bugün

Türk erkeğiyle birlikte bir çözülme ve yozlaşma içindeler.
Namus edep hak getire.
Şahit olduğum şeylere inanmakta güçlük çekiyorum.
Çoğu şey midemi bulandırıp korkutuyor.

Sonumuz hayrolsun.
Ey gözlerinin rengi,bütün ruhumu sarsın
Kalbimde bugün açtı siyah renkli çiçekler
Bir gün beni rüzgarlara kalbinle sorarsan
''Can verdi senin ruhuna çoktaan''diyecekler!

Taa kalbe giren gözlerinin şulelerinden!
Değer verilmez değer kazanılır önce değer kazanmayı öğrensin o premsesler.

Her şeyin en iyisini hakettiklerini düşünürler daha çocukluktan yav he he havadan gelir onlar.
ikinci sınıf kadındır. harbiden çok yazık...
Atatürk den sonra hak ettiği değeri asla bir daha bulamamıştır. Kadına değer vermeyen, her toplum batmaya ve yok olmaya mahkumdur. Nokta..
çoğunlukla ilişki yaşadığı ya da yaşamadan önce baktığı özellikler çekici dış görünüş, laf yapan ağız, para getiren meslek ve güldürme kabiliyeti olan kişi.
bir de türkiye' de sadece kadınlar kırılıyormuş gibi bir hava var. erkeklerin bazı kadınlar tarafından nasıl aşağılanarak reddedildiğini, nasıl parmaklarda oynatılmaya çalışıldığını sanırım bilmiyorsunuz.
sonuçta ilişkiyi başlatan kararı en son kadın verir. istediği erkekle yakınlaşır, istediğini yok sayar.
ilişki bağlarını zedelemek de sadece erkeklere özgü değildir. lütfen hatalı genellemeler yapmayalım.
ayrıca ne yaşadığını, hissettiğini bilmeden kadınlara eleştiri getiren insanları karalamayın lütfen. işinize gelmemesi onların haklı olabileceği gerçeğini değiştirmez.
anadolu ya gelmeden evvel, türk erkeği ile iş, hak ve serbestiyet konusunda hiç bir farkı olmayan kadındır.
anadolu ya geldikten sonra işler değişmiş.
görsel
Bu memleketi ayakta tutan yegane iradedir.
Mayasıdır bu toprakların.
Toprağı vatan edenlerdir onlar.

Gün gelir cephede mermi taşır...
Bebesinin üstünden aldığı bezi mermiye sarar.
Bayrak yapar bezi...
Gün gelir tarlada ekin eker...
Sütünü emzirdiği evladını kına yakıp vatana kurban eder...
Gün gelir sanayide alın teri olur...
Yokluğun sefaletin ortasına düşer... iki taş duvarı, bir çorba ile ısıtır..
Doktoru, mühendisi, sporcusu, işçisi, memuru...
Ormanlarını, doğasını katletmeye çalışanların önünde can olur...
Bir damla gözyaşı ile memleketin direnişi olur..

Onlar bu memleketin mayasıdır, varlık iradesidir...
Herkes korktuğunda, sindiğinde en ön cephede hep onlar.

Şimdi de sahada dünyayı dize getirmişler...
Hem dünya, hem avrupa şampiyonu olmuşlar...
Şaşırdık mı? Elbette hayır!
Ne sandınız ya?

Siz unutmaya devam edin, yok saymaya...
Onlar kendilerini hatırlatmayı iyi bilir!

Tam bağımsız Türkiye olacaksak bir gün...
Buna şüphesiz türk kadınları liderlik edecektir.

Tebrikler Cumhuriyet'in kadınları.
görsel
analar ne yiğit doğurmuş denilen kadındır.
cahil teyzeleri saymazsak idealisttir ,vefakardır.
Çok önemli bir kısmı için aşağıdakiler malesef doğrudur:
Türk erkeğini değersiz görür.
Eğitime, karaktere değil şekle önem verir. Türk tipine en az benzeyeni tercih eder.
Uzun vadeli değil kısa vadeli planlar yapar.
En büyük problemse Türk erkeğini değersiz görür...
seçen taraf olduğuna kanaat getirmiş,histriyonik kişilik bozukluğuna sahip zararlı bir mahlukattır. ülkeden mübadele yolu ile çıkarılması gerekiyor, rusyaya yollanması gerekiyor. ardından rusyadan 30 milyon seçen değil seçilen olduğunu bilen görmüş geçirmiş kadın getirilmesi gerekiyor bu ülkeye. türk kadını bu şımarık hali ile uluslararası olarak turkish girls ünvanını almış iken bu ülkenin en büyük belasıdır. bu ülkeden kovulması gerekiyor bu her önüne gelen ile flörtleşen geri zekalı maymun tipli mahlukat. bu maymun tipli makyajlı türk kadını denen mahlukatın uydu erkekleri, yani meriçleri de def edilmeli acilen bu ülkeden. tek işleri pozitif ayrım için manipülasyon yapmak olan bu mahlukat ülkeye her açıdan zarar veriyor.
"Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın." Mustafa Kemal Atatürk
görsel
görsel
Herifin aldığı nice bak yazdığı yazının giriş cümlesine bak."zORUNLU TÜKETiM ÜRÜNÜ" muhterem validesi yada ailesindeki diğer kadınları nasıl tanımlıyor acaba...

