bugün

ilk 2 sezon hariç izlemesenizde olur ama ilk 2 sezon mükemmel, gerek atmosfer, gerek senaryo olarak. 6. sezondan sonra bıraktım ve 7. sezon 1. bölümü izledim sadece, ilk 2 sezonun tadını gram vermiyor. Onun haricinde The Governor da dizi için ilaç gibi bir karakterdi, o ölene kadar dizi yine güzeldi ama Negan bile kurtaramıyor diziyi şuan için. Breaking Bad, özellikle de Better Call Saul izledikten sonra TWD'yi aşırı gereksiz övüyormuşum ergen gibi.
türksatta hangi kanalda çıkıyor bu dizi? bana ulaşın.
Son 2 sezonu boka sarsada kurgusu güzel olan dizi.
ilginç bir 8.sezon finali yapan dizi.

--spoiler--

ne neganı öldürdüler ne de diğer elamanları, yeni dünya düzeni falan filan iyi ama düşman kalmadı,
düşman olarak ta şimdilik gözüken maggie ve ona bağlı olan ekip yaratılmaya çalışılıyor

umarım dizi yalan rüzgarına dönmez.

son olarakeugene ben dahil birçok kişiyi göt etmiştir.

--spoiler--
bi yerden sonra başlarım zombisine de dedirten dizi.
yine feci bir amerikan klişesiyle sezon finali yapmış dizidir.

--spoiler--
esas kötü adama ulaşana kadar yüzlerce insan vahşice öldürülür ama kötü adam köşeye kıstırılınca ona merhamet edilir. tamam iyi kalplisin rick. yedik.
--spoiler--
7. Sezon berbat ötesi bir sezondu.. 8. Sezon, 7. Sezona göre çok daha güzeldi. Çıtayı biraz yükseltmişler.. sezon finalide güzeldi bence..
9. Sezon ise değişik geçecek gibi duruyor umarım ellerine yüzlerine bulaştırmazlar.
insanların neden nefret kustugunu anlayamadigim dizi. Tabiki kimseyi suçlanıyorum. Başkalarının yorumlarının etkisi altında kalıp; TWD'yi soft bir "aksiyon" dizisi sanmak sizin suçunuz değil tabi ki. Bir kere, son iki sezondur. Amc aksiyona ara vermişti. Bundan ötürü insanlar dolmaya, nefret kusmaya başladılar. Dolayısıyla Carl'in ölümünü de bahane ederek isyan bayrağını çektiler. Arkadaşım, Scoot Gimple'in yaptığı şu açıklamayı bilmemek de senin suçun değil. " Carl'in ölümü, Rick'in farklı yönlerini, duygusal, derin ve yoğun duygularını on plana çıkaracak" Ve nitekim biz de bunu gördük. Normalde hiçbir düşmanına acımayan Rick, Carl'dan sonra ne kadar değişti fark etmediniz tabi ki. E bu da sizin suçunuz değil. Siz ki Dizimaga , oraya buraya "Yeter dram dram sıktı ve baydi artık, aksiyon olsun " diye yorum atan insanlarsiniz. Diğerleri de aynı şekilde... Abi, insanlar diziyi izlemeden önce niye kendilerini bı eleştirmiyorlar anlamıyorum. Ben ki, sirf TWD deki o derinliği sevmiş bir insan olarak, eski bölümleri açar açar izlerim. Mesela size şu soruyu sorsam; "Daryl daha önceden ne iş yapıyordu?" Diye. Eminim hepiniz motorsiklet tamircisi diyorsunuzdur... Ya da, hapishanedeki Dwighta benzeyen adamın adını kaçının hatırlıyor? Rick'in kaç adam öldürdüğünü kim sayabilir? Siz bu sorulari boş görüyorsunuz ama bu sorular, sizin diziyle ne kadar ilgili olduğunuzun kanıtı. O yüzden, diziyi eleştirmeden önce kendinizi eleştirin. Ha bu arada, hiçbir dizi mükemmel değildir. Elbette hataları var. Lakin eminim odaklandığıniz nokta bile orasi değildir ..
Bir çok kişinin sıkılıp bıraktığı dizi ama arkadaşlar böyle bir evrende hayatta kalma çabası, gruplar arası çatışmalar falan bunlar sürekli olacaktır tabii ki.

yani sizin gerçek hayatınız çok mu atraksyonlu? çok mu inanılmaz? dizi sıkıcı değil dizinin geçtiği ortam sıkıcı. zombi dizisi lan işte bu. ne olmasını bekliyorsunuz?

