bugün

Jeffrey dean morgan rolünü çok iyi oynamasa yeni bölümleri pekte izlenmeyecek dizi.
ilk bölümden sonra doğal olarak beklentiler yükseldi, ikinci bölümde ezekiel'i tanıdık en azından ama üçüncü bölüm biraz psikolojik olarak ele alınan bir bölüm olmuş, bekliyoruz efendim daha çok bölüm var sonuçta.
fakir oldugumuz icin artik izleyemedigimiz canim dizimizdir. adamlar ilk bolumu ucu ucuna gostertti biz sansli olanlar hemen izledik ki izlemez olaydik daha iyiydi ya ama sonrasi yok. kahrolsun kapitalizm diye bosuna cirpinmiyoruz yillardir. vardir tabi bir yerlerde ama tembellikte var serde iste *
Çok güzel olmasına rağmen izlerken küfrettiğim bir dizidir.
s7.2 and s7.3 --spoiler--

2. bölümde şu çok bahsedilen ezequel yani kingi gördük oda morgan gibi hümanistin teki çıktı.. zaten kanka oldular hemen. ölüp giden zenci tyreeste olsa tam üçlü hümanist takımı olabilirlermiş felsefi felsefi konuşmalar dünya yanmışken insancıllıklar. kaplanıyla tam karizma adam dedik baktım negana ürün temin ediyor ezik ezik tüm karizması yerle bir oldu..ha unutmadan birde carol ulan sen ilk sezonların en ezik karekteriydin şimdi neredeyse dizinin başrolü olacan. zaten eskilerden ne kaldıki :(
3. bölümde pek birşey yoktu izlemesende olur tadındaydı negan reisin darlye piskoljik baskı yapmasını ve onu köpeği yapmaya çalışmasını izledik. ha birde d'nin hikayesini..
--spoiler--
sıkı sıkıya nefes almadan izlediğim efsanevi dizidir kendileri.
Dexter ve Game Of Thrones'le beraber en başarılı dizilerden biridir.
baba bende artık bir yürüyen ölüyüm.
The Walking Dead ülkemizde telif hakları nedeniyle neredeyse tüm dizi siteleri tarafından yayından kaldırıldı.
her sezon değişmeyen gerizekalı senaryosuyla 4. sezondan sonra izlemeye dayanamadığım dizi.
Öncelikle dikkat spoiler içerir;
Kabul etsek de etmesek de rick zeki bir adam ve grubunun lider erkeği. Negan'ın pek çok community'i haraca bağladığının farkında, negan'ın silahlı adam sayısının ve silahlarının kuvvetinin farkında ama bu bölümde dikkat ettiyseniz negan'ın silahların hepsinin kaydını tutmadığını fark ettik. Kurnazlığı, yönetim becerisi tamam fakat akıllı olduğunu düşünmüyorum. Rick bir elinde lucille varken onu negan'ın kafasına indirdiğini hayal etti burada yapımcıların seyirciye vermek istediği mesaj rick'in içi alev alev fakat gereken kuvveti toplayıp altını çiziyorum akıllıca plan yapmadan negan'ın dikkatini üzerine çekmek istemiyor, hatalarından kimsenin ölmesini istemiyor. Yakında kingdom adındaki yerleşim yeriyle irtibatta olacaklarını, belki başka topluluklarla kuvvetlerini birleştirip bir şeyler yapabileceklerini düşünüyorum.
Daryl da yeterince akıllı olursa negan'ı içten feth edebilir. Negan'ın adamları ona kalpten bağlı değiller, o vahşi köpekleri negan sadece evcilleştirdiğini zannediyor.
Aklımdakş seneryoya göre rick, ezekiel yani kingdom'ın kralı kuvvetlerini birleştirip negan'a saldırdığı zaman negan'ın içindeki bir grup da negan'a karşı ayaklanabilir. Rickin özgürlük konuşmaları da etkili olabilir bu insanlar üzerine.
Bekleyip göreceğiz.
Rick'in bebelerden birine bir şey olmazsa kılını kıpırdatmaz. Böyle de şerrefsizdir. T bag dediydi dersiniz.
Altyazısı çıkalı saatler olan dizi. Özelden verebilirim.
Dizijoy hakları satın aldığını yorumlarda belirtmiş. Birkaç sahnede kesik farkettim ama buna şükür. Negan pek daşşaklı oynuyor.
Negan'ı oynayan adami övmeyen kalmamış o yüzden benim bir daha ovmeme gerek yok. Efsane.
-----spoiler-----
Negan rick'e "yarrağımı gırtlağına kadar soktuğum için bana teşekkür ediyorsun" dediği yerde resmen ben sinirlendim. Ayrıca daryl ne olmuş lna öyle? Negan carl'ı sevdi cesur olduğu için bence onuda daryl gibi yanına alabilir. Ayrıca orospu çocuğusun dwight.
-----spoiler-----
Altyazı arayanlar buyrun: https://subscene.com/subt...th-season/turkish/1445344
Kingdom hilltop ve alexandria birleşecek diye düşünüyorum. Fakat yine de güçleri negan'a yetmeyebilir, adam resmen ordu kurmuş. Adam 4 bölümdür dizide adamlara şimdiye kadar aldığından daha fazka zarar verdi.
Takımın 4 kolonundan iki tanesini yıktı, kalanlarada vurmaya devam ediyor.
Bence bunları yine carol kurtaracak kadın resmen terminatör.
--spoiler--
çizgiromanla hemen hemen eşdeğer ileriyor. sonunda kendi mermilerini üretmeye başlayacaklar. diğer koloni ile birlikte (şu kaplanlı olan hani adını unuttum şimdi) negana karşı savaş açacaklar ve muhtemelen kazanacaklar.

--spoiler--
--spoiler--

7x4'ün sonunda michonne hurda kamyonetin üstünden iniyor, yürüyor dumanı tüten kaya parçaları görüyor ve sinirleniyor. Ne alaka aq ne şimdi bu dedim bakındım biraz o yananlar negan'ın aldığı yataklarmış. Arkadaş istikbal'de, bellona'da kampanya oluyo 3-5 tane alıp yaksaydınız da böyle kepaze olmasaydınız.

--spoiler--

(bkz: okyanusu geçip derede boğulmak)
7. sezon 4.bölümün tek artısı judithin rickden değil shane piçinden olduğunu öğrendik ve lori orospusunu birkez daha saygıyla andık. neganın oyunculuğu güzeldi darlyda bişey olmuş şeytan çarpmış galiba mal olmuş iyice. onun haricindede bölüm sonundaki mermi göndermesi iyiydi bir işe yaramayan yuicin şişkosu sanayi devrimini başlatıp bir işe yarayacak gibi sonunda.
negan'ın jest, mimik ve konuşma tarzına bittiğim dizi.

çok mu psikopat oldum anlayamıyorum.

bu sahne süperdi son bölümde:

görsel
Hayallerimi yıkan bir sezon.
acayip olayların döndüğü dizi.
7. sezon 4. bölümüyle ruh hastası negan'ı daha yakından tanıdık ve bozuk olan ruh sağlığımız daha da bozuldu.
teşekkürler negan.
rick'in halinin asla içler acısı olamayacağı dizi.

--spoiler--
rick tamam kabullendi. hazmetti. bundan sonra ilk fırsatını bulduğu anda değil, en mantıklı anda hamlesini yapacaktır.
sabırla bekliyoruz.
--spoiler--