bugün

Filmi ilk kez dün izledim. Aklıma takılan şey mustafanın oteli bir ara onun yerine geçen bellboya ilerleyen senelerde devredip devretmeyeceği.
Film masal tadında, kesin izleyin.
görsel
oyuncu kadrosu müthiş olan sıcak , renkli , pasta gibi bir film.
otelimiz olduğunda mösyö gustave gibi biri olmak lazım heralde o zaman kâr ederiz.
en sığır izleyicinin bile sinemasal anlamda ihtişamlı yönlerini ayırt edebileceği müthiş film.
bir kez daha izliyorum an itibariyle. güzel film..
Arka fondaki hakim renklerden midir nedir izlerken/izledikten sonra insanın canı pasta çekiyor.
Otelin görüntüsü sadece yetecek bir film. Yani bir film düşünün ki, içinde aksiyon ve komedi barındırsın aynı zamanda da sanatsal açıdan harika olsun . O tren sahnesindeki yatakta çekilen görüntü bayağı ilgimi çekti, gayet hoştu. Nezih bir film, izleyen pişman olmaz.
çok çok daha iyilerini izlemişimdir..

toplum baskısı ve anlamadan etmeden evet ya evet yine bu baskı sebebiyle alkış alkış yapan kitlenin amına koyayım..

koyun sürüleri amına koyayım..
4 oscar, 1 altın küre sahibi, Keyifle izlenebilecek güzel bir filmdir.
başıma bi şey gelmeyecekse abartılan film bence.

the royal tenenbaums bi efsanedir söz gelimi.
izlediğim en güzel filmlerden. Şiddetle tavsiye.
çok güzel film. gustav ve loby boy karakteri çok gerçek olmuş.
renkleri çok güzel olan film. nasıl yorum yapacağımı bilemedim..renkleri çok güzel, izleyince hak vereceksiniz.
Yatırım tavsiyesidir. pardon pardon izlenim tavsiyesidir. bu Dolar hayatımızı allak bullak etti..

büyük hümanist yazar Stefan zweig'ın notlarından uygulamadır efendim bu film. Önceki entry lerde söylediyse bile tekrar etmekten onur duyarım.
Konusu çok etkileyici olmasada film kendini izletiyor mekanlar kostümler filmin dokusu oldukça güzel resmen bir görsel şov.
görsel
her köşesine ayrı hayran kaldığımız büyük budapeşte otelinin gerçek boyutu. insan gerçekten hayret ediyor.
görsel
Bende çok beğendim . Şahane film özellikle o otelcileri derneği. Dünyaysanız her yerinde yardım edeceği insanlar var düşünsenize . Çünkü dünyanın heryerinde otelcileri var .
Eğlenceli ve güzel bir film. imdb puanı biraz fazla gibi gözükse de komedi türünde kusursuza yakın iş çıkarmışlar. 8 puan vermezdim belki ama neden verdiniz diye de sormam. Böyle hayatın anlamını sorgulatmasa da keyifsizseniz sizi eğlendirir.
Filmin renklerine ölünür. Ne kadar pastel, ne kadar güzel.
Yönetmenini bilmeden izlesem bile kolayca tahmin edebileceğim bir filmdir. Buram buram Wes Anderson. Cıvıl cıvıl. Can sıkmaz. izleyin izlettirin.
Bu kadro her zaman bir araya gelmez.Huzur verici bir film.En sevdiğim 2 aktör bu film de oynamıştır . Adrien brody ve Edward norton.AHHHH Adrien reis eski günlerine dön topla şu kariyerini . Sen yaşayan en iyi aktörler arasındasın. Biraz film seç
Huzur verici filmlerden...
insanı filmin içine çeken bir havası var.büyük beklentiye girip izlenmezse keyif vericidir. küçük çocuk baya komikti.değişik bir film.