bugün

2. sezon boyunca vali'yi psikopatın teki olarak göstermiş, tüm sezon boyunca da yenilmemiş adamı sırf final olsun diye bir anda alt ettikleri an dizi bitti benim için. hadi gene yeni bölüm çıkmış bakayım filan dedim açtım sonuna kadar gelemedim, baydı. bariz konu sıkıntısı var arkadaş, istediğiniz kadar eksileyin.

tamam vali er geç ölecekti ya da bizimkiler üstünlük sağlayacaktı ama bu öyle bir olur ki ekran başında yamuluruz diye düşündüm hep. siz gözümüzde adamı büyütün büyütün şaka gibi bitirin. senaristler 6 bölüm küçük kızı aratana kadar 6 saat düşünseler çok güzel malzemelerle gelecekler ama yok abicim, olmuyor. ne yeni sezonun ilk bölümü olmuş, ne de daha iyi bölümler çıkar bu diziden.
şuna vakit harcayana kadar gidin breaking bad filan izleyin, takla atın, karınca toplayın, ne bileyim..
Bu sene 4.sezonunun yayınlanacağı ABD'nin CW kanalının korku dizisidir.
4. sezona güzel giriş ile başlamış dizidir. 2 bölüm sonra inşallah rutine bağlamazlar.
4. sezonu başlayan dizi. özlemişiz yahu

--spoiler--
fabrikalardaki gibi bu iş yerinde bilmem kaç gündür kaza olmuyor geyiği, ilk bölümümüzün adıydı. yani 3. sezonla 4. sezon arasında 30 gün olmadı. 30 gündür zombiler hiç kimseyi yemedi diyor.zaten 30 günde orayı farmville havasına büründürmek kolay değil ama bildiğin farmville olmuş.

rick kendini tarıma hayvancılığa falan vermiş, biraz kendine gelmiş gibi ama esrarengiz abla biraz canını sıktı. neyse herşeyin hayırlısı.
carl bildiğin ergenliğe girmiş. o ufak hatunlardan birine kayar. bildiğin ergen gideri yaptı zaten.
daryl reyizliğe devam ediyor ama carol sana göre değil. sana daha taş bir hatun lazım.
yeni doktor amcamız yeni olaylar yaratacak.
beth'in sevgilisi öldü. siktir et dedi. esaslı hatun.
yeni gelen ablamız gayet taş. ormancı kılıklı hemen yazılmış zaten.
çatıdan düşen zombiler iyiydi. bu bölüm zombi özlemimizi giderdi zaten.
mişon hala valiyi arıyor. bu sezonun ilk bölümlerinde vali görünmeyecek gibi. sonlara doğru çıkar gibi geliyor bana.
o eleman zaten virusu taşıdığı için mi öldü. aids gibi mi yani? bunu açıklayın.

haydi iyi zombiler
--spoiler--
fantastik bir dizi olmasına rağmen bi türlü ısınmadığım dizi.

yeni sezonu bugun başladı vatana millete hayırlı olsun.
4. sezonu güzel bir bölümle başlayan dizi. ibre tekrar zombilere dönmüş durumda sanırım. gökten 3 elma düştü hesabı zombi düştü. *
ölüp kalan çocuğu zombiler yaraladı fakat kimseye çaktırmadı sanırım. hapishanenin içinde zombiye dönüştü ve ortalık fena karışacak. heyecanla bekliyoruz. allahım sen rick graves'i koru. bide maggie ile beth'i bide o siyah camışın yanındaki güzel bayanı. *
eski tadı kalmamış dizi. 4.bölümde daha çok şehir sahnesi, kovalamaca vs. bekliyoruz.
rick ergenin 4. sezon başlangıcında emekli amca moduna bağlayıp, kendini domates yetiştirmeye adadığı dizi.

dünya yanmış, bizim pezevenk azıcık imkanı olsa kalkıp bodruma yerleşecek.
4.sezonu bomba gibi gelen dizidir.
spider
ilk bölüm bir tanıtıcı tadında ve biraz sıkıcıydı. Ama ikinci bölüm gayet tatmin edici. ilk bölümde patric daryl'a 'elinizi sıkabilir miyim' ayağı yapmıştı, umarım yanılıyorumdur ama daryl'a bi boklar olabilir. Bir de mesela ben ilk bölümde ölen domuzun zombi olacağına kanaat getirmiştim kendimce, virüs sadece insana mı var? Hayvanlar da olsun zombi. Hah bir de, belki şu virüsün Caresine morgan bakabilir. Adam zeki, ve bence o zombileri yaktığı mekanda bir şeyler keşfedebilir. Heyecanlıyız, beklemedeyiz.
spider
--spoiler--
bence 4. sezonun mantığı güzel, çünkü böyle bir yaşamda eninde sonunda ölümcül bir hastalığın ortaya çıkması gerekirdi. bunu da yaptılar. ancak üstesinden gelme kısmını nasıl yapacaklar işte orası muamma. nasıl bulaşır, ne kadar sürede etkisini gösterir, kime bulaşmış olabilir? hepsine verilecek cevaplar çok kısıtlı. ancak 4. sezonun tümünü bu virüse bağlarlarsa işte o zaman sıkılabiliriz. en fazla 3 bölüme kadar tedavisi bulunup başka olaylara geçilmeli. tabi bu virüsü bir şekilde egale ederek zombilerin üstünden denemeleri ve başarılı olma hikayeleri işlenirse ancak o zaman herkesi tatmin edebilirler.

