bugün

halkımızın ezilenin yanında olma içgüdüsü ile aslında bilmeyerek de olsa yaptığı eylem.
olması gerekenin tersine güçsüz tarafın tom olduğunu düşünüp veya böyle düşündürülüp jerry'ye kin beslemeye kadar vardırılabilecek izlek psikolojisidir. bu izleklerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. ben bugüne kadar jerry'yi tutanı görmedim, o kadar çok yani.
tom u tutan büyüyünce delikanlı adam olur, jerry i tutan * it olur, kopuk olur.
(bkz: iste bunu seviyorum)*
bütün çocukluğum boyunca yaptığım eylem. insan bir defa olsada yimeyemez mi ya! tom un salaklığı yüzünden kafayı yedim kardeşim. insanı bu yaştan sonra üniversitede animasyon bölümüne başlatıp tom un jerry i yediği bölümü yapmak için üniversite okutacaklar.
(bkz: kedidir kedi)
(bkz: fare ulan fare)
ben küçükkken tom'u tutuyodum saçmalığına inanmıyorum ben. o yaşlardaki o küçücük aklınızla, siz, kendisini yemek isteyen ve kendinden daha güçlü ve çok daha büyük bir kediyi her seferinde alt eden ve defalarca aptal durumuna sokan bir fareyi mi desteklersiniz yoksa o fareyi yakalayamayan aptal kediyi mi?

kimse kandırmasın kimseyi herkes jerry'i tuttu, tom'la dalga geçti. ve bu hep böyle sürüp gidecek.
çizgi film severliğin getirisidir. ama elmir j. saftirik ile bugs bunny kavgasında kimse elmir ı savunmaz. hepimiz bugs bunnyiz.*
scooby doo lar yogiler ve kötüler in yarıştıgı bır cumartesi sabahları* klasigi vardı 90 lı yıllarda . bu klasıkte kötüleri tutmakla eşdeğer aktivitedir. buyuk kardeşler scoobyleri tutardı kucuk kardeşlerse mecburen yogileri tutardı. *
Tomu her zaman daha sempatik bulmus ve sevmisimdir. Cunku hayvan kendini gorevine adamis ve yapmasi gereken ise bas koymustur. Jerry serefsizini yakalamak icin M.I.T. Prof.larinin bile aklina gelmeyecek yontemler gelistirse de. Hiper zeki ve hiper serefsiz Jerry tarafindan butun cabalari bosa cikarilmaktadir. Senaristler bu gorev adamini yerden yere vurmaktan ne zevk alir anlayamamaktayimdir. Onlarin bu davranisi cocuklari gorevlerini yapmaktan sogutmakta ve: "Yaw s.ktr et Tom o kadar cabaliyo da noluyo? 433 bolumdur yakalayamadi iste" diye dusunmelerine sebep olmaktadir.
cocuklugumun en büyük hayallerinden biridir Tom'un Jerry'yi yakalayıp bir güzel yemesi. Ben zaten Scooby Do, Yogi Çetesi ve Kötülerin katıldığı yarışmada da kötüleri desteklerdim. Kötü Baron kikirdeyen köpeği ile bir numaralı adamımdı benim. Durmadan biipleyen Road Runner'ın karşısındaki coyotenin dahiyane fikirlerinin hiçbir zaman işe yaramaması da ayrıca kanıma dokunan olaylardandı.
Aynı şekilde Tweety'nin Silvester karşısındaki ezici üstünlüğü de rahatsız ediciydi.
baştan kaybetmektir. *
olması gerekendir. çünkü tomun doğası budur. *
tweety'e karşı sylvester'ı destelemek kadar olağandır.

(bkz: hepimiz tom uz)
(bkz: kahrolsun jerry)
bunun nedeni tom'un da bizim gibi duygusal olmasıdır, kedi değil sanki türk mubarek. dikkat edilince görülecektir ki tom sakinken hiç falso vermez, jerry'nin bi güzel azına sıçar. ne zaman bi aksilik olur ve bundan ötürü tom'un canı yanar, işte o an kendine hakim olamaz, sinirlenmeye başlar ve akabinde jerry bunun ayağına, eline, her bi yerine verir, tom sezonu kapatır...
efendim şimdi bir kedi doğası gereği, yaşamına devam etmek dnasını gelecek nesillerine aktarmak için yemek yiyecektir. biz nasıl tavuk, kuzu, koç yiyorsak ta onun için fare yemek öyledir, doğaldır. ha bana gitsin ot yesin diyecek varsa gitsin ot yesin. neyse bu doğal ortamda doğal olarak fare denen hayvan de kendini sakınacaktır. amma velakiiin lanet olsun böyle fareye lan! yapmadığın kalmadı kediye be, çocukluğumu bitirdin psikolojimi bozdun hayvan herif! sakin olmak gerekirse, road runnerın Coyote a yaptıkları, speedy gonzalesin ipnelikleri, jerrynin dünyanın en hayvan hayvan olması lavuk senaristlere nefretimi perçinleyen hareketlerdir. forever tom forever coyotedir. kolpa senaristlere, size laflar hazirladim ama degmezsiniz bunu bilindir.
(bkz: yalnız değilsin tom)
tom'u destekleyen kişi sosyalist kişidir efendim; ezilenin, işçinin yanındadır. evdeki fareleri uzaklaştırmakla yükümlü tom'un, kapitalist fare jerry karşında ezilmesini istemeyen bünyelerin feryadıdır.

(bkz: çizgi filme siyaset karıştırmak)
(bkz: surekli mazlumdan yana olma icdurtusu)

tabi ki coyote ve sylvester'i tutmak kadar dogal olan olay. zaten jerry'nin sevimli bir yani var midir?
road runnerde çakalı desteklemek kadar hazin değildir. neticede tom yeri geliyor jerry'nin ümüğüne çöküyor. fakat road runner'in çok kesin çizgileri var. çakal hiçbir zaman o şerefsiz, dürzü yaratığı kollarının arasında hissedememiştir. çok içerledim ama öyle böyle değil.
şükrü saraçoğlu stadında galatasarayı desteklemek gibidir.
jerry'nin narsist olmasından ötürü ortaya çıkan desteklemedir. *
Yanlış ata oynamaktır ama bütün cocukluğum, ilk gençlik yıllarım ve hali hazırda yaptığım şeydir. Tom görev adamıdır, Jeryy sahsi oynamaktadır. O sümsük fareyi her yakaladiğında işte şimdi bu sefer yiyecek derken boş kaleye kaçan gol misali son saniyede Jeryy nin sıvışmasıdır.
(bkz: tazmanya canavarı sendromu)
tek besin kaynağı jerry gibi davranan tom un yıllardır süren açlığına üzülen insanın yapacağı eylemdir.
doğanın kanunu. (bkz: ekolojik denge)