bugün

15 yaşında 3 damarı tıkanan kalp hastası gence yaptıkları by- pass ameliyatı ile tıp literatürüne geçen onur kaynağı ulu insanlar. en yüce türk büyüğünün çok önceden söylediği üzre.. "beni türk hekimlerine emanet ediniz. "
evlenecek kız annelerinin kız istemeye gelen kişiye attığı yalanlara malzeme olan kişilerdir.
(bkz: ne doktorlar istedi de vermedik)
6 sene üniversite okuyarak hastaneler de dertlere deva bulmaya çalışan insanlar.
atatürk' ün kendisini emanet ettiği insanlardır.

acil cerrahi' de 36 saatlik uykusuz nöbetin ardından, aldığı 15 ytl nöbet parasıyla ev ve arsa alan topluluk. evine gidip uyuduktan sonra, sabah gene 36 saatlik nöbete giden cefakar insanlardır.

sedyede ex olmuş hastanın akrabaları tarafından 'ölürse sende öldün' tehditi alan, hastanın öldüğünü söyleyincede sille tokat dayak yiyen veya kendisinden para sızdırmak için dava üstüne dava yiyen mağdur insanlar. para kazanmaya başladıkları 40 lı yaşlara kadar ayda 10-15 nöbet arası tutan ve bu nöbetleri sabah polikliniklerle birleştirmek zorunda kalan insanlar.üstelik tüm dünyada 12 saatlik olan nöbeti 36 saat tuttuğunu bile bile.

hastaneye gelen durumu olmayan hastaya, represantı çağırarak yalvar yakar ilaç dilenen insanlar. insanların cehaletleri ile savaşan insanlar. bir ilaç firmasına müdür ünvanıyla işe girse, veya yurtdışına çıkıp orada doktorluk yapsa,türkiye' de kazanacağının kat ve kat fazlasını kazanacağını bile bile, genede türkiye' de kalmayı ve türk insanına hizmet etmeyi ideal belleyen azimli insanlar. devletin attığı kazıklardan dolayı, döner sermayelerini alamayan, doktor olduğu halde evinde geçim sıkıntısı çeken insanlar.

beş parmağım beşi bir değil ne yazık ki, bu meslek gurubundada, her meslek gurubunda olduğu gibi kibirli, çıkarcı ve kişisel egoları veya çıkarları için ettiği hipokrat yeminini bozan insanlar çıkabiliyor, onları da freud' a havale ediyoruz.
lost' ta jack izlenildikçe karizmalarını hızla yitiren emektar kimseler. *
hakkettikleri değeri göremeyen insanlardır.*
ağızlarıyla kuş tutsa yine de herkese yaranamayacak olanlardır, ne demişler kurtulursa allahtan olurse doktordan.
otuz yedi adet jack shephard sümsüğüne bedeldirler.
her gün onlarca hasta! insanla uğraşırlar, dertlerine deva bulmaya çalışırlar fakat yine de hak ettikleri değeri bulamazlar.. sonsuz saygı görmeleri ve hak ettikleri muameleyi her daim görmeleri dileğiyle... * *
sizi hastaneden hastaneye yollayan, komut vermekte üstlerine olmayan kişiler. ama birbirlerini arayıp sormazlar, "doktor orada yokmuş efendim sizi şuraya yönlendirelim" demezler. direk dedikleri hastaneye gidersiniz ve onlar da "bizde yok bu ünite" diyip başka yere postalarlar.

ellerine düşmekten nefret ederim, işim düşmesin isterim. iyileri de vardır tabi ama hep kötüye denk gelmekte benim salaklğımdır herhalde.
mumla arasan bulunamaz cinstendirler. eğer devlet hastanesinin doktorlarıysa hastalara köpek gibi davranırlar. "boynum ağrıyor" dersin kan tahlili falan yaparlar, oradan oraya yollarlar, sağlam olan adamı bile öldürürler.* bir de hepsi mi çirkin olur arkadaş! hasta olduğuma mı yanayım? oradan oraya koşturduğuma mı yanayım? yoksa gargamel suratlı heriflerle muhatap olduğuma mı yanayım bilemedim.

