bugün

adını doğru mu yazdım bilmiyorum ama rammsteinin solistidir bu karizmatik, etkileyici adam.
gerçi kendisinin çok piç hareketleri falan da vardır ama sesi yeter.
yeter.
yeter.
Sağlam sesli rammstein vokalisti.Zamanın milli yüzücüsü.Manş denizini geçen ilk alman yüzücüsüdür kendisi.
Ateşle oynamayı çok sever.Sahne şovlarının ayrılmaz bir parçası haline getirmiştir ateşi.Eylül 96 daki berlin konserinde sahnede yangın çıkmış ve sehircilerden bir kısmı yaralanmıştır.O kazadan sonra bu işi öğrenmek için eğitim almış ve pyrotechnician olmuştur.
kızını dövmeyen dizini döver atasözüne uygun bir headbang tarzınıda yaratmış şahane insan.
alman rammstein grubunun vokalidir, mızıka, davul ve gitarda çalabilmektedir kendileri leipzig doğumlu olmasına karşın doğu almanyanın küçük bir kasabası olan schwerin`de büyümüştür, şair bir babanın ve yazar bir annenin ilk çocuklarıdır kendisnden altı yaş küçük bir kardeşi vardır.

anne ve babası till henüz 12 yaşındayken boşanmıştır till 15 yaşındayken çok iyi bir yüzücü olmuş ve avrupa küçükler şampiyonasında dereceye girmiştir ilerleyen zamanlarda geçirmiş olduğu bir sakatlıkdan dolayı yüzmeyi bırakmıştır.

18 aylık zorunlu askerlik görevini redetmiş ve sonucunda tutuklanmıştır; iki kız çocuğu babası olan vokal almanyada dağıtılan çocuk destek primlerinide redettmiştir.

1996 berlin treptow arenasında verdikleri bir konserde ateş efektlerinden dolayı ortaya çıkan yangının ardından pyro teknik lisansı almışdır.
daha önceden bir filmde oynamışlığı da vardır;

--spoiler--
http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search=
--spoiler--
yeni bir yazar.

(bkz: hoş geldiniz)
tam bir alman.
saf kan alman. öyle bir şey bu adam.
muthi$ adam, rammstein vokalisti. harika bir ses tonuna sahiptir kendisi, bir bayandan ince ses cikarabilecekken 5 saniye sonrasinda affedersiniz bogurebilir. ates hastasidir ayrica konserlerde de gorulebilecegi uzere, atesle oynamayi cok sever, atesoku falan firlatir. vucudunda ciddi bir yanigi oldugu ve olumden dondugu rivayet edilir.
gençlik fotoğraflarıyla yaran rammstein vokalisti. sınıf arkadaşım olsa haraç keserdim, öyle sümsük bir tip.
bir konserinde mikrofona kafa atarak başını kanatan manyak ama rammsteinı rammstein yapan kişi.
Muhteşem karizmasıyla , muhteşem sesiyle gönüllerimizde taht kurmuş,yetenek abidesi deli kişilik..Şarkılarında ince bir mesaj , anlam yoğunluğu,bazen çok ağır bir eleştiri göze çarpar.Bir şişmanın,bir yaşlının,bir depresyonlunun,bir megalomanın psikolojik durumunun tahlilini yapar, güldürmesinin veya ağlatmasının yanında.
Denizciliğe ilgisi olan ve vakt i zamanında Manş Denizi'ni yüzerek geçen bu adam aynı zamanda edebiyat ustası.Çünkü birçok şarkısında söz sanatları ve söz oyunları görülür.
vicdan azabı çekmeme sebep olan insandır; babamdan çok sevmekteyim kendisini. "adsl faturanı till mi ödüyo it!" dediğnizi duyar gibiyim, ama öyle değil lan. duygusal bağ var aramızda bu herifle. denizcilik. sülaledekilerin çoğu denizci; ben de çok severim denizleri falan filan. küçükken gemicilik oynardım kendi kendime mesela. sesim. arkadaşlarımda kendi söylediğim şarkıların kayıtları var; till lindemann'a çok benziyormuş sesim; güzelmiş haliyle. öyle lan işte, öyle. uslu bir çocuğum ben. belki till amcayı görürüm.
geçenlerde kendisiyle yapılan bir roportaja denk gelmiştim, mp3 hakkında yorum falan yapmasını istemişlerdi. süper kahramanım till "ne olucak herkes indiriyor, indirmeyen mi var, ben de indiriyorum." demiş. bu sözleriyle de kendisine hayranlık derecem daha bi kat kat, çok çok arttı. çıkar albümü till gelicem almanya'ya ilk konserine artık. yetti artık. ateş püskürt bize.
(bkz: )davudi ses
başlığına entry girilince "öldü mü lan yoksa?" diye düşündüğüm vokal tanrısı. gerek kişiliği gerek sesi, hastayım ulan.
1.93 boyunda olup 96 kilodur kendisi, birinci elden edinilen bilgidir. göz rengi ela olup saçları da kahverengidir bu amcanın. sahnede kullandığı bütün gereçler lisanslıdır alev saçtıkları için. her babayiğit kullanamıyor yani bunları. aktör de sayılır bu amca, filmleri pek bilinmez ama pola x, xxx, amundsen der pinguin ve vinzent filmlerinde oynamıştır. amundsen'deki hali görülmelidir, karizmatik till aptal victor olmuştur; adamı bir yarar bir yarar.

