaş ve çevreye çok dikkat etmek gerekiyor. Allah korkusu, vicdan , terbiye gibi kavramlar ev de aile tarafından çocuğa verilmeli.
2000 ve sonraki neslin tamamının bilinçaltında " sex" kelimesinin yankılanıp durduğuna yemin edebilirim ama kanıtlayamam.
1994 ten beri liselerde öğretmenlik yapan çok yakın bir abimizin söylediği üzere her sene daha geriye daha seviyesizliğe doğru gidiyor.
benim zamanımda iyiydi ama anadolu lisesi'nde okuduğum için de olabilir bilmiyorum. şu an nasıl bilmiyorum ama öğrencisinden öğrencisine değişebilir.