Tanım: biraz çatlak olsalarda güzeli insanı anlayışlısı insanın ömrünü uzatan güzel şeylerdir efem. Ha bize öylesi denk gelmedi maalesef.
yokluğunu görmeyelim.
En asil kadın.
istediğini giyner kimseyi ilgilendirmez.
mustafa kemal atatürk yani dünyanın en büyük insanını doğurmuştur.
insanlara ne verirseniz onu alırsınız konusu külliyen idealize edilmiş beklentiden ibaret. Maalesef Gerçekte verdiğinizi alamıyorsunuz çoğu zaman.

Bunu yapabilen bir tek toprak var. Onu da seven yok.
Sadaeke direkt cevap niteliginde entry olacak , hic sevilmemis ya da bir anne sevkati görmemiş olman muhtemel. Buna üzülürüm sadece. Insanlara ne verirseniz onu alirsiniz bunu unutmayin.
Entryi okuyunca Papua yeni gineli olduğumu öğrendim.

Bir de sözlükte popüler söylem var ya kadınlar dayak yediğinde ve hatta öldürüldüğünde söylenen, yeri gelmişken genelleyeyim ben de, "siz de o zaman doğru kadın seçseydiniz."

Kendinizi bu kadar sömürtmeyin.
Alma verme dengesini hayatın hiçbir alanında bozmayın.
Sevgili sadaeke mahlaslı yazar kardeşim, yazdıklarına şöyle kabaca bir göz gezdirdim, serzenişlerinin büyük bir bölümünde haklı olduğunu düşünüyorum; lakin bunun sadece Türk kadınının sorunu olduğuna katılmıyorum. Sürekli bahsettiğin tipte kadınlarla karşılaşıyorsan; “neden bu durum mütemadiyen tekrar ediyor.” diye sorup özeleştiri yapman gerekiyor olabilir. Belki de karşına çıkan kadınlar senin kalitenin bir yansımasıdır. Belki de daha iyisini istiyorsan kendini eğitmen, geliştirmen, ortamını değiştirmen gerekiyordur.

Ayrıca üstteki entrye cevap verip formatın anasını ağlattığım için özürlerimi sunuyorum ve fakat bir yandan da formatın anasını sikmiş onlarca belki de yüzlerce entry yazıldığı bu durum çokta canımı sıkmıyor..
kendi kendine yetemeyen canlı türü. değerli olmak için değer görmeleri gerektiğini sanıyorlar. değer görmeyi de kapris ve triplerine sabırlı olmaya endeksliyorlar. sürekli pohpohlanmalı, aşk sözleri duymalı, her türlü kaprisleri büyük bir şevkle karşılanmalı. yoksa hemen çıkar içlerindeki tripzilla canavarı. siz canınızdan bezip de "ağzımı sikeyim" der ve en abuk kaprisine bile eywallah etmeye başladığınızda tekrar değerli olduğunu düşünmeye başlar. en sonunda isyan ederseniz de hemen "artık seni tanıyamıyorum, çok değiştin" tarzı lâflar ederler.

bu embesil kısırdöngüyü birbirlerinden öğreniyor bunlar, daha ergenlikte. birbirlerine karşı üstünlük sağlamak için "benim sevgilim benim ayağımın suyunu içer", "benim kocam bana 72 karat elmas yüzük aldı", "benim kocam aralık'ta gecenin 4'ünde karpuz buldu getirdi" gibi hava atalar. aynı kadınlar, bir sonraki görüşmelerinde üste çıkmak için dönüp hayatlarındaki erkeğe eziyet ederler. cem yılmaz diyordu ya oyununda: yerçekimsiz ortamda çilek yiyeyim ama muz tadı gelsin!!! erkek "ya kızım, olur mu öyle saçmalık" dediği anda tripzilla! dudak düşer. "bundan sonra senden hiçbir şey istemiyorum"lar gelir.

malûm, bu kadınlar sürekli olarak üzülürler. pohpohlanmadıkları, kaprislerinin insan ötesi bir şevkle karşılanmadığı her durumda otomatik tepkileri üzülmektir. istediği bir şeye hayır demenizle, yedi ceddine sövmeniz arasında hiçbir fark yoktur. ikisine de üzülür ve sadece üzülürler. emin olun, kadınlara bu yaptıklarının saçmalığını anlatmaya kalkarsanız da üzülürler.

meselâ bir kaza geçirdiniz ve hastanelik oldunuz, di'mi? komadasınız üç gün. uyanıp da telefonunuza baktığınızda göreceğiniz tek şey triptir. öldün mü, kaldın mı, yaşıyor musun, neyin var falan sorulmaz. en masumânesi "ben aramasam hiç aramayacaksın"dan başlar triplerin. hemen arar, durumu açıklamak istersiniz ama o telefon açılmaz. mesaj atıp anlatırsınız, okunmaz. sonra hastaneden çıkarsınız, çiçek alıp o'na gidersiniz. kaza geçirip komalık olduğunuz için özür dilemek zorunda kalırsınız.

ha, şimdi ben bunları yazdım diye eksiler yağar şimdi "kadın düşmanı" diye. oysa hanımlar, size bir haberim var: avrupalı ya da amerikalı cinstaşlarınızın hemen hemen hiçbiri böyle şeyler yapmıyorlar erkeklerine.

ekleme: o değil de tam şimdi dank etti kafama. lan bu kadınlar resmen beta erkek istiyorlar.
Geneli çok tatlidir çirkini azdır.