(bkz: sana doktor olamazsın demedim adam olamazsın dedim)
(bkz: bıçak parası benim hakkım diyen doktor)
Türkiyede o kadar çok hasta varki, türkiyede en gelişmiş meslek olması yüksektir.
fıtık şüphesiyle gidildiğinde apandistle ilgili şikayet yokken ve kontrol yapmadan "apandistini alabiliriz istersen" diyebilenleri de mevcuttur devlet hastanelerinde. sıcaktan mı çalışma şartlarından mı bilinmez bazen kayışı koparabiliyorlar.
masa başında oturup her gelen hastaya kontrolsüz bir şekilde ilaç yazmayı hatta bu ilaçları neden yazdıklarını açıklama gereği duymadan hastayla dalga geçer gibi reçeteyi gözümüze sokup sonra sağlık sistemindeki değişmeler maaşlarını etkileyince meydanlara dökülen insanlardır.iyisi vardır elbet herkes aynı değil fakat iyileri nerde? özel hastanelerde mi? biz doktora ağrı kesiciyi daha ucuza almak için gitmiyoruz bu ağrının nedenini öğrenip tedavi görmek için gidiyoruz. herkesin evinde ağrı kesici var herkesin bildiği kocakarı ilaçları var fakat kimsenin evinde röntgen odası,tahlil merkezi yok. bu ihmalkarlıklarını da hasta çokluğundan şikayet ederek kapamaya çalışmaları da gerçekten korkunç.
anatomi kadavra labini lağım suları basarken eğitim aşkıyla yanıp tutuşan hekim adaylarının okulu bitirmiş halidir.
ataürk'ün emanet edilmek istediği doktorlardır.
ama keşke hepsi doktorlar dizisindeki doktorlar gibi olsaymış.
6 sene tıp egitimi gören, bu seneler içinde okul hastanelerinde amele gibi çalıştırılan ve bitince de rastgele sağa sola atanan 5kuruş değeri olmayan son dönemlerde de acımasızca nedensiz bahanelerle öldürülen hekimlerdir.
insanların bölüm başı 40 50 bin alan oyuncudan daha az değer verdikleri hatta küfrettikleri doktorlardır. sen git beren saat i haluk bilginer i delicesine savun, iş doktora gelince çok para alıyorlar cart curt. tamam aralarında çıbanlar olabilir. ama sonuçta doktorlar yani. hayatını kurtarıyorlar bre gargameller. asıl doktorlara hayran sayfaları, fun club vs. açılması gerekir melo ya, elmander e yobo ya, kıvanç tatlıtuğ a değil.
aldıkları şuncazcık maaşa ömürlerini veren, gece gündüz demeden çalışan, üstüne üstük bide insanlardan (hayatlarını kurtardıkları) saygı görmeyen devlet kahramanları.

dipnot: kuzenim doktor. ayni evde yaşıyoruz. ben onun yaşadıklarını yaşasam yemişim mesleği, yemişimim insanların hayatlarını der, istifayı basar, bir ilaç şirketinde masa başı işi yapardım. günde yüzlerce hasta bakıyorlar, geceleri nöbet tutup ertesi gün uyumadan yine 100 hasta bakıyorlar bide üstüne insanlar onların döner sermayeden kazandıklarına göz dikiyor. neymiş? haksız kazançmış. hanginizde var bu dirayet olm hasta etmeyin adamı!
içlerinde çok iyi olanları olduğu gibi ciğeri beş para etmeyenleri de mevcuttur. arkadaş altı üstü benden 2 sene fazla okudun. senin gibi binlercesi olduğunu unutmuş gibi karşı ki dağları ben yarattım edasıyla laf söylemeler, insanları aşağılamalar. tamam yaptığın iş saygı duyulması gereken bir iş lakin ne kadar saygılı olursan o kadar saygı görürsün. hem işin o senin eşek gibi yapacaksın. bi de böyle azarlıyorlar ya karşısındakinin ne olduğunu bilmeden. Allah ellerine de düşürmesin yokluklarını da göstermesin.
edit: işini hakkıyla yapanları tenzih ediyorum.
ali ismail korkmazın ölüne sebep olanlar içindedirler. her zaman soyledim yine soyluyorum bizim doktorlarin oncelikleri hep paradır insan sağlığı degildir.
ben yuz felci oldugumda gece ozel bir hastanenin aciline gittim.konusamiyorum agzim gozum yamulmus doktor agri kesici verdi yarin gel dedi. ben mr falan istedim yarin gunduz cekelim dedi. meger acilde cekilen mr'dan para alinmiyomus o yuzden beni gunduz tekrar cagirmiş.
gozunuz doysun hipokrat yeminine sıçtıklarım.
türk doktorlarının ne kadar hipokrat yemini etselerde çoğu vicdansız oluyorlar . evet belki kötülüyorum ama szide görseniz içiniz acır aldıkları para sonucu insanları üstten görmeye başlıyorlar .Bu beni çok rahatsız ediyor çoğu insan yoğun bakımda bakımsızlıktan ölüyor çünkü doktorlar gerektiğinde gerektiği yerde bulunmuyor .
(bkz: her doktor için söylemiyorum)
Teshis koyamayan tipler ulan sizin yerinize robot konsa daha cok verim alinir.
Ozellikle genc doktorlar!!! hepinizin degil ama % 90 'inizin aq... hasta olmaya korkuyorum. babanin hayrina furmuyordun orda. Aldiginiz paranin hakkini verin... cins cins hareketler falan ... sikikler...