Bazıları da neden hastalığa çare aramıyorlar diyor. ee burada haklısınız tabi.
En son hershel olmus idi? Sonra?
------Spoylir-----

8×16 izlemeye başladım ve sonuna kadar, oha süper gidiyo dedim. Taaa ki Son sahnedeki o büyük sıçışı izleyene kadar..
Ulan onca zaman beraber ayakta kalan, beraber mücadele eden insanlar birden ne hikmetse düşman kesiliverdi. Sebep?
Düşman kalmadı ortada hemen bir düşman yaratalım diziye düşüncesi. Çok bozdu diyorlardı, ben de bozduysa izleme amk gidiyor işte bi şekilde diyordum.
Ama bu sondaki olay bu diziyi deniz yıldızı senaristinin yazdığına inandırdı beni. Bi siktirin gidin ya.

-------spoylir--------
8. sezon hakikaten en kötü sezon oldu finali dahil olmak üzere lakin inadım inat, bu dizi (bkz: fazilet hanım ve kızları)na dönüşse bile bitene kadar izleyeceğim.
ilk sezonlar the walking dead iken son birkaç sezondur iyice arka sokaklar olmuş dizi. rick baba ve ekibinin negan'a karşı mücadelesinden ziyade bir olay kalmadı ama yine de izlettiriyor kendini.

8. sezon finali biraz oldu bittiye getirilmiş, diğer sezon finalleri gibi 1 saat civarı ve aksiyon dolu değil, standart bölüm süresinde ve birkaç kilit sahne dışında durağan tutulmuş.

son bölümleri izlemeyenler burdan sonrasını okumasın.

--spoiler--
rick'in negan piçini önce vurup sonra kurtararak ölmesine izin vermemesi, maggie'nin bundan dolayı darly ve jesus ile birlik olarak rick ve michonne'un ölüm fermanını vermesi ve negan'ın hâLâ yaşıyor olması 9. sezonda ortalığın epey karışacağını göstermekle birlikte olacakları az çok belli ediyor. eugene'ın negan ve ekibini içerden çökertmesi kesinlikle 8/16 nın en sağlam sahnesiydi. birkaç bölüm önce hurdalığın tepesinde beliren helikoptere ise hiç değinilmemesi saçma olmuş.

Sezonun en güzel sahnesi, sonrası hüsran olsa bile.
görsel
--spoiler--
artık cılkın çıktığı bir dizi kardeşim yeter bukadar uzatıldığı bence bitmeli. Zirvedeyken bırakmak gerekli diye. işte zirvedeyken bırakılmaz ise reyting kaybından sonlanacak.
Bunlar 9.sezonda birbirlerini yer daryl ve rick in bu sezondaki kavgasi bir işaretti.
ilk sezon finalini bob dylan'ın tomorrow is a long time'ı ile yaparak ayrıca bir kalbimi kazanan güzel dizi.
ikinci sezonda diziye hershel, maggie ve otis karakterlerinin katılacağı kesinlik kazanmış durumda.
Son sezonunu hiç izlemediğim bugün yarın izlerim diyip bıraktığım belki sonradan başlayabileceğim bir amerikan zombi dizisidir.
Harika bir bilim kurgu, aksiyon, drama dizisidir. 4. Sezonu diğer sezonlara göre biraz durağan.
ilk iki bölümü itibarı ile benden tam not almış ve izlemeye değer dizilerim arasına katılmıştır.
Son 6 bölümü izleyeceğimiz site Yok mu?

Yok mu bir hayırsever?

Biraz cıvıtsa da ister istemez takip ediyoruz.
kaybolan kiz mevzusundan acaip gina geldi.. bir dizi tarihinde bir zamazingonun bu kadar uzatildigi konusuna asina degilim..
The Governor öldükten sonra dandik bir dizi haline gelmiştir.

Edit: En iyi bölümleri 1x2, 2x13 ve 4x8'dir.
Senaryo ekibi tükendi zorlama ilerliyor.

Asıl mevzudan da çok uzaklaşıldı.

Tamam böyle bir durumda insanlar birbirine girer illa ki ama “ rick’in başına gelenler” oldu 3 sezondur.

Artık bu mevzu niye başladı, niye ortalık zombi doldu diye uğraşsanız?
ilk bölümleri güzel olmadığı için başlamadığım dizi.