stüdyoda profesyonel çalışma imkanını 1994'te katılıp kazandığı bir şarkı yarışmasında elde etmiş, first arsch'ta davul da çalmış bünyedir. hastasıyız.
meraklısına,

http://www.youtube.com/watch?v=qWJ4yV4U1bg
dünya üzerindeki en iyi birkaç vokalden birisidir. yaşlanmaması için herşey yapılmalıdır. kenie lust der, herkesi delirtir.
http://www.facebook.com/tilllindemann
konserlerde ısrarla, şarkıyı farklı şekillerde söyler. stüdyo versiyonunun yakınından bile geçmez. ses tonu, cümlelerin kullanıldığı bölümler falan, değiştirir kafasına göre. daha doğrusu değiştirmeye başlamış. eskiden böyle değildi ama 8 kasım 2009 rammstein lizbon konserinde gördük ki bu adam taşak geçiyor la bizimle. duygulu söylesene olm biraz, siker gibi frühling in paris diyon...
tarzı sınırların o kadar ötesindedir ki, manyaklığına hayran olmamak elde değildir.
öncelikle küvet şovu için şuraya bakınız. entrynin geri kalanını anlamak için,

http://www.youtube.com/watch?v=0U5NWjhlF6M

iki gün önceki konserden...

till ne yapmış ona gelelim.

bu konser, daha doğrusu şarkı sırasında mikrofon ayaklığını 3 kez fırlatmış. görevli gidip yerine koymuş. till sinirlenip, görevliye saldırmış; normalde flake'i soktuğu küvete görevliyi sokmuş.

oy anam.
yeni turnede rammlied'de ve ikinci singıl ich tu dir weh'te görülebileceği üzere, ağzından ışık çıkaran adam. daha doğrusu ışık var ağzında.

çok konuşmuştuk "abi alev şovlarını falan muhteşem buluyosun ama anlıyosun nasıl yapıldığını en nihayetinde, ağızdan ışık nasıl çıkar lan?" diye. yanaklarını delip içeri led kablosu alıyormuş herif. evet bildiğin, yanakları delip led kablosu şey yapıyormuş.

ebenin, ebenin, tekrar ebenin till. budur üstün alman teknolojisi, yemişim ufak japonların teknolojilerini. hey yavrum hey.
mükemmel bir insan. kendisi 1.93 boyunda ve 95 kilodur. du hast klibinde görülebileceği gibi kafadengi, kankamsı, bück dichden anlaşıldığı kadarıyla çılgın, manyak pisikopat, reise reise'de komikliğini ortaya koymuş, ohne dich'de de son derece ciddi ve içten abimiz.

bir başka versiyonu: (bkz: pascal nouma)

ayrıca dünyadaki en babacan, gaza getiren, güçlü vokalisttir kendisi.