yapımcısının dizinin 2022 yılına kadar sürebileceğini söylemesi iyi midir kötü müdür bilinmez ama sürekli yeni insanların katılması diziyi heyecanlandırabilir. henüz çizgi romanda favorim olan eleman gelmedi mesela. o gelince daha bir izlenilesi the walking dead bizleri bekliyor sevgili yazarlar.

hep beraber bekliyoruz.
--spoiler--
ilk iki bölüm gayet güzeldi şahsen beklediğim gibi başladı umarım böyle devam eder.
4.sezon 1.bölüm gayet iyidi yalnız 2.bölüm biraz sıkıcıydı. daha fazla heyecan ve artık yeni mekan , yeni olaylar katmaları lazım. ne bileyim misal mutant zombiler olabilir. alet kullanabilen zombiler olabilir. yaratıcılık şart.
benim gibi hematofobisi olanların izleyemediği dizi.
isterse 2050 ye kadar sursun ama daryl reyize bisey olmasin. iki bolumdur geriliyorum reyize bisey olcak diye. onceki bolumlerde vuruldugunda cok pis kufur etmistim. daryl olurse izlemeyecegim dizi.
yabancı bir dizidir ve çok tutulmuştur. hatta androidde bile oyunu var o kadar tutulmuş bir dizidir.
3. sezonun sıkıcılığından kurtulmuş olan dizi.

norman reedus'ı yerler ama.
--spoiler--

Rick silahı geri aldığına göre efsane return etcek.

--spoiler--
s4x02

--spoiler--
*ulan şirin mi şirin fareler gene denek oldu. güzelim fareleri verdiler.
*carol tam bir gerizekalısın. bu seneki gerizekalı hareketleri yapma konusunda sen birinci olacaksın gibi duruyor. lan 10 yaşındaki kıza bıçak verilip babası öldürtülür mü?
*carl zaten sen babana değil anana çekmişsin. hemen ispiyonladın.
*mişon ablamızın da demek ki zamanında çocuğu vardı ki ilk defa duygusala bağladı.
*daryl sen reyizsin aynen devam et. biraz daha kafan çalışsa rickten iyisin yani.
*hörşıl için: öldürmeyen allah öldürmüyor işte.
*rick reyiz silahı aldı. eski günlere dön artık. domuzcuklara ben de üzüldüm ama.
güzel bir hatun girdi diye seviniyorduk 2. bölümde öldürdüler hatunu. üzgünüz. rip!

*fareleri verenler cesetleri yakan sanki farklı kişiler. bu arada rick'in paletleri yaktığında ki benzin bidonu, cesetlerin oradaydı. acaba rick mi yaktı ama ona da ihtimal vermiyorum. gelecek bölümde öğreneceğiz herhalde.
--spoiler--
glenn o kızla nasıl çıkıyo abiler ya...
s4x02

--spoiler--
Michonne' un geçmişini tam bilmiyorduk güzel bir ipucu yakaladık, beth'in çocuklarını kaybeden ailelerle ilgili kurmaya çalıştığı duygusal cümlenin alasını vakti zamanında six feet under'da brenda söylemişti, gerçekten çok ilginç bir durum (bkz: six feet under/#18890079). bizim kız brenda kadar başarılı olsa michonne orda koyverirdi kendini. bir de carl'a olan ilgisini de düşününce bir oğlu olduğuna bahse girebilirim.

ayrıca hershell'in inceden yatışta olup son zamanlarda bir işe yaramadığı gözlerden de kaçmıyor. adam sözde veteriner domuzculuk işini elini neye atsa kurutan rick'e vermişler o da hakkını verdi haliyle telef oldu hayvanlar.
--spoiler--
4.sezonun ikinci bölümüyle çok iyi devam eden dizidir. Bu bölüm cidden sağlamdi ve berbat bi 3.sezonun üzerine enfes bi 4.sezonun bizleri beklediğinin sinyallerini verdi. Böyle devam çok iyisiniz.
Bekledigim 4.sezonla karsilasamadigim yine de kalbimin sahibi biricik dizidir.
adam yemeli dizi.
4. sezon 2. bölüm çok sağlam olmuş. oyunculuklar müthiş.