bugün

Geçen yıl aralık ayındayız. Gençlik merkezinde saat gece 2'ye kadar ders çalışıyorum. Sonra uykum geldi gideyim yurda yatayım dedim. Neyse gidiyoruz. Yurda 5 dk yol ya var ya yok. Yurda geçmek için de yolun karşısına geçip direkt ara yoldan dikine gitmem lazım. Bu sırada da karşı kaldırımdan kızın biri bana Parelel olarak yürüyormuş. Ben karşıya atlamak için hızlıca dönünce farkettim. Koca caddede sadece o ve ben. Benim kendine bişey yapmak için döndüğümü sanmış olacak ki bir anda irkildi korkuyla bana baktı. Ben o an yeni gördüm zaten kızı yoksa öyle aniden dönüp korkutmak istemezdim. Ne yanlış anlaşılmak ne de kızı korkutup çığlık atmasına falan sebep olmak istemiyordum. Çünkü kız yanlış anlayıp her an çığlık atabilir başıma bela da açabilirdi. Bu yüzden 'korkmayın ben yurda gidicem' demeyi düşündüm ama kız daha da korkar diye hemen vazgeçtim. Bakın bu anlattıklarım 5-6 saniyelik bir zaman aralığında oluyor, kafamdan geçiyor düşünün yani. Benim tek derdim kızda bir travmaya neden olmadan yoluma gitmek. O an hızlıca kıza bakmadan karşıya atladım ve direkt devam ettim. Hiç ardıma bile bakmadım ama kızın yaşadığı rahatlamayı hissedebiliyordum. O an anladım kadınların bu ülkede nelerle boğuştuğunu. Gerçi kızın da yanlışları var tabi ama o konuda linç yiyeceğim ama gene de söyleyeceğim eh be kızım madem böyle bişeyden bile korkacak kadar bozmuş ülke psikolojini ne diye o saatte yalnız başına sokakta gezersin ki. Alkolik ya da sapık olsa napcaktın hem de ailenden kilometrelerce uzakta üniversite yerleşkesinde. Ben de isterim kadınlar gece 2-3 te korkmadan gezsin ama ülkenin şartları belli eğitim düzeyi belli. Geçen yıl aralık dönemi gençlik merkezinde çalışıp gece geç dönüyordum hep ve bundan çok daha tuhaf olaylar başıma geliyordu sürekli. Onlar da diğer entirilerde artık. Son olarak türk kadınına kızına fazla yüklenmeyin çoğunun her günü bu tarz korkularla geçiyor.