bugün

Çok isteyipte yapamadığımdır.
her açıdan sıkıntılı sosyal medya.
özel hayat kavramı zedelendi.
Dış ülkelerin istihbarat için silahı haline geldi.
düşünce suçu fazlalaştı.
klavyesini alan asker, siyasetçi, mücahit vs. Kesilmeye başladı.
Eğer bu sözlük sayılmıyor ise:
Facebook yok
Twitter yok
instagram yok
Yonja badoo yok
Gplus yok

Evlenmek isteyen kadin yazarlar güvercin ayağına teklif bağlayıp yollasın...
En kısa zamanda yapacağım eylemdir.
uzun zamandır yapmak istediğimdir. bir bağımlılığa dönüştü çünkü benim için sosyal medya. o ne paylaşmış, bu nereye gitmiş diyerek stalkerlık peşinde boş boş koşarak çürüdü gençliğim. kapatırsam her şeyden kopucam benden habersiz bir dünya olay dönecek gibi hissediyorum. beni günlük hayatta olumsuz etkilediğinin farkındayım, vaktimi daha faydalı ve hatta daha çok zevk alacağım şeylerle geçirebilirim. umarım bir gün cesaret gelecek ve hepsini kapatacağım. inancım tam!
kendi isteğinle yapılması gerekendir. başkası istedi diye değil. *
Burasi, eksi ve twitter haric yaptigimdir. Geriye ne kaliyo bilemedim. Evet facebook'u kapattim.
big data'Nın çok üzüleceği hareket. Akıllı telefon ve bilgisayar kullandıkça her şey devam eder, sen bitti san.
En iyisidir bazen. Ama gel gör ki iletişim okuyan birisine başta hocaları olmak üzere herkes tü kaka iş yapıyor gözüyle bakar. Dersleri,notları orada paylaşırlar. inadına açtırıyorlar.
bak bu son. yarın bırakıyorum bu mereti....den daha büyük bir yalandır.
Doğru bir gazla yaptığım eylemdir. 4 ayı geçti böyle daha iyiyim.
olmasa olmaz olsa hiç olmaz , can sıkıntısı hiç birinini yararını görmedim daha çok zararı oldu geçmişteki ilişkilerimi yıprattı iyide oldu amaan.
Su aralar yapmak istedigim olay.
fazla muhabbet tez ayrılık getirir atasözünün günümüzde ki enstürmanlara uyarlanmış halidir. ben facebook'umla twitter'imla çok mutluyum.
ilginç bir deneyim.

Bağımlı yaşadığım söylenemez ama sözlük dahil tüm her şeyi kapatıp gideceğim bir gün olacak.

Zamanı var.
Bir yandan Öze dönüşün, gerçeği bulmanın, ferahlamanın, rahatlamanın göstergesidir.

Diğer yandan bu saatten sonra çok zordur.

Ben kapatmam mesela.
iletişim kurmak istediğiniz kişilere zaten ulaşıyorsunuz. geri kalan kısmının sadece vakit kaybı olduğunu fark ettiğim andan itibaren eski sözlük hesabım da dahil olmak üzere bütün sosyal medya hesaplarımı, açtığım bu hesabın da mesaj alımını kapatarak katıldığım gruptur.
baskıcı manita bulduğunu gösterir.
hareketin kralıdır. kafan rahat eder.
uzun zamandır kafamı dinlemene sebep olan son zamanlarda yaptığım en iyi şeydir.
Cok guzel bisey sosyal medyadan kurtulmak lazim kafan rahat olur ilgi manyagi olanlar hesap aciyor zaten. binlerce kisi takip etsin istiyor gercekte iki uc arkadasi yokken. Eskiden anne babalar cocugunu eve koymaya calisirdi simdi bilgisayari kapat odandan cik git bi hava al diyolar.
bir hafta önce gerçekleştirdiğim eylem. facebook, twitter, instagram, swarm, snapchat ne varsa kapadım. inanın dünya varmış. daha çok okuyorum, daha çok arkadaşlarımla bir araya geliyorum. tavsiye ederim.
(#30833180)
Yapmayı düşündüğüm fakat elimin bir türlü gitmediği eylem.
Bir sürü hesap , gereksiz insanlar...
Yapsam daha iyi olacak , daha iyi daha özgür hissetcem biliyorum.
Hepsini aynı anda kapatmaktansa birer birer düşürmek daha kolay olur belki.
Güzel olur kapatın hepsini az yalnız kalın hayatınıza bakın ulan.
an itibariyle twitterımı da kapatmamla yapmış olduğum hareket. kimseden haberdar olmamak kadar güzel başka bir şey yok. arada deneyin dediğimi anlayacaksınız. sözlükten de ayağı ufaktan çekmek lazım. çok verimli bir dönem yaşıyorsunuz. bundan size ne değil mi. bunun sizin sikinizde olmaması da zaten benim sikimde değil.