bugün

"türk genci, devrimlerin ve rejimin sahibi ve bekçisidir. bunların lüzumuna, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır; rejimi ve devrimleri benimsemiştir. bunları zayıf düşürecek en küçük veya en büyük bir kıpırtı ve bir hareket duydu mu, bu memleketin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adliyesi vardır demeyecektir. hemen müdahale edecektir. elle, taşla, sopa ve silahla, nesi varsa onunla kendi eserini koruyacaktır. polis gelecektir; asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. genç; polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir; diye düşünecek, fakat asla yalvarmayacaktır. mahkeme onu mahkum edecektir. yine düşünecek: ;demek adliyeyi de islah etmek, rejime göre düzenlemek lazım!; onu hapse atacaklar. kanun yolundan itirazlarını yapmakla beraber; bana, ismet paşa'ya, meclis'e telgraflar yağdırıp haksız ve suçsuz olduğu için tahliyesine çalışılmasını kayrılmasını istemeyecek. diyecek ki, ;ben inan ve kanaatimin icabını yaptım. müdahale ve hareketimde haklıyım. eğer buraya haksız gelmişsem, bu haksızlığı meydana getiren sebep ve amilleri düzeltmek de benim vazifemdir; iste benim anladığım türk genci ve türk gençliği!"

mustafa kemal atatürk hayalindeki türk gencini böyle tanımlamıştır.
artık mtv izleyip onlar gibi giyinen onlar gibi dans etmeye çalışan ya da babasının cebine koyduğu parayla ortalarda dolanıp ona buna hava atan ya da gazeteyi sadece bulmaca çözmek için alan ya da kitap okumaktansa nette takılmayı tercih eden ya da zehir gibi * beynini amerikan eline teslim eden ya da öyle veya böyle bir üniversite bitirip hayatını kurtarmak için debelenen savrula savrula savrulmuş bir gençliktir. hala aradığı kudretin damarlarındaki asil kanda mevcut olduğunu farkedememiş yazık bir gençliktir.
ziyan olma yolunda ilerleyen, kendi degerlerine sahip çikmak yerine batiya oraya buraya özenen genctir.
benliğini kaybetmiş topluluk. kimi araba farsa, kimi frenke anglosaksona özenir.
oysa türk olun demek komedidir, aptallıktır, saçmalıktır onun için. kimi bilmişe göre ise aşırı milliyetçiliktir.
kendinize gelin. kendimize gelelim.
80 küsür yıllık kültür ile biliyorum delisi gençlik.
(bkz: tanısmak ister)
hayatı sınavlar içinde geçmiş, lüzumsuz binlerce bilgiyi ezberlemiş * , arafta dolaşan, kafası karışık, kültür emperyalizminin tokadını yemiş, düşmüş, kalkamamış, çoğu zaman b.k atılan; ister özal çocukları densin ister kayıp kuşak , dünyanın hem en güzel hem de en zor ülkelerinden birinde nefes alan ve birçok olumsuzluğa rağmen umudunu kaybetmemiş güzel çocuklardır.. olumsuz özellikleri yok mu? sayfalarca yazılır.. olumsuza vurgu boş nefes..
turk mılletı harıc tum mılletlerın ımrendıgını dusundugum genclık.
--spoiler--
Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız (torunlarıyız),
Tufanları gösteren, tarihlerin yadıyız (hatırasıyız),
Kanla, irfanla (bilgiyle) kurduk biz bu Cumhuriyeti,
Cehennemler kudursa, ölmez nigahbanıyız (nöbetcisiyiz).
--spoiler--

baska söze ne gerek.
ab ye girme yolunda belki de üzerine en çok görev düşecek olan fakat bu görevlerini yerine getirmesi pek de kolay olmayan, türkiye nüfusunun çoğunluğunu teşkil eden topluluk. gözlemlediğim kadarıyla özellikle okumayan, düşünmeyen, silkinip kendine gelmek istemeyen mi yoksa silkinmemeyi mi tercih eden, pozitif düşünemeyen, ileriyi göremeyen mecburen doğmuş tesadüfen yaşayan insanlar topluluğu. bir türk genci olarak maalesef durum pek parlak değil.
%90 ı abazadır bunların.
avustralyalı bir çifte bunu yapan sapık ruhlu gençtir. kendi kendine eğlenmekten gocunmaz.

