bugün

2004-2006 model arası sedan olanları çok güzel.
muadillerine göre sağlam, kaliteli. hatta 2007'den itibaren değişen kasadan daha kaliteli.

bozulma ihtimali zayıf, elde kalmaz, çabuk satılır.

ama 23-25 yaş aralığında birine nasıl gider onu bilmiyorum.
buna 45-50 bin lira vermek yerine 35-40 verip vw bora, megane 2 sedan almak daha mı mantıklı.

görsel
görsel

edit: yorumlar için teşekkürler.
evet bir “hayatımda asla sorun istemiyorum” arabasıdır, doğru.
ikinci el araba yoktur. paranız kadar toyota vardır.
95 ya da 96 modeliydi tam hatırlamıyorum, kaza yaptığım araç.

Hidrolik direksiyonun gözünü seveyim.
Satış kolaylığı :

Megane toyota
Vw bora

Yedek parça ucuzluğu:

Megane
Toyota
Vw bora

Görüntü:

Vw bora
Megane Toyota

Güvenlik:

Toyota Vw bora
Megane

Benim kıyaslamam bu şekilde. Ama uzman falan değilim. Vw boram vardı önceden.
Tam bir “hayatımda asla sorun istemiyorum” arabasıdır.

Bunların sahipleri kitapçığına kadar saklarlar. Öyle bağlılar arabalarına.
Hiç arıza vermeyen yola sağlam basan buna rağmen hiç bir numarası da olmayan,düz otomobildir.
(bkz: araba)
bugün ilana koyup en iyi aynı gün en kötü ertesi gün elinizden çıkarabileceğiniz, seçimi halinde isabet olunacak araç.
Arada ufak tefek sorunlarınız olsa da kullanmanızda sakınca olmayan araba.
toyota piyasadaki çoğu arabadan iyidir. volvo ve wolkswagenin bazı serileri hariç.
Yeni modelleri çok cezbediyor ama gel gör ki fiyat konusunda acayip cep yakıyor. Kıytırık palio nun 50 bin olduğu bu coğrafyada bize sürdürmezler abi bunları.
2019 modelinin gaz ayarına alışamadığım araçtır.
Oldukça konforlu ancak ayara alışamadığım için ilk kalkış roket gibi oluyor.
Corollayla roket gibi kalkanları gösteren efsane araba.

(bkz: Koltuğa yapıştıran 1 4 motor)
görsel
Avensisin alt segmentidir, gönül isterdi ki corolla değil avensis nam salsaydi ülkemizde..
C segmentin en sorunsuz, fiyat performans arabasıdır. Görünüşü sert ve heybetlidir. Sanayi ustalarının baş düşmanıdır.
99 modeli vardı bizde. 2016 yılında sattık. araba kullanmayı bu şeyde öğrendim. bu araba değil aga. tank. bozana helal olsun.
dünyanın en çok satan arabası. bu sıfatı da hiç kaybetmedi. ama ne hikmetse şu ülkede opel'e renault'a binen adamlar saçmasapan tespitler yaparak bu arabaya laf ediyor. arabayı dünya beğenmiş şu heriflere beğendiremiyorsun.

ilk arabam fransız arabasıydı, o zamanlar da corolla'yı över, eleştirilerden hazzetmezdim ve gidip bunu da aldım. gayet de memnunum, hiçbir arızası derdi olmadı, uzun yıllar da kullanacağız inşallah.

tipsiz deniyor da, 11.nesil (2013-19) kasa gayet iyiydi, zaten makam arabası olarak karşılaşıp etkilenmiştim. yeni kasada biraz daha sportif görünüm deneyip arabanın ağır duruşunu bozmuşlar. spor-klasik havası iyiydi.

öndeki ve arkadaki krom çıtaların, farların yukarıya doğru kıvrımlı görüntüsü, çekik gözlü bir insanı veya kartal-şahin gibi yırtıcı hayvanları canlandırıyor. bence yakışıklı araba.
Şu anda Türkiye'de sadece 1.5 motor seçeneği var ve stoktaki tüm arabalar için Bahar kampanyası yapmışlar. Düz vitesi 182 bin liradan, otomatik multidrive olanı da 190 bin liradan başlıyor.

Otomatik olanı almak gibi bir niyetim var. Toyota otomatik şanzımanlı kullanan ya da arabayı bilen yazarlar yeşillerse çok mutlu olurum.

Dipnot: 3 yıldan fazladır 2015 auris 1.33 kullanıyorum. Arabaya periyodik bakımlar haricinde sadece 70 lira harcadım. Tık demedi. Hala taş gibi. 70 liraya da internetten far alıp kendim taktım. Manuel olanı sapasağlam. Otomatik olanı hakkında bilgi veren olursa sevinirim.
bana sanayinin yolunu unutturan araçtır. (2003 yılında karşıdan karşıya geçerken toyota corolla çarptı hafızamı kaybettim)
(bkz: opel corsa bende korum)
Eskiden pek sevmezdim.
Ne kadar kaliteli ama tutulmayan veyahut görüntüsü gerçekten güzel olup Sorunsuz olmayan modeller var, onları severdim.

Ama büyüdükçe, para kazanmaya başladıkça bana Corolla daha tatlı gelmeye başladı.
Sorunsuzluk, ömürlük. Bir araba daha ne vaat etsin? Ortalama bir konfor ve güvenlik de var. Mis gibi.

Yok tutulmayan japonlarmış, tutulmayan italyanlarmış..
Corolla, Ford focus, Renault Megane.. mis.

Tutulmayan araba başa bela almaktır.
güzel arabadır, yağını suyunu ihmal etmediğin sürece sorunsuzca yıllarca binilir. bence segmentindeki golften vesaire iyi bir arabadır.
Benzinli otomatik 2021 model için;
Araç fiyatı : 125.937,85 TL
Ötv Tutarı : 62.968,93 TL
KDV Tutarı : 34.003,00 TL
Toplam : 222.910,00 TL
Bu aracı sıfırdan üreten, satan kadar para kazanabiliyor mu acaba?
Bugün itibari ile en boş otomatik paketi ile 230 bin tl fiyatı olan araçtır.
Martın ilk haftası 191500 liraya inci beyazını aldım. 12 martta teslim ettiler. Şu anda 1330 km'ye geldi. Fiyat 229550 olmuş. Daha dün 220700 liraydı.
2001-2003 model arası olan kasası için;
görsel
görsel
görsel
görsel