bugün

Duruyorlar ama kullanmıyorum. içim ölü benim.
Benim 2 yıl önce yaptığımdır.
instagram, Facebook, linkedln vs hepsini kapattım.
Önemli bir proje üzerinde çalışıyorum. Tek sosyal medya hesabım burası.
Uludağ sözlük ailem gibi oldu. Reelde kimselere anlatamayacağım şeyleri burada rahatça paylaşıyorum.
instagram'da olduğu gibi maskeli hayatlar yok burada.
Herkes doğal. Yüzünü bile görmeden kanımın ısındığı insanlar var.
Ölmeden önce her şeyi kapatıp, bitirip ardında iz bırakmak istemiyor da olabilirdir.
tatile çıkıp zihni rahatlatma sürecinde düşünülebilecek aktivite.
kendini silmek istiyordur ancak hata yapıyordur.
Sosyal medyadan bezmiş kişilerin çoğunlukla yaptıkları aktivitelerdir.
Arada bir yapılınca ciddi ciddi rahatlatan eylem. 1 aydır kapalı. Geçen bir can sıkıntısından geri açayım dedim hemen kapattım.
Elden gelse whatsapp’a bile yapılacak eylem. iş olmasa dakika düşünmezdim.

Şu ekrana bakma sürenizin istatistiğini net bir saate düşürür.
birkaç yıldır uyguladığım eylem, zaten bir facebook ve instagram hesabım var, hesaplarım kapalı değil ama açıp bakmıyorum bile yıllardır...

sosyal medya, her hokkabazın kolayca yapabildiği ama inanılmaz bir şekilde insanların çoğunu hala etkileyebilen bir ilüzyon numarasından başka birşey değil.

- hayatında toplasan 10 arkadaşı olmayan insanların binlerce arkadaşı olur.
- çekilen fotolar ameliyathane hepalarından geçirilircesine filtrelenir, photoshoplanır ve facebook, instagram vs. meşrebine göre herhangi bir panayırda yada herbirinde teker teker beğenilere sunulur
- hayatında eline kitap almamış insanlar bir elinde mocha, bir elinde dönemin popüler kitabı ile starbucksta fotoğraf çekinip bu resimleri aynı panayırda halka arz ederek aslında ne kadar kültürlü olduklarını gösterir, ayda yılda 1 spor yapan kişiler, spor salonuna gider gitmez kısa bir ağırlık kaldırma videosu çekinip bu videoyu halka arz ederek aslında ne kadar sportif kişiler olduklarını gösterir. kısacası insanların hayatında eksik gördüğü ne varsa sosyal medya ile bunu makyajlayarak kitlelere kendini o şekilde sunar, o şekilde satar.
- evlilikler, nişanlar, tatiller, arkadaşlarla içmelere gitmeler, konserler... herkes, her daim mutludur. hayata dair hiçbir kaygı güdülmeksizin herkes pişmiş kelle gibi sırıtır....
- dünya prensimizin yada prensesimizin etrafında dönüyormuşcasına her yapılan bok paylaşılır, sanki insanların çok da umrundaymış gibi...

daha şu abuk subuk "fenomen" mevzularına, prim için karakter satma mevzularına girmiyorum bile. "sosyal medya aptallıktır, günümüz insanının hayatında oluşan en büyük kara deliktir." sadece belli bir süre kapayıp farkı görün, etrafınıza bir bakın. ailenizle vakit geçirin, hani anneniz babanız var ya, sosyal medyada takip etmekten utandığınız, onlarla işte. birazcık kendinize saygınız olsun, kendiniz gibi olun, o panayırda size dayatılan hayatları kovalamaktan vazgeçin...
Acayip rahatlatır. Evet.
Şu sıralar yaptığım en doğru eylemdir. Sadece whatsapp ve youtube kaldı.. Vakit bu kadar hızlı akarken kendime yaptığım bu ağır eziyeti fark etmek geç oldu ama güç olmadı sözlük..

Kendimizi çok az maliyetle donatabileceğimiz bir zaman dilimindeyiz diyor serdar kuzuloğlu.. Çok doğru.. Sorarım o halde zamana dair bu savurganlığımız niye..

(bkz: boşa zaman harcamak)
(bkz: ömür)
bir gün yapacağım eylem.
Doğru karar hesaplarım var ama uygulamalari tlfonumda mevcut değil, amacin dışında kullanıldığını düşünüyorum, çok gereksiz , herkesin bmm nerede kiminle olduğumu neler yaptigimi bilmesi gerekmiyor, bende herkesin neler yaptığı ile ilgili bisiler bilmek istemiyorum ayrica , esimin yada çocuklarımı fotolarini koyarak deşifre ediyormus düşüncesi oluşturuyor bende sana ne esimden yada kizimdan, hiç tanımadığım bir insan kişisinin bunları bilmeye hakki yok ,fotolara bakip güzel karısı varmis yada kızı varmış vs vs şeylere meal vermeye heleki hiç gerek yok, gereksiz cok, karakteri oturmamış evli kadın ve erkeklerin , kullanim alani gibi geliyor artik kim kiminle belli değil , of çok daraldim.
Kafa rahatlıgıdır.
Bir gün çıkamayacağımı bildiğim bir kuyuya düştüğümde gerçekleşecek olaydır , tabi buna belki telefon kullanmamak bile dahil olabilir.
kendini dünyadan soyutlamak veya saçmalıklardan soyutlamak olabilir.

(bkz: instagram)
tekrar yapmayı düşünüyorum. şu comics vs hesapları takip etmesem anında yapıcamda. çok ilgimi çekiyor.
Hergün kıllı amcalarımızdan penis fotoğrafları aldıktan sonra yapmaya karar verdiğim şey. Rüyalarıma girmeye başlamıştı artık tüm herşeyi kapattım şuan daha iyiyim.
son 1 senede belki 100 sefer düşünüp cesaret edip yapamadığım eylemdir.
kendimi biliyom, 3-5 gün sonra sıkılıp yenisini açıcam...işin yoksa arkadaşları tekrar ekle bilmem ne....çok uzun iş *
Kitaplara sarılmakla sonlanan bir inziva olabilir.
Kafa rahatlatır vakit kazandırır tavsiye edilir.
illegalitenin gereksimi olan eylemdir.
kesin kıskanç birisi ile evlenmiş yada evlenme arefesindedir.
brad pitt'in the big short filminde oynadığı tiplemeyi akla getirir.
(bkz: orta çağ avrupası)
(bkz: skolastik düşünce)
(bkz: inziva)