[url=http://img399.imageshack....php?image=picture1cx0.png]
yeni versiyonu, vatanın selameti adına pek iyi sinyaller vermemektedir. ciddi anlamda dudak uçuklatacak rezillikleri vardır. belli bir kesimden bahsediyorum. 15-20 milyon genç var. elbet kudretli adamlar, kadınlar olacak olanları var. ama ben de gencim abicim. 15 yıldır gözlemliyorum falan. benim "çüş" dediğim adamlardan farkım ne? milli birliktir, beraberliktir, açıklarım ben. yazıma dikkat ederim. kendimi geliştirmeye çalışırım. aha sözlükte zibilyon çeşit insan görüyorum abi. biraz kafayı kullanıyorum, çok faydalı oluyor benim için. insanları görüyorum ediyorum. ben türkiye'ye faydalı olacak adam mıyım? bilmiyorum lan. zehir gibi kafam olsa, deseler ki "gel berlin'de çalış dötveren" arkama bakmadan giderim anasını satayım. ahlaksızın tekiyim. ama bilimsel alanda göt bombası icat edebilirim hacı.

her neyse. sktir et şimdi beni sen. ya böyleleri atatürkçü olmasın abi, yemin ediyorum, atatürk'le bu insanları aynı şeyde anmayın lan. ne güzel yakalamış enderun sevgiler. kendisine sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

(#3536796)

bu ne abi? bu nasıl türklük? allah belanı versin, başka bir şey demiyorum.

edit: "ulan sadece türklerde mi var dangaloz?" dendi. sadece türk genciyle alakadar değilim abi. farklı ülkelerden onlarca arkadaşlarım var. onları da inceledim. türklere özgü bir olay değil evet, zaman geçtikçe zaten her şey değişir, bu doğru ama bu denli rezillik, bu denli aptallık türk gencinde gördüm sadece. faceqoliq nickleriyle boy gösterenleri milliyetçi olduklarını iddia etmiyorlar en azından.
önce buna ; (bkz: #3473435)

sonra buna bakınız; görsel
(bkz: türk zenci)
iki grup var;

biri gezip tozup istediği kadar eğleniyor, gençliğini yaşıyor, işte facebook'ta partiden partiye fotoğraflarını görebilirsiniz bunların. yok şu gün bunlarda kaldık, saat 11de çıktık bara gittik, ay geçen pikniğe gittik çok eğlenceliydi. alkollü gece eğlencesi veya şirin gündüz piknik eğlenceleri fark etmez yaşıyorlar hayatlarını. bunların sözlüklerle falan alakaları olmaz genelde, gelip bir iki yazarlar, ilgilendikleri şeylere, kasmazlar. hayatları vardır çünkü.

diğer gurp ise, uzatmaya gerek yok, bazı sebeplerden bunları yapamıyor veya yapmıyor. bazılarının da gelip burada klavyesine vuruyor ne yazık ki. öyle abazan demek kolay. adamın annesi babası görmemiş, ne yapalım görmemiş yani! çocuğuna da öğretemiyor. çocuk serseri oluyor, öyle abazanlıklar falan yapıyor. mağdur edebiyatı yapmıyorum ben de nefret ediyorum, bir tanesini dövecektim neredeyse fakat durum bu. düzeltmek için de önerim yok siki tuttuk diyorum sadece.
atatürk 'ün bu toprakları emanet ettiği gençlerdir.

fakat bu aralar boynuna kravat takmayan ahmedinejad 'ı desteklerler, insanları katletmiş adolf hitler 'den alıntılar yaparlar ve atatürk 'ün bu toprakları emanet ettiği türk genci nerede sorusunu akıllara getirirler.
cok saglam gaza gelir. ustune yoktur.
pek de bi şey emanet almamış gibi duran sorumsuz.
öss, kız-erkek ilişkileri arasında gidip gelen, geriye kalanlar ise skimtrak bilgisayar oyunları içinde kendilerine farklı bir dünya kurmuş. boşa giden zaman, boşa geçen gençlik yılları.

sonra mı ?

(bkz: ne mutlu türküm diyene) dilinizden düşmesin ha kuzularım.
kendine ve kendisine bırakılanları ziyan eden , dışa bağımlı özenti hayat sürdüren gençtir.
vatan kurtaracak uğraşı sevgilisine sms atmak ve burger king'e gitmektir.

siyasi bilgiye sahip olmadan, gerekli gereksiz siyasi polemiklere girer.

knight, rap, kız, burger, sms, öğle arası kilit sözcükleridir.

tarihle övünerek bir yerlere gelebileceğini sanar, 16 devlet kurduğuyla övünür. kendisi gibiler yüzünden 17. belki kurulamayacak, bunu düşünmez.

falan fıstık. böyle artis artis "ümitvar olunuz" falan demek isterdim ama bu gençlerin arasında bulunan, belki de onlardan birisi olan ben, hiç ümitli değilim. ülke gençlere falan emanet edilmemeli bence.
(bkz: ümraniyeli yitik genç)
tabi olmayanları tenzih ediyorum ama şöyle manzaralarla çokça karşılaşabileceğimiz gençtir.

facebook profili;

müzik: onlarca beğenilen sayfa.
film: yine onlarca.
televizyon: bir o kadar da ondan.
diğer: bu sefer yüzlerce.
kitap: bir adet.

not: gerçek bir örnek üzerinden alıntıdır.
en asil duyguların insanıdır.