bugün

(#1192186) "nasil yani?" diye koskocaman bir afallamaya sebep olan yazar.
nihalatsız.org'un bağrından kopmuş gelmiş yazar. kendisine ne diyeceğimi gayet iyi biliyorsunuz ya, buradan söyleyince "hakaret" derler. bende kalsın.

(#1225943)
fazla söze gerek kalmadan (#1225943)
mükemmel siyasi açılımları(!), engin bilgisi(!) ve bakış açısıyla(!) beni aydınlatmış yazar.
(#1225943) bu nasıl kimsenin aklına gelmedi bunca zamandır?!?!?!
(bkz: üçüncü nesil çaylak)
(bkz: partysan 2008)
Tremulous adlı oyunda aliens tarafında, evrim puanlarıyla evrim geçirilip olunabilinecek en güçlü yaratık. http://www.tremulous.net/
overkill yorumu orijinalini solda sıfır bırakan judas priest eseri.
zalim anlamına gelir.
nakaratta uzatılarak söylenen "taaayrıınt" kısmını "zaaaliim" şeklinde hayal edince bir an judastan da, priestten de tiksinmeye sebep olan leziz şarkı.
hikayesi baya baya beşar esad'dan esinlenmiş dizi. ilk bölümü süper. bazı sahneleri istanbul'da çekilmiş. islam ülkelerindeki genel problem olan fakirlik, insan hayatının ucuzluğu ve güce tapma eğilimleri iyi yansıtılmış.
görsel
Çok güzel bir dizi izleyen bir mesaj atsın.
ilginç bir konuya sahip olan güzel dizi. beğenerek ve ilgiyle takip ediyoruz.
boka sarması kuvvetle muhtemel dizi. konuya uzaktan bakınca "ohooo bundan neler neler çıkar" şeklinde düşündürtse de aslında çok dar bir çalışma alanı var. ayrıca;

--spoiler--

jamal sen ne kişiliksiz sikik bir diktatörsün la? adam hep bir karar veriyor, birden yandan bir yerden fırlayan kardeşi iptal ettiriyor.

--spoiler--
yahudi yapımcıların tipik müslüman yöneticiyi kötü gösterme dizilerinden. dizi tel aviv'de çekiliyor.
castingi acayip gelin kaynanayı oynayanlar arasında 1 yaş fark var. leyla ve nusret'i oynayanlardan biri 1981'li biri de 82'li.
bassam ın eşinin türkçe soru sorarak akıl karıştırdığı dizi. *
bölüm 8- 10:16
-did you waiting a call?
+yeah.
-kimden?
israil'deki kargaşadan dolayı istanbul'da çekimleri yapılan dizi.
bu yazın en underrated dizisi.
--spoiler--
Ah barry yakalandı çocukları ve karısı ülkede mahsur kaldı
--spoiler--
konusu ve oyunculukları ile ilgimi çekmiş 2014 FX yapımı güzel bir dizi... ufak tefek göz tırmalayıcı sahneleri dışında diktatörlük ile demir yumrukla yönetilen bir ülkenin iç işlerini diktanın ne kadar acımasız veya zalim olabileceğini net olmasa yakın bir gerçeklikte görmenizi sağlıyor... ben tuttum bu diziyi, ayrıca yakın tarihte yaşanan arap baharının gerçek dikta ismleri de ara sıra örnekleme amaçlı dizide yer alıyor. diktatör yönetim ve diktaya baş kaldıran halk ilginizi çekiyorsa tavsiye ederim...
Çekimleri süleymaniye çevresinde geçiyor zira süleymaniye mükemmel bir yer. Pislik mi? in abi unkapanı'na doğru. Daha sakin ve ihtişamlı bir yer arıyorsanız cami ve çevresi. Manzara? caminin arka bahçesinden boğaz, üsküdar ve beyoğlu gözüküyor.
birinci bölümünü izlediğimde beni mastürbasyon zevki seviyesine ulaştırmış dizi. ilgiyle takip edeceğimi düşünüyorum. umarım ilerki bölümlerde sıçmazlar.
çok güzel bir dizi.

şimdi bassam ve cemal i kıyaslayacağım bakın kim daha haklı. kıyaslamayı çocukları üzeriden yapacağım yani ahmed ve sammy.

sammy amerikada doğup büyümüş, amerikan eğitimi almış. ahmed abuddin de kralın torunu olarak büyümüş.

ahmedin en büyük zevki arada diskoya gidip kralcılık oynamak fakat sammy nin en büyük zevki gay story, erkek sevicilik, kendi cinsinden insanlarla birlikte olup midesi bulanmayan bir şımarık.

ahmed ailesine değer veren ve onların iyiliğini düşünen bir çocuk, ülkesinde karışıklardan rahatsız fakat elinden birşey gelmez bazen kaçmayı düşünür. sammy ise kendisine büyük bir para miras kaldığını öğrenince o parayı kendi kız kardeşinden, annesinden bile sakınan bir cimri.

kısacası sammy amerikan emperyalizminin bütün kötü özelliklerini üzerinde barındıran bir pislik. ahmed ortadoğunun çocuğu bizden biri.

zaten bassam gelir gelmez abisine darbe yapmaya çalışması nasıl bir zihniyet sahibi olduklarının en açık göstergesi.
ilk sezonu ortalama bir seviyede geçerken ikinci sezonu ile adeta şahlanmış olan bomba gibi devam eden dizi. henüz sezon finali yapmadı. 11. bölümü yayınlandı 12. bölüm sezon finali olacak.

--spoiler--
konuya gelirsek; hayali bir ortadoğu diktatör ülkesinde günümüz olaylarını farklı isimler kullanarak anlatmakta.
kontrolünü kaybeden bir diktatör, yıllarca batıda eğitim görüp ülkesine döndüğünde kardeşinin hatalarını düzeltip ülkeyi kurtarmaya çalışan bir doktor, halk ayaklanmasının lideri ve tabii ki işid.

dizi ile ilgili tek sıkıntı, çok zor durumlardan çok tesadüfi olaylarla kurtuluyorlar ve bu da inandırıcılığı biraz sarsıyor ama bu duruma devede kulak diyebiliriz.
--spoiler--

özetle;

ilk sezonu, izlediğim diziler arasında 15. sırada yer alırken 2.sezon itibarı ile 4ü 5i zorlar.